REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai baiminasi kviesti greitąją medicinos pagalbą, kad nereikėtų mokėti, jeigu iškvietimas būsiąs nepagrįstas. Tokios kalbos kurį laiką Šiauliuose keliauja iš lūpų į lūpas – esą jei pacientas neguldomas į ligoninę, medikus iškvietusiam žmogui gali tekti atverti piniginę.

REKLAMA
REKLAMA

Medikai skuba paneigti sklandančius mitus ir stengiasi perprasti nuo gegužės 1-osios įsigaliojusią naują iškvietimo kortelių pildymo tvarką.

REKLAMA

Prieš imant ragelį – gerai pagalvoji?

Į naujienų portalą Etaplius.lt kreipėsi šiaulietė Valerija, girdėjusi, kad už bereikalingą greitosios medicinos pagalbos iškvietimą gali tekti susimokėti.

Pasijutusi blogai vėlų vakarą moteris nesiryžo skambinti į bendrąjį pagalbos centrą ir kviestis pagalbos. Nusprendė laukti ryto, nes buvo girdėjusi kalbų, kad už greitosios medikų iškvietimą gali tekti susimokėti 40 Lt, jeigu apžiūrėję pacientą, medikai nusprendžia, kad į ligoninę jo vežti nereikia. Laiške moteris rašo, kad yra girdėjusi ir dar didesnių gresiančių baudų, siekiančių net šimtą litų.

REKLAMA
REKLAMA

„Gal ne iš piršto laužtos tokios kalbos? Kažin kaip yra iš tiesų? Ką gali žinoti, gal trūkstant lėšų, buvo sugalvota tokia nepagrįsto iškvietimo apmokestinimo tvarka, kad žmogus prieš imdamasis ragelio, gerai apsvarstytų, ar jam tikrai reikia pagalbos. Baimindamasis prarasti tebūnie ir 40 litų, ligonis kelis kartus apsvarstys, ar jam tikrai ji reikalinga.

Kita vertus, taupydamas pinigus, rizikuoji savo sveikata. Juk nežinai, kokio rimtumo signalus organizmas siunčia ir, kad dvejonės gali brangiai kainuoti“, – Etaplius.lt rašydama laišką svarsto Valerija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baudomis tik gąsdina

Išgirdusi tokias kalbas Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausioji gydytoja Eugenija Kukaitienė nusijuokia: „Jeigu taip būtų, tai jau seniai būtume milijonieriai. Kad reikės mokėti tik pagąsdiname, jog žmonės bereikalingai neskambinėtų. Mes pinigų imti negalime.“

„Jeigu iškvietimas būna melagingas, iškoneveikia, užpuola mūsų darbuotojus, užpjudo šunimis ar kaip nors kitaip baisiai elgiasi, tada perduodame tokią informaciją policijai ir laukiame iš jos atsakymo, kokių buvo imtasi priemonių, ar tokie gyventojai buvo nubausti. Jeigu komisija nustato, kad pilietis nusižengė, jam surašomas administracinio teisės pažeidimo protokolas, gali būti skirta piniginė trijų ar keturių šimtų litų bauda“, – pasakoja E. Kukaitienė.

REKLAMA

Tokių bereikalingų iškvietimų Šiaulių greitosios medikams per metus pasitaiko vienas kitas.

Už komercinę paslaugą tenka mokėti

Tiesa, už greitosios medicinos pagalbos paslaugas galima ir sumokėti, jeigu ligonis vežamas ne dėl būtinumo, o jam ar artimiesiems pageidaujant. Penkių kilometrų spinduliu už nebūtino vežimo paslaugą mokėti nereikia.

Nuvežti ligonį greitosios medicinos pagalbos automobiliu ne dėl būtinosios pagalbos į Vilnių ar Kauną klientui gali kainuoti kelis šimtus litų.

Anot E. Kukaitienės, vienos valandos greitosios medikų ekipažo budėjimo kaina – 81 Lt, tad, pavyzdžiui, budint žiūrovų gausiame renginyje už tris budėjimo valandas organizatoriams tenka sumokėti apie 240 Lt.

REKLAMA

Keitėsi tik medikų darbo tvarka

E. Kukaitienė Etaplius.lt skaitytoją nuraminą, kad nėra jokios naujos greitosios medicinos pagalbos ekipažo iškvietimo apmokėjimo tvarkos, tačiau nuo gegužės 1-osios medikai dirba pagal naują tvarką.

Įvesta nauja iškvietimo kortelių pildymo sistema. Anksčiau medikai pildydavo jas ranka, dabar – atvažiavę į ligoninės priimamąjį. Šiai naujovei, kaip ir kiekvienai, prigyti reikia laiko.

„Kol esame neįpratę, sunku, tačiau bėgs laikas ir taps lengviau. Sunkiau naują tvarką perprasti vyresnio amžiaus, rajonuose dirbantiems darbuotojams. Tačiau nuo to pacientai tikrai nenukenčia, jis pirmiausiai yra apžiūrimas, suteikiama pagalba, o tada pildoma kortelė. Mes nuo sausio pradžios mokėmės, kaip reikia pildyti tas korteles. Anksčiau medikai rašydavo ranka ant kelių automobilyje, dabar priėmimo skyriuje duoda kėdę, užpildo atskiras grafas, pačiam medikui nereikia galvoti, tereikia vaistų, ligos kodus įrašyti. Didelių bėdų nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dispečerinėje yra auditorės, pati peržiūriu, ar viskas gerai užpildyta, pataisome, pamokome pasikvietę, aiškiname telefonu. Kokybė tikrai jau gerėja“, – naujos tvarkos ypatumus Etaplius.lt pasakoja vyriausioji gydytoja E. Kukaitienė.

Nauja kortelių pildymo tvarka Sveikatos apsaugos ministro įsakymui iš pradžių įsigaliojo Kaune ir Alytuje, o dabar – visuose Lietuvos miestuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų