Trečdalis šio kadenciją baigiančio Seimo narių - milijonieriai. Jų valdomas turtas ir grynieji - nuo vieno iki daugiau kaip šešiasdešimties milijonų litų. Bet kitos kadencijos Seime dalies turtuolių nebeliks. Ir ne dėl to, kad jie nebebus perrinkti. Jie laisva valia atsisako politinių ambicijų. Sukūrę stambias versloves, vadovavę šimtams darbuotojų ir uždirbę milijonus verslininkai Seime pasijuto „nieko negalinčiais“. Jie suprato - vadovaudami stambiems koncernams ir finansiškai remdami politines partijas, gali daryti didesnę įtaką valstybėje vykstantiems procesams, nei spaudydami balsavimo mygtukus parlamento posėdžių salėje, rašo savaitraštis „Veidas“.

Politika kliudo meilei

„Karas su žmona tęsiasi. Nežinau, kas bus laimėtojas“, - sako trečias pagal sukauptą turtą ir pajamas žmogus parlamente socialdemokratas Bronius Bradauskas, bet nebaigia minties - telefoninis pokalbis nutrūksta. Bet ne dėl to, kad milijonierius būtų gavęs už savo atvirumą nuo karingos žmonos kočėlu per galvą. „Važiuoju į apygardą. Kelias čia toks nelygus - kai tik koks kalniukas, tai ir nutrūksta ryšys“, - paaiškina jau trečią kadenciją toje pačioje Kaišiadorių-Elektrėnų vienmandatėje rinkimų apygardoje kandidatuosiantis politikas. Čia jį deleguoja partija, bet sutuoktinio ketinimams trečią kadenciją eiti į parlamentą priešinasi žmona. „Rudenį atvės orai, galėtume kur pavažiuoti, į kokį užsienio kurortą atostogų, - gundo pasekti buvusio partijos lyderio Algirdo Brazausko ir jo žmonos Kristinos pavyzdžiu, o kartu ir priekaištauja į politiką įklimpusiam vyrui žmona Danguolė, - o tau tada prasidės sesija, ir vėl niekur kartu neišvažiuosim“. O jei, socialdemokrato žodžiais, dar kokia televizija parodo ar laikraštis parašo apie tariamą jo politiškai nekorektišką elgesį, prasideda žmonos priekaištų kruša. „Nebegalim nė savo šeimos švenčių ramiai atšvęst, lenda žurnalistai su kamerom į namus. Dėl to žmona stabdo mane nebeiti į Seimą“, - sako B.Bradauskas. „Ką tik kalbėjausi ir su Antanu Bosu, kuris nebeis į Seimą. Sakau, Antanai, ko tu nebeini, juk tau neblogai sekasi politikoje, -pokalbio su kolega iš Darbo partijos turinį perpasakoja socialdemokratas. - O jis man ir sako: pabodo nuolat būti matomam -betrūksta, kad žurnalistai pakištų kamerą po antklode, kai miegu su sužadėtine“. Bet B.Bradauskas dar neapsisprendė, ar papildys savo kolegų milijonierių - „darbiečių“ A.Boso, Romualdos Kšanienės, valstiečio liaudininko Viktoro Rinkevičiaus ir socialliberalo Vaclovo Stankevičiaus, jau tikrai nebesibalotiruosiančių į kitos kadencijos parlamentą, gretas. „Aš užsispyręs“, -tvirtina B.Bradauskas.Išsiskyrė nesutramdomu elgesiu

REKLAMA

Milijonierius liberalcentristas Raimundas Palaitis, kaip ir pirmasis „Veido“ pašnekovas, trečią kadenciją kandidatuosiantis toje pačioje - Pajūrio vienmandatėje rinkimų apygardoje, atvirai vardija priežastis, turtingus žmones atgrasančius nuo politikos. „Žmonės, atėję iš verslo į politiką, pirmiausia tampa viešais asmenimis, jiems pradeda galioti kitos taisyklės, o dar pradeda veikti privačių ir viešų interesų derinimo reikalavimai - tai verčia jaustis nepatogiai“, - sako R.Palaitis. „Politikų nuklydimai labai matomi - versle kitokios taisyklės“, -atsidūsta ir milijonierius parlamentaras Vladimiras Orechovas, prieš keletą mėnesių sulaikytas girtas prie vairo. Beje, į pačius įvairiausius skandalus šią kadenciją daugiausia įsivėlė būtent Seimo milijonieriai: A.Bosas, Viktoras Uspaskichas, B.Bradauskas, R.Kšanienė, V.Orechovas, Vilma Martinkaitienė, Jonas Pinskus, Alfredas Pekeliūnas, Ramūnas Garbaravičius, Artūras Skardžius, Viačeslavas Skilis, Juozas Palionis, Saulius Girdauskas, Viktoras Rinkevičius, Kęstutis Daukšys, Vytautas Galvonas, Kęstutis Glaveckas, Roma Žakaitienė. Juos skirtingų leidinių žurnalistai ne kartą užklupo dviprasmiškose situacijose, pavyzdžiui, svetimų moterų kompanijoje, policininkai sulaikė neblaivius prie automobilio vairo, etikos sargai rašė verdiktus dėl be pateisinamos priežasties praleistų posėdžių ar nepagarbios retorikos kolegų parlamentarų adresu, viešų ir privačių interesų konfliktų. Beje, milijonieriai dar ir partijas keitė dažniau nei kiti kolegos.


Rašyti komentarą...
J
Jeigu
2008-08-02 10:06:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
tokie veikėjai patenka į seimą, tai jau tautos problema.
Atsakyti
0

B
Brūdauskis juokauja ir gudrauja
2008-08-02 12:33:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas mėšlavabalis brūdauskis tikrai sieks išlikti valdžioje.Juk jo "verslas" toks,dirbti nieko nereikia,muitinės draudimas privalomas,taip kad apie tokį monopolinį "verslą" kiti, ne prie lovio esntys,gali tik pasvajoti.O jei neliks valdžioje,tai ir tokį "verslą" gali kiti perimti,esantys arčiau valdžios.brūdauskis liks valdžioje ir dėl savo "verslo".Nebent,runkeliai praregėtų ir išspirtų šitą nomeklatūrinės mafijos mėšlavabalį.Bet tai mažai įtikėtina,juk kaimas tamsus,o brūdauskis jiems nuvež pieštukų ir maišelių.
Atsakyti
0

k
kpss crimes
2008-08-02 13:00:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokie jie milijonieriai - kpss nusikalteliai, koloborantai ir tautos atplaisos, bet runkeliams tie parazitai tinka, normalioje situacijoje visas neteisetai apgaule igytas turtas turi buti perduotas visuomenes reikalams
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų