Juodoji Vilniaus kasdienybė: užfiksuota, ką stotyje daro moterys, kurias norima gelbėti

Seimo narės siūlo gelbėti prostitutes. Siūloma jų nebabausti, gaudomi ir baudžiami būtų tik plaštakes perkantys vyrai bei jas pardavinėjantys suteneriai. TV3 žurnalistai patys įsitikino, kad  prostitučių verslas Vilniaus stoties rajone klesti. Plaštakės vos sutemus klientų tyko pačios ir kone ant kiekvieno kampo.

Štai link buvusio „Gintaro“ viešbučio neskubėdamos kulniuoja trys damos. Į automobilius nesidairo, nestabdo, atrodo, jog tiesiog vaikštinėja vidury nakties. Visgi į sustojusią mašiną žvilgteli įtariai, tad tenka eiti su jomis pabendrauti slapta.

Moterys neslepia, kad dirba ir nurodo kainas: „Oralinis 20, pilnas komplektas 40 eurų.“

Žurnalistai atvyko ir prie ir link moterų minėto viešbučio. Pakeliui, jau legendomis apipintoje Sodų gatvėje, užfiksuotas dar vienas būrelis naktinių plaštakių. Šį sykį stabtelėjus jos pačios prieina pabendrauti. Apie oficialų interviu negali būti nė kalbos, mus akylai stebi netoliese stovintys vyrai. Gali būti, kad jie merginas prižiūrintys suteneriai.

REKLAMA

(125 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prostitucijos realijos Lietuvoje ir pasaulyje: kai kurios nuotraukos šokiruoja

Išjungus automobilio šviesas ir būnant stovėjimo aikštelėje priešais populiariausią prostitučių susibūrimo vietą, kliento ilgai laukti netenka. Ir tik mašina sustoja, prie jos atskuba vyresnio amžiaus moteris. Po trumpo pokalbio, matyt pastebėjęs šalia lūkuriuojančią jauną merginą, vairuotojas ją kviečia sėstis į vidų. Netrukus, aptarus kainas, durys užtrenkiamos ir verslo partneriai išvažiuoja. Šaltą naktį vienos klientai nepalieka ir pusamžės plaštakės. Ją pasišildyti pasikviečia taksistas.

Tokios realijos Vilniuje – kasdieninės. Ir dažnai nė nesutemus čia darbuojasi mažiausiai keliolika moterų. Nors pareigūnai jas nuolat baudžia piniginėmis baudomis, prekyba seksu ir toliau klesti. Seimo narė Dovilė Šakalienė siūlo situaciją keisti ir tą pradėti nuo prostitucijos dekriminalizavimo.

„Mes turime elgtis kitaip. Turime nustoti jas bausti, užtikrinti neišvengiamą baudimą pirkėjams ir suteneriams, o moterims atidaryti tokias programas kaip „žemo slenksčio“ paslaugos, kur padedama žmonėms atsisakyti narkotikų bei alkoholio“, - sako Seimo narė Dovilė Šakalienė.

Toks modelis, kuomet pirkėjai ir suteneriai griežtai baudžiami, o parsidavinėjančios moterys – ne, taikomas Švedijoje. O štai Vokietijoje jau prieš daugiau nei dešimtmetį prostitutės turi galimybę savo veiklą įteisinti. Visgi tokia laisvė, pasak tarptautinių ekspertų, nepasiteisina.


Rašyti komentarą...
N
Neringa
2017-10-05 17:10:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasisakoma prieš seimo narės poziciją dėl prostitucijos dekriminalizavimo. Kaip nepasisakysi, kai TV3 žurnalistai nuvyksta parodyti tariamą realybę. Esą seimo narĖS elgiasi negerai gelbėdamos prostitutes, nes tos pačios siūlosi. Tačiau kodėl TV3 žurnalistai nepaminėjo apie trečiadienį seime vykstantį susirinkimą, kuriame dalyvavo net tik lietuvos seimo narės, bet ir Gregoire Thery, visoje Europoje kovojantis už nuo sekso vergijos ir prostitucijos nukentėjusių moterų teises?
Kažkodėl TV3 nepateikia faktų, kad dauguma moterų yra patyrusios smurtą, buvo ar yra priverstos užsiimti prostutucija, turi įvairių psichologinių ir socialinių problemų, kovoja su skurdu.
Stebimasi, kad jos siūlosi, nesistebima, kas padaryta su jų gyvenimu.
Atsakyti
-6

x
xxL
2017-10-07 14:39:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anekdotas: politine prostitute siekia iteisinti prostitucija.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų