2023 metų gegužę Jungtinės Karalystės Šiaurės Vakarų regioninio organizuoto nusikalstamumo padalinio (NWROCU) specializuota užsienio piliečių nusikaltimų tyrimų komanda pradėjo tyrimą.
Tyrimo metu buvo atskleista su kanapių auginimu susijusi nusikalstama veika, per kurią lietuvių grupuotė įkūrė šešias kanapių fermas Goldtorpe (Pietų Jorkšyre), Prestone, Volasyje ir Didžiajame Mančesteryje.
Reido dieną, praeitų metų rugsėjį, buvo konfiskuota daugiau nei 1 000 kanapių augalų ir auginimo įranga.
Šeši vyrai stojo prieš Mančesterio teismą rugsėjo 23 ir 24 dienomis, pripažinę savo kaltę.
Dmitrijus Kozlovas (43 m.) buvo nuteistas 3 metams ir 6 mėnesiams laisvės atėmimo bausme.
Antanas Stacevičius (35 m.) buvo nuteistas 4 metams ir 9 mėnesiams.
Erikas Prokopovičius (35 m.) buvo nuteistas 3 metams ir 4 mėnesiams.
Danielius Budranovas (29 m.) buvo nuteistas 2 metams ir 10 mėnesių, o o Darjus Namirskij (35 m.), neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos, buvo nuteistas 3 metams ir 4 mėnesiams.
Paskutinis gaujos narys, Vytautas Stundys, bus nuteistas gruodžio mėnesį.
Be šių asmenų, dar keturi vyrai taip pat buvo nuteisti už kanapių auginimą 2023 m. rugpjūtį, 2024 m. vasarį ir 2024 m. rugpjūtį.
Romualdas Dragūnas (33 m.), neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos, buvo nuteistas 3 metams ir 9 mėnesiams laisvės atėmimo bausme, prisipažinęs dėl kanapių gamybos.
Jurijus Celpocenka (29 m.), neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos, buvo nuteistas 10 mėnesių laisvės atėmimo bausme, prisipažinęs dėl kanapių auginimo.
Viktoras Krivonosovas (46 m.), neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos, buvo nuteistas 12 mėnesių laisvės atėmimo bausme, prisipažinęs dėl kanapių auginimo.
Romualdas Bernotas (33 m.), neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos, buvo nuteistas 12 mėnesių laisvės atėmimo bausme, pripažinęs kaltę dėl kanapių auginimo.
Šešis pastatus buvo pavertę kanapių auginimo vietomis
Detektyvė Kim Hames-Evans iš NWROCU sakė:
„Ši nusikalstama grupuotė užsiėmė kanapių gamyba komerciniu mastu. Jie turėjo sudėtingą įrangą – visus šešis pastatus jie buvo pavertę auginimo vietomis, kuriose dirbo „ūkininkai“, prižiūrintys augalus.“
Tai buvo didelis auginimo projektas, kuris nusikaltėliams galėjo atnešti daug pinigų.
Skaičiuojama, kad derlius galėjo siekti iki 75,5 kg, o jo vertė nelegalioje rinkoje viršytų 750 000 svarų sterlingų.
„Dauguma rimtų ir organizuotų nusikaltimų, kurie tiesiogiai veikia Jungtinę Karalystę, turi tarptautinį komponentą. Tai susiję su tuo, kad prekės ar išnaudojami asmenys yra iš kitų šalių, nusikaltėliai yra užsienio piliečiai arba jų nusikalstama veikla yra vykdoma užsienyje, todėl aptikimas ir areštas tampa sudėtingesnis. Dirbame su pagrindiniais partneriais siekdami išspręsti bet kokį imigracijos sistemos piktnaudžiavimą.
Šiandien bendra skirta bausmė nusikaltėliams šiame tyrime viršija 17 metų. Mūsų žinia nusikaltėliams Šiaurės Vakaruose yra paprasta – mes dirbsime glaudžiai su regioninėmis pajėgomis ir tarptautiniais partneriais, kad sustabdytume nusikalstamas grupes, kurios platina narkotikus mūsų gatvėse“, – tvirtino K. Hames-Evans.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!