O štai šumskietė Marija su šešiamete dukrele po viešnagės Vilniuje autobusu rengiasi važiuoti 30 kilometrų namo. Moteris bilietą perka tik sau, mat dukteriai dar nėra septynerių ir vairuotojas bilieto nereikalauja.
Pasirodo, bilietų lengvatas numatantis įstatymas vaikus iki 7-erių metų autobusais ir traukiniais nemokamai vežtis leidžia tik tuo atveju, jei jie neužima sėdimos vietos, t. y. jei stovi arba sėdi ant kelių.
Jei toks vaikas užima sėdynę, įstatymas liepia pirkti bilietą kaip suaugusiam ir mokėti visą kainą. O štai vyresniems – nuo septintojo iki dešimtojo gimtadienio –vaikams sėdimoji vieta kainuoja tik pusę kainos.
Vežėjai pripažįsta, kad dėl lengvatų įstatymo keistenybių nuolaidas mažamečiams taiko savo nuožiūra. Kas griežtai laikosi įstatymo, vaikus iki septynerių metų veža už visą kainą, kiti – už pusę, o treti ir visai nemokamai. Pavyzdžiui, sostinės viešojo transporto vadovai mano, kad būtų nelogiška troleibuse iš darželinukų reikalauti pirkti bilietą.
Seimo nariai susizgribo, kad ligšiolinė tvarka, reikalaujanti už vietą autobuse ar traukinyje mokėti visą kainą diskriminuoja mažamečius ir jų tėvus.
Už bilietų nuolaidas vežėjams kompensacijos turės būti mokamos iš biudžeto. Tačiau Vyriausybė viliasi, kad tai nebus didelės sumos ir neprieštarauja, kad darželinukai troleibusais, autobusais, traukiniais ir keltais galėtų važiuoti už pusę bilieto kainos, patogiai įsitaisę sėdynėje.
Jei Seimas ir leis mažamečius vežtis už pusę kainos pasisodinus šalia, o ne ant kelių, ši tvarka galios tik reguliariems maršrutiniams pervežimams Lietuvoje. Kelionėms į užsienį ar skrydžiams lėktuvu vežėjai bilietų kainas ir nuolaidas turi teisę nusistatyti patys.