• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvenimas ir darbas svečioje šalyje, toli nuo šeimos ir tėvynės – tokia emigranto dalia. Visgi užsienis žada ne vien patrauklų uždarbį, ten gali knibždėti ir pavojų. Kas nutiko iš Jonavos kilusiam 32-ejų Mantui Pipirui, artimieji iki šiol neturi nė menkiausio supratimo. Jauno vyro dingimą Jungtinėje Karalystėje gaubia paslaptis, o tarptautinė paieška kol kas nedavė jokių vaisių.

Gyvenimas ir darbas svečioje šalyje, toli nuo šeimos ir tėvynės – tokia emigranto dalia. Visgi užsienis žada ne vien patrauklų uždarbį, ten gali knibždėti ir pavojų. Kas nutiko iš Jonavos kilusiam 32-ejų Mantui Pipirui, artimieji iki šiol neturi nė menkiausio supratimo. Jauno vyro dingimą Jungtinėje Karalystėje gaubia paslaptis, o tarptautinė paieška kol kas nedavė jokių vaisių.

REKLAMA

Portalas tv3.lt susisiekė su dingusio vaikino mama Danute. Ji išliejo širdį apie dingusį sūnų, pasidalijo, kokias mįsles užminė paslaptingos jo dingimo aplinkybės.

„Mes patys davėme vieną, antrą, trečią, ketvirtą – nežinau, kiek tų skelbimų dėjome. Aplinkkeliais, per draugus bandėme išklausinėti. Gal Mantas kam nors prasitarė, gal problemų turėjo. Niekas nežino, nei girdėjo, nematė. Jokio siūlo galo, jokio“, – jautriai pasakojo moteris.

Pareigūnai siūlo galo dar neužčiuopė

Pirmadienį policija išplatino pranešimą apie be žinios prapuolusį Mantą Pipirą. Vaikino paieška trunka jau gerą pusmetį, tačiau siūlo galo pareigūnams iki šiol nepavyko užčiuopti.

REKLAMA
REKLAMA

„Vyras nuo 2017 metų dirbo ir gyveno Anglijoje, Birmingamo mieste, tai ir yra paskutinė žinoma jo buvimo vieta. Artimieji su vyru paskutinį kartą bendravo 2021 metų birželio 1 dieną. Nors tarptautinė asmens paieška paskelbta dar vasarą, tačiau policijos pareigūnams iki šiol nepavyksta nustatyti tikslios ieškomo asmens buvimo vietos“, – pranešė policija.

REKLAMA

„Aš nesuprantu, kas čia kur atsitiko. Ar jis įsivėlė kur nors – aš nežinau. Aš jau visko prigalvojau. Kai kalbos buvo tokios kalbos pasklidusios, vienas per kitą... Tyrėja sako: jūs netikėkite. Kadangi atėjo atsakymas, kad jis nesulaikytas, visko prigalvoju. Pusę metų jo nėra, aš baigiu iš proto išeiti jau. Taigi vaikas, koks jis bebūtų, taigi mano vaikas“, – Manto mama nesulaikė ašarų.

Dėl detalių apie M. Pipiro paiešką portalas tv3.lt susisiekė su Kauno apygardos prokuratūra. Atstovė spaudai Rasa Stundžienė komentavo, kad tyrimas dėl vyro dingimo pradėtas 2021 m. birželio 28 dieną.

REKLAMA
REKLAMA

„Dėl užsienyje dingusio Lietuvos Respublikos piliečio vyksta tarptautinė paieška, bendradarbiaujama su JK teisėtvarkos pareigūnais. <...> Duomenų apie tai, kad M. P.  būtų ketinęs kur nors išvykti, negauta. Taip pat nėra gauta duomenų, kad jis būtų išvykdamas kirtęs Jungtinės Karalystės sieną. JK policijos pareigūnai patikrino butą, kuriame M. P.  gyveno iki dingimo, tačiau nieko svarbaus nerado“, – portalui tv3.lt teigė R. Stundžienė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paskutinį kartą kalbėjosi per sūnaus gimtadienį

Jaunuolio mama Danutė vis kartojo – vaikinas prapuolė „kaip į vandenį“. Pastaruosius ketverius metus jis gyveno Birmingame, kur dirbo statybininku. Per tą laiką į Lietuvą buvo grįžęs tik vieną kartą ir ilgai neužsibuvo.

Tačiau su šeima ryšį palaikė nuolat – artimiesiems skambindavo kiekvieną savaitę. Vis dėlto tą lemtingą birželį Manto skambutis mamai buvo paskutinis.

„Aš su juo kalbėjau praeitų metų birželio 1-ąją paskutinį kartą. Jis man paskambino, padėkojo už siuntinį. Kadangi jo birželio 1-ąją buvo gimtadienis, aš jam prieš dieną buvau atsiuntusi siuntinį. Sako: Mama, ačiū tau už siuntinį, skaniai pavalgiau, bet neturiu laiko su tavimi daug kalbėti, skubu į darbą. Paskui susiskambinsime. Ir viskas – tai buvo mūsų paskutinis pokalbis“, – prisimena ponia Danutė.

REKLAMA

Mantui nebuvo įprasta, kad jis ilgą laiką neskambintų šeimai. „Kiekvieną savaitę, savaitgaliais per Messenger‘į mes po 2–2,5 valandos kalbėdavome. Jeigu jau nepaskambindavo kokį savaitgalį, man būdavo įmeta žinutę:  Mama, neturiu laiko, dirbu, kai turėsiu laiko – paskambinsiu“, – dalijosi moteris.

Tačiau po pokalbio per sūnaus gimtadienį – tądien buvo antradienis – Mantas mamai nepaskambino savaitgalį. „Pagalvojau, jis gal užsiėmęs. Dar kitą antradienį, po savaitės, mes pradėjome jam rašyti žinutes: Sūnau, kodėl tu nepaskambini, kas atsitiko? Žiūrime, kad jis neskaito žinučių“, – įvykius apibūdino Danutė.

REKLAMA

Mantas kilęs iš penkių vaikų šeimos, su juo susisiekti bandė visi: ir mama, ir brolis su seserimis. Jokio atsako nesulaukė. „Tada aš jam skambinau. Kviečia telefonas, bet niekas nekelia. Tada sunerimome, sakėme, kad kažkas su Mantu negerai“, – minėjo moteris.

Sūnus dingo be pėdsakų, liko tik sujauktas kambarys

Manto artimieji sukilo ant kojų ir puolė ieškoti, kaip galėtų su juo užmegzti ryšį. Danutė susisiekė su jo draugu, taip pat kilusiu iš Jonavos. Jiedu kartu dirbo nuo pat pradžių ir gyveno netoliese.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš jam paskambinau. Buvo praėję pusantros savaitės nuo jo dingimo. Klausiau, kas atsitiko, kur yra Mantas. Tada jis man pradėjo sakyti: Mantas dingęs. Sakė, kad jam birželio 3 dieną paskambino, susitarė kartu važiuoti į darbą, birželio 4 dieną atvažiavo jo pasiimti, rado tik paliktus raktus, o Manto nėra“, – prisiminė moteris.

Danutė perpasakojo, ką jai atskleidė sūnaus bičiulis. Jis tvirtino radęs Manto kambarį sujauktą: esą buvo išmėtyti rūbai, o geresni drabužiai – paimti, telefonas buvo paliktas atvirai, ant stalo, palikta darbo ID kortelė. O Mantui skirto siuntinio, kur mama siuntė maisto produktus, nebuvo nė kvapo, o šaldytuvas – tuščias, tvirtino bičiulis.

REKLAMA

„Mes pradėjome visur ieškoti – per draugus, per pažįstamus. Niekas nematė, niekas negirdėjo, niekas nežino. Absoliučiai niekas. Kaip į vandenį“, – teigė Danutė.

Kauno apygardos prokuratūra patvirtino Manto dingimo aplinkybes.

„Paskutinį kartą su jūsų minėtu asmeniu bendradarbis bendravo telefonu 2021 metų birželio 3 d., o matėsi darbe gegužės mėnesio pabaigoje. Birželio 4 d. jie abu turėjo vykti į darbą, tačiau užsukęs pas M. P.  į namus, bendradarbis jo nerado. Bute nebuvo M. P. daiktų, paliktas tik mobiliojo ryšio telefonas ir buto raktas. M. P.  neatsiradus savaitę, apie tai buvo pranešta jo artimiesiems Lietuvoje, o šie kreipėsi pagalbos į teisėsaugą“, – teigė R. Stundžienė. 

REKLAMA

Šeima ant kojų sukėlė Interpolą

Lyg to betrūktų, Jonavos rajone, kur gyvena šeima, ėmė sklisti įvairios kalbos apie Manto dingimą. Mama lig soties prisiklausė gandų, kad jos sūnus ar susimušė, ar buvo sulaikytas teisėsaugos. Sunerimusi ji vėl skambino Manto draugui į Birmingamą, o šis sakė apie jokias muštynes nieko nežinąs.

„Man savo problemų nepasakodavo niekados sūnus. <...> Aš tai nežinau tos tiesos, negaliu pasakyti, kaip ten iš tikrųjų yra. Jis juk ketverius metus Anglijoje buvo, buvo grįžęs tik trumpam, dviem dienom paso pasikeisti. Ir viskas, tiek žinių. Paskui nuvažiavau į Jonavą, padaviau skelbimą per Interpolą, kad ieškotų. Jie padavė užklausą ir gavo atsakymą, kad jis nėra uždarytas, kad jis neareštuotas“, – pasakojo Manto mama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešimą policijai apie dingusį sūnų Danutė parašė pernai birželio 28 dieną. Policija iškart sureagavo, pranešė pradedantys jauno vyro paiešką.

Bet moteris vis dar negali suprasti, kodėl jai dvi savaites niekas nepranešė, kad užsienyje sūnaus buvo pasigesta.

„Gerai, sakykime, man nepranešė. Bet tai praneštų policijai! Sakykime, dvi tris dienas užbaliavojo. Tegu būna, po gimtadienio, sutinku. Bet kai savaitę, pusantros, dvi savaitės nėra – tai tu pranešk policijai, kad dingo bendradarbis, draugas. Nieko neinformavo“, – pasakojo ji.

REKLAMA

Moteris atskleidė, kad jai įtarimų sukėlė ne vien sūnaus dingimo aplinkybės, bet ir jo bičiulio keistas elgesys.

„Man keisčiausias dalykas. Pasirodo, sūnaus telefoną, kuris buvo paliktas, tas draugas pasiėmė pas save. Sako, aš pasiėmiau, žiūrėsiu, kas skambina. Bet juk mes skambinome. Aš, mama, skambinau, patikėkite, kiek kartų! Taigi aiškiai telefone įvardinta „mama“. Tai kodėl jis nekėlė ragelio? Dvi savaites sūnus buvo dingęs – kodėl jis neinformavo nei policijos, nei mūsų? O tuo labiau, jis yra vietinis, čia, iš mūsų kaimo, Jonavos rajono. Jis mano sūnų nuo mažumės pažįsta ir mane. Kodėl?“, – kėlė klausimus ponia Danutė.

REKLAMA

Kreipėsi į Anglijos pareigūnus ir net būrėjus

Danutės teigimu, daugiau nei 15 metų Londone jos gyvenanti sesuo asmeniškai kreipėsi į policiją, rašė užklausas pareigūnams dėl Manto dingimo. Jungtinės Karalystės (JK) policija šeimai nepadėjo niekuo – iki šiol neatsakė nė į vieną klausimą, dalijosi moteris.

„Su ja susisiekė policijos pareigūnai iš Anglijos ir pasakė, kad mato, jog yra Lietuvos policijos paskelbta Interpolo paieška. Sako: Mes jums padėti niekuo negalime, prašome kreiptis į Lietuvos policiją. Dukart pakartojo. Sesuo klausė, ar jie gali pasakyti bent jau, gal Mantas areštuotas. Jie pažadėjo pasižiūrėti duomenų bazėje, bet iki šiol neatsakė mums. Ir viskas – jie nusisuko nuo mūsų“, – teigė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Danutė tvirtino, kad vis dar laukia atsakymo iš Anglijos pareigūnų, ar jos sūnus buvo sulaikytas teisėsaugos. Tuo tarpu Lietuvoje šeima net kreipėsi į būrėjus, mėgindama sužinoti nors dalelę informacijos, kur galėtų būti Mantas.

„Mums tik tiek pasakė: jis yra gyvas atseit, pats išėjo iš namų. Būrėjai sakė, kad jis nenori su mumis dabar bendrauti, kai ateis laikas, pats su mumis susisieks“, – negalėjo atsistebėti moteris.

Prieš kurį laiką Mantas guodėsi mamai: „Man atsibodo Anglija“

Danutė pasakojo, kad kurį laiką prieš dingimą, nepastebėjo, kad Mantas elgtųsi kaip nors neįprastai. Tiesa, 2021 m. Velykų laikotarpiu vaikino emocinė savijauta buvo suprastėjusi, bet vėliau jis atsistojo ant kojų.

„Balandį jis buvo puolęs į tokią kaip depresiją. Buvo pradėjęs net verkti. Tiesa, jis mėgo išgėrinėti alų. Čia jau jo silpnybė, čia jau jo nesustabdysi. Būdavo, mėgdavo po darbo alaus atsidaryti. Sako: Mama, kaip man atsibodo ta Anglija, man jau stogas važiuoja. Aš ilgai nebūsiu. Sakiau jam: Sūnau, mesk tą Angliją, grįžk į Lietuvą, yra čia tų darbų. Ne ne, sako, mama, turiu padirbti, užsidirbti pinigų, dar kokių porą metų padirbsiu – grįšiu. Čia buvo balandžio mėnesį, paskui viskas apsiramino, viskas normalu“, – dalijosi moteris.

REKLAMA

Manto šeima viliasi, kad gali sulaukti iš jo žinių, jei jis bus sulaikytas teisėsaugos. Tuo atveju, kaip aiškino JK pareigūnai, jam būtų suteikta teisė paskambinti giminaičiams. O kol kas jau pusmetį šeima gyvena nežinioje.

Danutė apibūdino, kad Mantas – geras, komunikabilus vaikinas. Net gyvendamas svetur rūpindavosi šeima, pavyzdžiui, siųsdavo mamai pinigų vaistams, gimtadienio proga seseris džiugindavo dovanomis.

Nuo 2017 m. Mantas dirbo statybų sektoriuje. Vaikinas atsakingas, turi visus leidimus tiek dirbti, tiek gyventi Anglijoje, išlaikė reikalingus egzaminus.

Policija prašo visuomenės pagalbos

Policija apibūdino, kaip atrodo dingęs Mantas Pipiras. Jo požymiai: 184 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, trumpų, šviesiai rusvų plaukų.

Asmenis, žinančius Manto Pipiro buvimo vietą, jį mačiusius, pavėžėjusius ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 700 63329, rašyti el. paštu [email protected] arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų