Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD) prašydamas pateikti informaciją apie dalyvavimą atliekant tyrimą dėl karininko Vytauto Pociūno žūties.
Seimo narys klausia, kokį vidinį patikrinimą dėl V.Pociūno mirties atliko VSD, ką nustatė ir ar dabar gali paviešinti šią informaciją, „kad visuomenei būtų atsakyti visi iškilę klausimai ir abejonės dėl šio pareigūno žūties“.
Jei informacijos viešinti negalima, J.Razma klausia, ar tokiu atveju su ja galėtų susipažinti leidimus dirbti su slapta informacija turintys Seimo nariai. „Jeigu tam (paviešinimui - BNS) dar matote kliūčių, ar galima tikėtis, kad minėta medžiaga bent būtų atsiųsta į Seimo specialiąją raštinę su atitinkama slaptumo žyma?" - rašoma kreipimesi VSD.
Taip pat parlamentaras teiraujasi, ar atliktas tyrimas „dėl pareigūno V.Pociūno šmeižimo“ ir kas nustatyta šio tyrimo metu. Baltarusijoje mįslingomis aplinkybėmis žuvus VSD pareigūnui V.Pociūnui, Seime pradėjus tyrimą, viename dienraštyje pasirodė jį kompromituojanti informacija, kurią vėliau Generalinė prokuratūrą paneigė.
Antradienį Generalinė prokuratūra paskelbė nutraukusi 2006 metų rugpjūčio 23 dieną tarnybinės komandiruotės Breste žuvusio VSD karininko V.Pociūno bylos tyrimą.
Prokuroras Mindaugas Gylys konstatavo, kad atlikus visas papildomas įmanomas ekspertizes, kitus tyrimo veiksmus, nustatyta, jog VSD pulkininkas žuvo per nelaimingą atsitikimą. Anot jo, nėra jokių duomenų, kad jo mirtis galėjo būti kokios nors nusikalstamos veikos padarinys.
Anot jo, atliekant papildomą tyrimą padarytos daktiloskopinė, mikropluošto, teismo medicinos ekspertizės, apklausta 10 liudytojų. Tarp jų buvo ir anksčiau neapklaustų asmenų.
Prokuratūra savo sprendimą išsiuntė byloje nukentėjusiajai pripažintai V.Pociūno našlei L.Pociūnienei. Ji gali per 14 dienų prokuroro sprendimą apskųsti aukštesniajam prokurorui.
L.Pociūnienė BNS patvirtino artimiausiomis dienomis skųsianti ją „nustebinusį prokuratūros sprendimą“.
„Mane labai nustebino toks sprendimas. Praktiškai paliekamos neišnaudotos galimybės, prie kurių, atrodo, dirbome bendromis jėgomis, bet, pasirodo, interesai skirtingi šioje byloje. Kažkam geriau išsiaiškinti teisybę, o kažkam geriau, kad jos nežinotų niekas. Be jokios abejonės skųsiu“, - teigė V.Pociūno našlė.
Aukštesniojo prokuroro sprendimas dar gali būti skundžiamas ikiteisminio tyrimo teisėjui, o šio nutarimas - aukštesnės instancijos teismui.
2006-ųjų lapkritį Generalinė prokuratūrą nustatė, jog Lietuvos konsulate Gardine dirbęs V.Pociūnas 2006 metų rugpjūtį tarnybinės komandiruotės Breste metu žuvo per nelaimingą atsitikimą, iškritęs per langą, ir ikiteisminį tyrimą nutraukė.
Prokurorai nenustatė, kad karininkas buvo jėga išstumtas arba išmestas per viešbučio Breste langą.
Tačiau jo artimieji ir visuomenininkai protestavo prieš šį nutarimą ir vėlesnį prokuratūros sprendimą, patvirtinusį pirmojo pagrįstumą. Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas 2007 metų rugsėjį patenkino L.Pociūnienės skundą - panaikino Generalinės prokuratūros nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl V.Pociūno žūties. Generalinė prokuratūra teismo sprendimo neskundė ir ėmė tirti pareigūno žūtį iš naujo.