• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po ištisų mėnesių tylos, socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pareiškė, kad ji ves partijos sąrašą į Seimo rinkimus. Vis dėlto apie prezidento norus, kad būtent ji po rinkimų taptų premjere, V. Blinkevičiūtė kalba aptakiai. Bet garsiai nepareiškia, kad premjere būti nenori. Socialdemokratų sąraše į Seimą – ir nauji, ir seniai pažįstami veidai. Vis dėlto sąrašo pabaigoje, paskutiniu įrašytas ir šiuo metu dėl čekučių skandalo nuteistas Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius.

Po ištisų mėnesių tylos, socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pareiškė, kad ji ves partijos sąrašą į Seimo rinkimus. Vis dėlto apie prezidento norus, kad būtent ji po rinkimų taptų premjere, V. Blinkevičiūtė kalba aptakiai. Bet garsiai nepareiškia, kad premjere būti nenori. Socialdemokratų sąraše į Seimą – ir nauji, ir seniai pažįstami veidai. Vis dėlto sąrašo pabaigoje, paskutiniu įrašytas ir šiuo metu dėl čekučių skandalo nuteistas Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Nors dar vidurdienis, prie naktinio klubo Šventojoje formuojasi žmonių eilė. Čia žmonės ne pašokti atėjo, nors rankose kai kurie ir laiko kokteilius, pasipuošę kaubojų skrybėlėmis – kas su aperoliais, kas su plačia šypsena veide.

Antanas Nedzinskas iš visuomenės kurį laiką buvo dingęs: „Vis dėlto po kurio laiko pamatyti bičiulius, kuriuos aplankęs seniai, tai labai smagu.“

REKLAMA
REKLAMA

Čia vyks socdemų suvažiavimas, į kurį bičiuliai susirinko iš visos Lietuvos – partijos pirmininkė V. Blinkevičiūtė galiausiai visuomenei praneš, kaip atrodys partijos sąrašas Seimo rinkimuose.

REKLAMA

„Aš labai daug metų politikoje, bet dabar leisiu sau pajuokauti, kad pirmą kartą naktiniame klube darome“, – juokėsi perrinkta europarlamentarė. 

Na, juokai juokais, tačiau tradiciniai socdemų pasibuvimai prie jūros šį kartą iš tikrųjų vyksta naktiniame klube. Tad socdemai apsirengę kasdieniškai.

Tokioje aplinkoje, sako, ne gėda ir ant žemės sėdėti.

„Mes proletarai. Patogiau negali būti.“

Suvažiavimas tradiciškai prasideda nuo Lietuvos himno. Ekrane pasirodo ir himno žodžiai, kad kas netyčia nepamirštų.

REKLAMA
REKLAMA

„Ne iš gero gyvenimo jie eina į tą Seimą“

Prieš paskelbiant partijos sąrašą į parlamento rinkimus, tradiciškai, ypatingas dėmesys konservatoriams.

„O dabar apie konservatorių Vyriausybę... Nu vis tiek turiu... [Nors] kartais man atrodo, aš galvojau čia vakar iš vakaro, kad man nesinori jų kritikuoti... (...) Vis dėlto privalau pasakyti“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Įdomus faktas – šį kartą ji nė žodžiu neužsiminė apie užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį, kaip tai darydavo pastaruosius kelis kartus. Kas gi nutiko?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Na, tikiuosi, kad čia klausimas toks linksmesnis. Linksmesnis... Na, žinote, kaip čia pasakius...“ – kalbėjo socialdemokratų vadė.

Galiausiai socialdemokratų pirmininkė išduoda, kas ves partiją į parlamento rinkimus: „Taip, aš vesiu socialdemokratų partijos sąrašą į Lietuvos Respublikos Seimą.“

Ir netgi, kaip sako, turi rimtą tikslą. „Pakeisti neveiklią konservatorių Vyriausybę socialdemokratų Vyriausybe“, – sakė ji, vilnijant plojimams.

REKLAMA

Po V. Blinkevičiūtės sąraše rikiuojasi Seimo narys Gintautas Paluckas. Trečioje vietoje buvęs europarlamentaras Juozas Olekas. Po jo nauji veidai – darbuotojų profsąjungos pirmininkė Inga Ruginienė. Penkta – frakcijos seniūnė Seime Rasa Budbergytė. Po Blinkevičiūtės pristatymo, griežtą kalbą rėžia ir partijos garbės pirmininkas, naujai išrinktas europarlamentaras Vytenis Andriukaitis.

„Atsargiai, pro pro propaganda. Propaganda jau yra už durų.“

Politologas sako nestebina, kad po ilgos tylos Blinkevičiūtė vis dėlto apsisprendė vesti partiją į Seimą. Nors dabar turi pasirinkimą šiltai sėdėti europarlamentaro kėdėje.

REKLAMA

„Nu ne iš gero gyvenimo jie eina į tą Seimą. Reikia pripažinti, tiesiog nėra kito varianto pirmam sąrašo numeriui“, – kalbėjo politologas Ignas Kalpokas.

Nors prezidentas Gitanas Nausėda ir nori, kad nauja premjere taptų V. Blinkevičiūtė, ar nori to pati Blinkevičiūtė, iki pat šiandien neaišku.

„Socialdemokratų sėkmės atveju, aš prisiimsiu visą politinę atsakomybę. – Ką tai reiškia? – Tai tą ir reiškia, mano mielieji.“

Planas – reabilituoti M. Sinkevičių?

„Konservatoriai, bandydami mus silpninti, kalba apie kažkokias koalicijas. Jokios kalbos apie koalicijas su konservatoriais būti net negali“, – sakė LSDP štabo pirmininkas Robert Duchnevič.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak politologo, socdemų pergalės atveju premjeru galėtų tapti ir antru numeriu sąraše esantis Gintautas Paluckas.

Įdomu tai, kad partijos sąraše, pats paskutinis, įrašytas ir Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius, kuris šiuo metu yra nuteistas. Nors nuosprendį jis ir apskundė, anksčiau Sinkevičiui buvo prognozuota premjero kėdė.

„Tikiu Mindaugu, nes jis yra nenuteistas“, – sakė socialdemokratų pirmininkė.

Jei M. Sinkevičių teismas išteisins, pasak politologų, tai toks ir bus socdemų planas – reabilituoti M. Sinkevičių. Tikėdamiesi, kad rinkimuose iš paskutinės vietos žmonės jį išreitinguos į pirmas vietas.

„Visuomet bus galima sakyti – mes čia ne prie ko. Tai čia rinkėjai, rinkėjai patikėjo, jiems jis geras ir nekaltas. Ir rinkėjų valią reikia gerbt“, – sakė I. Kalpokas.

Pirmasis Seimo rinkimų turas įvyks spalio 13 dieną.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

širdis jaučia, jai briuselis jaukus lizdelis svetur su auksiniais kiaušiniais, į rūškaną seimo vištidę grįžti nesinori
Veidmainė ir melagė. Visada Konservatorių vyriausybei teko valdyti, kai buvo krizės ir sunki padėtis. Ne išimtis ir šita kadencija. Ir Rusijos sukeltas karas Ukrainoje ir kovidas ir su karu susijusios ekonomikos bėdos..... Bet tikkonservatorių valdymo laikais buvo pastatytas ir Butingės terminalas ir suskystintų dujų terminalas be kurių mes būtume visiški vargšai. Šitie komunistai visada ateina ant gatavo ir vaidina gelbėtojus. Tikiu, kad jau greitai Lietuvos visuomenė subręs politiškai ir šitie pertsivadinę komunistai bus išmesti iš politinio gyvenimo. Visiški atgyvenos, nieko neatstovaujantis.... prajuokino tos Briuselio pliurpalės pasakymas- "mes proletarai", prisivogę brazauskinės privatizacijos metu jie yra vieni turtingiausių iš visų partijų.... "proletarai"... kad juos kur velniai......
Apie ką postringauji?
Apie ką postringauji?
Nori pasakyti , kad konservatorių partija sąžininga ?tai labiausiai korumpuota , kur žiūrėsi ten apsidirbę iki ausų;).Pastarųjų mėnesių cirkai , tobulai apibūdina konservatorius .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų