naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje – vėl triženklis naujų patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius. Nors ligoninėse gydomi 135 asmenys, iki „raudonos ribos“, kada grėstų tam tikri gydymo įstaigų veiklos apribojimai, dar yra toloka. 

Lietuvoje – vėl triženklis naujų patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius. Nors ligoninėse gydomi 135 asmenys, iki „raudonos ribos“, kada grėstų tam tikri gydymo įstaigų veiklos apribojimai, dar yra toloka. 

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, ligoninėse dėl koronaviruso gydomi 135 žmonės, 13 iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose.

Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma šešiems pacientams, su deguonies kaukėmis gydomi 62 asmenys.

Anot ministerijos, penkiose pagrindinėse šalies ligoninėse (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje) COVID-19 pacientams yra rezervuota 401 lova.

„Šiuo metu užimtos yra 135 lovos, tai sudaro 33,6 proc.", – informavo SAM patarėjas Marius Čiurlionis.

Kada būtų įspėjamasis ženklas?

Anksčiau skelbus vos kiek didesnius procentus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra sakęs, kad nueita pusė kelio iki to, kai galėtų atsirasti gydymo įstaigų veiklos ribojimų.

REKLAMA

Ministras akcentavo, kad vienas gydymo paslaugų ribojimo kriterijų – COVID-19 rezervinių lovų užimtumo procentas ir situacija stacionare yra atidžiai stebima.

REKLAMA

Anot A. Verygos, esant 70 proc. užsidegtų vadinamas geltonas šviesoforo signalas ir tai būtų ženklas pergalvoti procesus dėl planinių paslaugų teikimo stacionaruose.

„Dėl ambulatorinių paslaugų, tie rodikliai buvo sudėlioti anksčiau, buvo numatyta, kad 50 atvejų Lietuvoje ir 100 atvejų konkrečioje savivaldybėje. Tai šituos rodiklius tikrai peržiūrėsime, bet jie nelabai koreliuoja su stacionaro užimtumu. Tad juos reikės keisti“, – sakė jis.

REKLAMA

Kartu A. Veryga ramino gyventojus, kad sveikatos paslaugų stabdymas bus paskutinė priemonė. 

„Pirmiausia bus diegiamos kitos priemonės, kurios gali apriboti kažkokias veiklas, bet niekas nepradės nuo sveikatos priežiūros paslaugų, ypač planinių ar kitų stabdymo“, – kalbėjo ministras.

Didžiausias lovų užimtumas – sostinėje

Bendrai šiuo metu iš 17 617 stacionarinių lovų 11 574 yra užimtos. Iš 648 reanimacijos lovų užimta 366.

Taip pat iš turimų 577 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų užimta 188. Tik šešiems iš jų ji reikalinga dėl COVID-19. 

REKLAMA
REKLAMA

Su deguonies kaukėmis iš viso lovų turime 5613, užimtų šiuo metu – 2083.

Vertinant konkrečiai pagal apskritis, didžiausias stacionarinių lovų užimtumas yra Vilniuje: 3746 lovos iš esamų 5283, iš jų 136 – reanimacinės. Sostinės gydymo įstaigose 100 lovų užimta su DPV aparatais, 828 – su deguonimi.

Kauno teritorinių ligonių kasų (TLK) duomenimis, yra užimta 2791 stacionaro lovų iš 4241 (iš užimtų 103 reanimacinės.)

Klaipėdos TLK informuoja, kad šiuo metu užimtos  2140 lovų stacionare iš 3468, Šiauliuose tokių lovų 1182 (iš 2008), Panevėžio apskrityje – 1715 (iš 2617).

REKLAMA

Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže:

Naujų atvejų toliau daugėja

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 142 nauji atvejai, bendras susirgimų skaičius šalyje išaugo iki 5625. 

Taip pat pranešta apie vieną mirtį nuo COVID-19. NVSC praneša, kad Šiaulių apskrityje praėjusią parą registruotas dar vienas mirties nuo koronaviruso atvejis. Tai 102-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų.COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta spalio 2 d.

REKLAMA

Šiuo metu tebeserga 2842, 2660 – pasveiko. Nuo COVID-19 iš viso mirė 102 žmonės, dėl kitų priežasčių – 21.

80  atvejų siejama su protrūkiais

Kauno apskrityje, Raseinių rajone, įsikūrusiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose vakar patvirtinta 15 koronavirusinės infekcijos atvejų. 13 asmenų yra gyventojai ir 2 darbuotojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami 89 atvejai: 32 darbuotojai, 53 gyventojai ir 4 antriniai atvejai.

REKLAMA
REKLAMA

8 atvejai, praėjusią parą registruoti Kauno apskrityje, yra susiję su protrūkiu LSMU Kauno ligoninės Kardiologijos skyriuje, iš kurių 7 yra darbuotojai ir 1 antrinis atvejis. Bendrai šiuo metu – 18 susijusių atvejų: 15 darbuotojų, 2 pacientai ir 1 antrinis atvejis.

Taip pat tęsiasi židinys, susijęs su Valstybiniu Kauno muzikiniu teatru. Praėjusią parą registruoti 4 infekcijos atvejai, iš kurių 3 – antriniai. Vertinama, kad su protrūkiu dabar siejami 55 koronaviruso atvejai.

REKLAMA

Praėjusią parą registruoti dar 2 COVID-19 atvejai, susiję su protrūkiu Raseinių autobusų parke (iš viso 4 susiję atvejai), 1 – susijęs su Raseinių rajono Viduklės S. Stanevičiaus gimnazija (iš viso 3 atvejai), taip pat 1 – susijęs su protrūkiu UAB „Tikas“ Raseiniuose (iš viso 3 susiję atvejai).

Be to, Kauno apskrityje registruotas naujas židinys, susijęs su infekcijos atvejais Kauno sporto mokykloje „Startas“. Vakar infekcija patvirtinta 2-iem mokiniams, lankantiems užsiėmimus, bei registruotas 1 antrinis atvejis šeimoje. Iš viso registruoti 4 atvejai susiję.

REKLAMA

Vilniaus apskrityje ir toliau fiksuojami koronaviruso atvejai, susiję su laisvalaikio leidimo vietomis. Praėjusią parą registruoti 4 koronvairuso atvejai, susiję su ledo ritulio varžybomis ir treniruotėmis (iš viso 24 atvejai), 5 atvejai – susiję su sveikatingumo klubu „Alfasteps“ (iš viso 15 susijusių atvejų), dar 1 siejamas su studija „Šokio harmonija“ (iš viso 26 susijusių atvejų).

Taip pat registruotas naujas protrūkis Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje, kur COVID-19 vakarykštę parą patvirtinta 2-iem asmenims – mokytojui ir mokiniui. Iš viso su protrūkiu siejami 3 infekcijos atvejai. Šiuo metu nustatyta 60 didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų, bet informacija tikslintina, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas naujas protrūkis Vilniuje siejamas su VŠĮ „Demokratine mokykla“. Infekcija vakar patvirtinta darbuotojui. Iš viso su protrūkiu, vertinama, yra susiję 3 COVID-19 atvejai.

5 atvejai, registruoti Šiaulių apskrityje, siejami su Respublikine Šiaulių ligonine (3 darbuotojai ir 2 antriniai). Su protrūkiu šiuo metu siejamas 71 atvejis, iš kurių 26 yra darbuotojai, 23 pacientai ir 22 antriniai atvejai.

Be to, vakar fiksuotas 1 infekcijos atvejis, susijęs su Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centru. Iš viso registruoti 4 susiję atvejai: 2 darbuotojai ir 2 slaugomi pacientai.

REKLAMA

Dar 3 Šiaulių apskrityje yra susiję su Kuršėnų ligonine. Visi asmenys yra pacientai. Bendrai su protrūkiu siejama 11 infekcijos atvejų, iš kurių 10 yra pacientai ir 1 darbuotojas.

Kuršėnuose registruotas naujas protrūkis, siejamas su Kuršėnų miškų urėdija. Vakar patvirtintas 1 koronaviruso infekcijos atvejis (iš viso registruoti 4 susiję atvejai).

5 atvejai per vakar parą registruoti Klaipėdos respublikinėje ligoninės viename iš skyrių. Visi asmenys yra medikai. Ligoninėje nustatyti 8 artimą sąlytį turėję kolegos, kurie izoliuoti.

REKLAMA

Panevėžio apskrityje 1 atvejis siejamas su protrūkiu Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijoje. Infekcija patvirtinta mokiniui. Šiuo metu iš viso registruota 14 susijusių infekcijos atvejų.

Taip pat Panevėžio apskrityje registruotas naujas protrūkis, siejamas su Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija. Vakar koronavirusas patvirtintas šios mokyklos mokytojui. Iš viso registruoti 2 susiję COVID-19 infekcijos atvejai.

29 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 29 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų