• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rastas prieš tris mėnesius dingusio 15-mečio Mykolo Davidonio kūnas. Mykolo tėvai neturi jokių abejonių, kad tai jų sūnus. Naujienų portalui tv3.lt Mykolo tėtis Mindaugas Davidonis papasakojo, kad pirmadienio vakarą buvo nuvykęs atpažinti kūno ir išvydo savo sūnų, jo rūbus – tas pats megztinis, batai. Jis atskleidė daugiau detalių.

Rastas prieš tris mėnesius dingusio 15-mečio Mykolo Davidonio kūnas. Mykolo tėvai neturi jokių abejonių, kad tai jų sūnus. Naujienų portalui tv3.lt Mykolo tėtis Mindaugas Davidonis papasakojo, kad pirmadienio vakarą buvo nuvykęs atpažinti kūno ir išvydo savo sūnų, jo rūbus – tas pats megztinis, batai. Jis atskleidė daugiau detalių.

REKLAMA

Jaunuolio kūnas rastas pirmadienį Trakų rajone, Lentvario seniūnijoje, Valų kaime, Neries upėje apie 10 metrų atstumu nuo kranto. Šiuo metu teisėsauga vykdo tyrimą.

Išskirtinis Mykolo tėčio interviu: „Neturime [abejonių]. Iš rūbų atpažinome“

Naujienų portalui tv3.lt M. Davidonio tėtis Mindaugas pasakoja, kad ši vieta savanorių ir gelbėtojų buvo tikrinta ne sykį tiek su valtimis vandenyje, tiek su echolotais, tačiau nieko nebuvo aptikta.

„Nepriplaukus iki Saidės, [kūnas rastas] anksčiau prieš Valus. Tikrinome tą vietą ir daug kartų plaukėme. Penktadienį plaukė. Nemažai kartų buvo praplaukta ir tikrinta.

REKLAMA
REKLAMA

Su echolotais buvo tikrinta, bet ne faktas, kad toje vietoje jis ir buvo čia visą laiką. Tik dabar jį rado šioje vietoje, o kur jis buvo, kai ten buvo tikrinta su echolotais, niekas ir nepasakys, nes greičiausiai, ne vienoje vietoje [buvo kūnas]. Greičiausiai iki ten kažkaip keliavo“, – kalbėjo Mykolo tėtis.

REKLAMA

„Turbūt buvo kažkur užkliuvęs ar panašiai. Panašioje vietoje anksčiau jau buvo rastas kažkoks skenduolis. Reikėtų tikrinti, kiek vieta ta pati, bet panašioje vietoje“, – tv3.lt kalbėjo Mykolo tėtis.

Dingusio paauglio kūnas, anot M. Davidonio, galėjo būti vandenyje ir užkliuvęs, todėl jis ir nebuvo smarkiai nutolęs nuo paskutinės Mykolo buvimo vietos – Vilniuje esančio Žirmūnų tilto.

„Apie 30 gal ar truputį daugiau kilometrų nuo Žirmūnų tilto. Nemažai yra kilometrų. Arčiau Vilniaus vietos buvo dar daugiau tikrintos, nei tos čia žemyn.

REKLAMA
REKLAMA

Turbūt buvo kažkur užkliuvęs ar panašiai. Panašioje vietoje anksčiau jau buvo rastas kažkoks skenduolis. Reikėtų tikrinti, kiek vieta ta pati, bet panašioje vietoje.

Toje vietoje susidariusios salos, kurios išlindo, kadangi [vandens] lygis nukrito. Ir visa upė tokia  sudėtinga. Kažkaip išskirti, kad ta vieta išskirtinė, tai nelabai būtų galima. Tų atkarpų [upėje] yra sudėtingų ir labiau sudėtingų nei šita. Ta upė yra visokia“, – sako jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Davidonis pažymi, kad vandens pakilimas upėje sujudino procesus – paieškų metų vandens srovė galingesnė, o srautas didesnis: „Kiekvieną dieną beveik keičiasi situacija upėje, ir tokių dėsningumų sudėtinga pasakyti“.

„Neturime [abejonių]. Iš rūbų atpažinome. <…> Megztinio fragmentai, batai gerai išsilaikė“, – sakė M. Davidonis.

Pirmadienio vakarą policijai pranešus apie rastą skenduolio kūną ties Valų kaimų, į įvykio vietą nuskubėjo ir pats M. Davidonis su žmona.

REKLAMA

Anot M. Davidonio, atvykę jie savo sūnaus kūną iškart atpažino iš rūbų. Naujienų portalui tv3.lt jis patvirtina jokių abejonių neturintis, kad rastas kūnas – Mykolo.

„Neturime [abejonių]. Iš rūbų atpažinome. <…> Megztinio fragmentai, batai gerai išsilaikė“, – sakė M. Davidonis.

Kiek gali užtrukti skenduolio tapatybės nustatymas?

Naujienų portalą tv3.lt  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio atstovė Julija Samorokovskaja informuoja apie pradėtą ikiteisminį tyrimą skenduolio mirties priežasčiai nustatyti.

REKLAMA

„Kalbama, kad rastas Mykolo kūnas, bet kol ekspertai nepatvirtins, nebus oficialios išvados“, – nurodo ji.

Jei paaiškės, kad rastas jaunuolis – M. Davidonis, bus apjungti du ikiteisminiai tyrimai. Pirmasis – ikiteisminis tyrimas dėl dingusio paauglio paieškos. Antrasis – mirties priežasčiai nustatyti.

„Jeigu asmens tapatybė bus nustatyta, tai jie bus apjungti ir bus toliau atliekamas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vėlgi, tai parodys ekspertų išvados“, – patvirtina J. Samorokovskaja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar gali būti įtariamas nusikaltimas ar smurtinė mirtis?

Kiek užtruks išsiaiškinti skenduolio kūno tapatybę priklausys nuo ekspertų apkrovos.

Mirties priežasčiai nustatyti gali užtrukti nuo mėnesio iki dviejų mėnesių. Bet vėlgi, tai galimai yra vasario mėnesį dingusio jaunuolio, nepilnamečio kūnas, tai labai tikimės, kad tai bus greičiau. Galbūt šios savaitės pabaigoje turėsime kažkokių žinių“, – sako J. Samorokovskaja.

Nors Mykolo tėvai įsitikinę, kad rastas kūnas – jų dingusio sūnaus, policija spekuliuoti tokia informaciją, anot J. Samorokovskajos, negali. Taip pat negali atsakyti, ar gali būti įtariama smurtinė mirtis.

REKLAMA

„Yra pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Tuo metu bus nustatyta ir asmens tapatybė skenduolio rasto, ir paaiškės visos aplinkybės“, – sako J. Samorokovskaja.

Dingo prieš tris mėnesius

Primename, kad Mykolas Davidonis dingo vasario 4 dieną. Tądien, kiek po 16 val., jis išlipo Vilniaus centre, netoli Lukiškių aikštės esančioje Kražių stotelėje. Vėliau ėjo palei upę Operos ir baleto teatro link.

Po 18 val. dingęs vaikinas į skambučius neatsiliepė, o apie 21 val. jo telefonas jau buvo išjungtas. Tikėtina, kad išsikrovė telefono akumuliatorius.

REKLAMA

Po kurio laiko prie Žirmūnų tilto buvo aptikti vaikinui priklausę daiktai. Rasta jo striukė ir kuprinė, vėliau rastas ausinių dėklas, ausinės, banko kortelė ir telefonas.

Anksčiau naujienų portalui tv3.lt jaunuolio mama Ieva Davidonienė yra sakiusi, kad šioje vietoje jis galėjo būti apie keturias valandas – nuo 16 iki 20 val.

Dingimo dieną vaikinas vilkėjo žalios ir juodos / tamsiai mėlynos spalvos dryžuotą megztinį, juodas kelnes, mėlynus batus.

Kodėl beveik nei vienas žmogus komentaruose nežino kaip kultūringai elgtis? "Tėvas narkomanas ir žudikas" "Sūnus narkomanas pats kaltas", kol nieks nepatvirtina, baikit kurti istorijas apie nekaltus žmones ir užaukite.
Ramybės Mykolui ir jo šeimai.
Tai, kuo jis keistas?Kad ieškojo sūnaus gyvo ar mirusio? Nežinomybė ir neviltis gali bet ką iš proto išvaryti,bet jie stoiškai išsilaikė kol surado.
...jei klausia,jis privalo atsakyti. Bet,vistiek ikasti,paneigti,tik neigiamai ..dabar geriau ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų