Išsigando pamatę, ką daro slėptuvėje: jei taip ir toliau, įgrius pirmo aukšto butai Gyventojų skundus palygino su šlapinimusi prieš vėją

Mikalojaus Daukšos gatvėje, Vilniuje, esančio daugiabučio gyventojai – panikoje. 1940 m. statybos namo rūsyje, kuris buvo paruoštas gyventojams slėptis karo ar stichinių nelaimių atveju, pjaustomos pirmo aukšto butų grindis laikančios sijos, gilinamos grindys. Daugiabučio bijo, jog dėl pertvarkos buvusioje slėptuvėje gali sugriūti pats namas. Tuo metu slėptuvę įsigiję šeimininkai tikina neužsiimantys destrukcija bei kaltina namo gyventojus savavališkomis statybomis.

19

Į portalo tv3.lt redakciją kreipęsis M. Daukšos g. esančio 4 aukštų daugiabučio gyventojas Dobilas pasakojo, kad pastato rūsyje esanti apie 100 kvadratinių metrų ploto slėptuvė buvo privatizuota maždaug prieš kelis metus, o vėliau rūsyje užvirė darbai, kurie kelia nerimą visiems daugiabučio gyventojams.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Slėptuvės daugiabutyje remontas

„Šita slėptuvė buvo privatizuota, tik nežinau, kuriais metais. Atėjo laikas, kai jie nutarė iš tos slėptuvės padaryti biurą ar gyvenamas patalpas, bet esmė, kad slėptuvė praranda savo paskirtį, nes ten yra išardomos, pjaustomos visos sijos, kurios tas lubas laiko.

REKLAMA

Iki šiol ten dirbantys vaikinai sakydavo, kad jie neturi jokių projektų ir dirba „kūrybiškai“ – ką norime, tą ir darome. Tai ten vyksta ir grindų gilinimas, ir vandentiekių iškėlimas, ir kanalizacijų perdarymas. Mes manome, kad kyla pavojus namo funkcionalumui, mūsų saugumui, jei taip ir toliau, kyla pavojus, kad įgrius pirmo aukšto butų grindys, nekalbant apie slėptuvės sudorojimą“, – pasakojo vilnietis.

Anot vyro, darbininkai slėptuvėje taip įsijautė, jog išdaužytų grindų betono luitais užkišo tunelį, vedantį iš slėptuvės.

„Jie ten grindis daužo, gilina, o grindų betonas yra konstrukcinė juk dalis, esanti pamato lygyje. Yra rūsyje ir toks tunelis, per kurį galima išropoti iš slėptuvės, jeigu namas įgriūna, tai tas tunelis yra visas užkištas betono luitais, o tie betono luitai yra būtent tos grindys, kurios buvo daužomos“, – kalbėjo Dobilas.

„Man kaimynas sakė, kad prie mano lango sienoje jau atsirado skilimas, aptrupėjęs tinkas“, – piktinosi pašnekovas.

Pasak Dobilo, namo gyventojai dėl remonto darbų slėptuvėje jau kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (VTPSI) bei kitas institucijas, tačiau remonto darbų slėptuvėje esą valdininkai nestabdo.

Gyventojus apkaltino savivaliavimu ir vagystėmis

Portalo tv3.lt žurnalistai nuvykus apžiūrėti daugiabučio M. Daukšos gatvėje, kuriame vyksta slėptuvės remonto darbai, ant namo kabėjo skelbimai. Juose informuojama, kad nuo 2015 m. spalio 1 d. iki 2016 m. rugsėjo 1 d. vyks slėptuvėje bus vykdomi šiukšlių išvežimo, valymo ir kosmetinio remonto darbai. Skelbimuose taip pat nurodytas už remonto darbus atsakingas asmuo.

Telefonu atsiliepęs Audrius teigė, jog yra žmogus, kuris padeda slėptuvę privatizavusiems šeimininkas atlikti reikalingus remonto darbus. Jis pasakojo, kad slėptuvė ir liks slėptuve – esą niekas jos paskirtis nebus keičiama.

Pašnekovas teigė žinantis apie daugiabučio gyventojų nusiskundimus. Audrius aiškino neabejojantis, kad jų skundai yra nepagrįsti. Anot jo, ne slėptuvės šeimininkai, o valdžios institucijoms besiskundžiantys gyventojai užsiima savivaliavimu.

REKLAMA

„Vietiniai gyventojai vagia vandenį, nesumoka už elektrą laiptinėse ir, kai mes pradėjome tvarkytis, pamatėme, kad kažkokie neaiškūs vamzdžiai yra pravesti, vanduo nelegaliai pajungtas, kitas gudrus gyventojas savavališkai per dūmtraukį išleido kanalizaciją. [...] Šlako negalima pilti į bendro naudojimo konteinerius, tai jie tą šlaką neša ir pila į bendro naudojimo patalpas, į koridorių“, – pasakojo Audrius.

Pasak vyro, būtent demaskavimas gyventojų savivalės juos privertė sukilti prieš slėptuvę įsigijusius ir joje remonto darbus atliekančius šeimininkus.

Audrius pripažino, kad dalį konstrukcijų rūsyje teko nupjauti dėl to, kad jos dėl prastos patalpos ventiliacijos tiesiog buvo supusios, tačiau dėl to esą pavojaus, kad gali įgriūti pirmo aukšto butai, tikrai nėra.

„Kad lubos laikytųsi, tai ten sudėjo tokias lentas, bet kadangi viskas buvo daroma skubotai, o nebuvo ventiliacijos, tai tos lentos supuvo ir supuvo metaliniai profiliai. Tai mes, pamatę, kad supuvusias lentas laiko supuvę metaliniai profiliai, viską nupjaustėme.

Jeigu mes norime išvežti šiukšles, sutvarkyti elektrą, išvežti supuvusias lentas, metalines konstrukcijas nupjauti ir išvežti, nes jos nereikalingos yra, tai tam projekto nereikia, nes čia yra šiukšlių išvežimas. [...]

Gyventojai kreipėsi būtų ūkį, policiją kvietė, bet gaunasi tas pats, kaip šlapintis prieš vėją, nes mes nieko nelegalaus neatliekame, o išvežame gyventojų sukauptas šiukšles“, – aiškino Audrius.

Priekaištų kol kas neturi

VTPSI portalą tv3.lt informavo, kad daugiabučio namo M. Daukšos g. 4 rūsį inspekcijos Vilniaus skyriaus specialistai, nagrinėdami gautus gyventojų skundus, tikrino praėjusių metų gruodžio 17 ir 21 dienomis.

„Faktinių duomenų patikrinimo vietoje metu patalpų savininko atstovas paaiškino, jog šiuo metu atliekami patalpų valymo darbai, aiškinamasi kokios ir kam priklausančios inžinerinės sistemos kerta patalpas, užsakyta ir atliekama laikančiųjų pastato konstrukcijų ekspertizė (dalinė statinio ekspertizė). Apie galimą patalpų paskirties keitimą inspekcija informacijos neturi“, – portalui atsiųstame atsakyme aiškina VTPSI.

REKLAMA

Inspekcija šiuo metu pastabų slėptuvę remontuojantiems asmenims neturi. Į daugiabučio namo gyventojų skundus VTPSI ketina atsakyti tada, kai gaus pertvarkomo statinio laikančių konstrukcijų ekspertizę.

Vicemeras: slėptuvės Vilniuje neatitinka reikalavimų

Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Gintautas Paluckas, išklausęs M. Daukšos gatvėje esančiame daugiabutyje įsiplieskusį konfliktą dėl privatizuotos slėptuvės remonto, teigė suprantantis gyventojų nerimą. Vis dėlto, anot jo, žmonių įsigytų slėptuvių pertvarkoms griežtų reikalavimų nėra.

„Būtent slėptuvėms taikomų apribojimų nėra, bet yra bendri reikalavimai, tai yra techninis projektas rekonstrukcijos turi būti suderintas, kad išvengti avarijų. Dėl to aš suprantu, kodėl nuogąstauja žmonės“, – sakė G. Paluckas.


Rašyti komentarą...
.
...
2016-01-08 13:56:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Daugiabučio bijo, jog dėl pertvarkos buvusioje slėptuvėje gali sugriūti pats namas.
Visą straipsnį galite rasti"
Kas cia yra lietuvoj su ziniasklaida? :D Bent skaitot ka rasot pries ikeldami? :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų