Iš Prezidentūros – pirmasis komentaras: pateikė atsakymus dėl susirašinėjimų

Žiniasklaidoje pasirodę teiginiai, kad 2015 metais prezidentė Dalia Grybauskaitė derino generalinio prokuroro kandidatūrą su verslo koncernu „MG Baltic“, neatitinka tikrovės ir klaidina visuomenę, sako šalies vadovės patarėjas.

Pasak Mindaugo Lingės, 2015 metais generalinio prokuroro skyrimas buvo įstrigęs visą pusmetį, „nes prezidentės teikiamiems stipriems kandidatams Seime buvo daromos dirbtinės kliūtys“.

Seimas, anot M. Lingės, slaptu balsavimu be jokių argumentų atmetė dvi profesionalių teisininkų kandidatūras į generalinio prokuroro postą. Tuomet prezidentė paragino Seimą dėl generalinio prokuroro balsuoti atviru balsavimu, tačiau Seime vietoj to pasiūlyta pakeisti generalinio prokuroro skyrimo tvarką.

„Tokį pasiūlymą teisininkai įvertino kaip antikonstitucinį ir darantį tiesioginį spaudimą prezidentei. Sprendimui užstrigus, prokuratūros vadovybės klausimas buvo aptariamas su Seimo valdyba ir parlamentinėmis frakcijomis, žymiais šalies teisininkais, prokurorų profesine sąjunga. Su jokiomis kitomis interesų grupėmis nė viena kandidatūra derinama nebuvo“, – pirmadienį žurnalistams sakė M. Lingė.

Pasak jo, po intensyvių konsultacijų gruodžio pabaigoje generaliniu prokuroru 106 Seimo narių balsais patvirtintas Ukmergės rajono apylinkės teismo pirmininkas Evaldas Pašilis.

„Jam vadovaujant prokuratūrai buvo baigtos ir perduotos teismui kelios rezonansinės politinės korupcijos bylos, tarp jų ir byla, kurioje koncernas „MG Baltic“ kaltinamas politinių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu. Principingas generalinis prokuroras ir bylą tiriantys prokurorai vėl tapo taikiniu“, – sakė M. Lingė.


Rašyti komentarą...
j
jonas
2018-04-30 19:11:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidente aferiste seniai aisku
Atsakyti
-6

a
antaniuks
2018-04-30 19:21:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Issiziojele ozka narkomane.Negaliu ziuret i iskrypele
Atsakyti
-4

a
as
2018-04-30 20:15:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Du broliai protingi o trecias jonas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų