Internete plinta peticija prieš medžioklę lankais: „Užkirskime kelią šiam barbariškam įstatymui!“

Priešindamiesi aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos sprendimui visuomenininkai išplatino ir ragina pasirašyti peticiją prieš lankų ir prožektorių naudojimą medžioklėje. Peticiją išplatino gamtos apsaugos asociacija „Baltijos Vilkas“ ir visuomeninis judėjimas „Aš prieš medžioklę“.

2018-03-29 LR Seime pateiktas pasiūlymas keisti LR Medžioklės įstatymą ir įteisinti medžioklę lankais bei prožektorių naudojimą medžioti plėšriuosius žvėris. Peticijos autoriai teigė, kad su tuo nesutinka ir ragino kitus prisijungti ir pasirašyti peticiją.

Medžioklė lankais – daugiau kančios

Pasak peticijos iniciatorių, medžioklė lankais kai kuriose šalyse vyksta kaip komercinės medžioklės dalis, tai yra pramoginė medžioklė vien dėl malonumo žudyti.

Taikliai pataikyti iš lanko į žvėrį gali tik įgudęs lanku medžioti medžiotojas, tačiau komercinių medžioklių klientai nebūtinai yra įgudę, jie nusiperka pramogą. Medžioklės įstatymo pakeitimo iniciatoriai nepasiūlė rengti papildomus gebėjimų ir įgūdžių egzaminus norintiems medžioti lanku.

Šaunant iš lanko yra labai didelė rizika tik sužeisti žvėrį. Jam pribaigti gali reikėti daug šūvių arba jis pabėgs ir dvės kančiose nuo patirtų traumų. Todėl medžioklė lanku yra neetiška ir smarkiai padidinanti aukos kančias.

Jei apie miške vykstančią medžioklę šiuo metu sužinome iš aidinčių šūvių garso, tai apie medžioklę lankais sužinoti bus neįmanoma - padidėja rizika į medžioklės zoną įžengti ir būti sužeistiems paprastiems miško lankytojams, grybautojams.

Medžioklė lanku yra sunkiai pastebima ir negirdima, todėl tokios priemonės įteisinimas padės nebaudžiamam brakonieriavimui.

Medžioklė su prožektoriais – naikinimo būdas

Visuomenininkai pastebi, kad pasiūlymas naudoti prožektorius atspindi siekį naikinti plėšriuosius žvėris, nors gamtos ekosistemoje plėšrūnai yra būtini. Siekis naikinti yra nepriimtinas.

Teikiantys pataisas Seimo nariai motyvuoja, kad plėšrūnai nešioja ligas, kaip pasiutligę bei niežus ir tai grėsminga žmonėms. Tačiau šie teiginiai smarkiai perdėti ir net dezinformuojantys – pasiutligės atvejų Lietuvoje nenustatyta trejus metus, niežai yra nesunkiai pagydomi. Iš tikrųjų kai kurie medžiotojai siekia šalinti savo konkurentus – nes plėšrieji žvėrys taip pat medžioja.

REKLAMA

Dirbtinės šviesos šaltiniai pagrindiniame ES gamtosaugos dokumente – Buveinių direktyvoje – yra priskirti prie naikinimo priemonių ir draudžiami, nes šviesos apakinti žvėrys praranda nuovoką, nebėga nuo pavojaus ir tampa lengva daug jų sumedžioti.

Daliai plėšrūnų, kurie yra įtraukti kaip saugomos rūšys į Buveinių direktyvą (vilkui, lūšiai, šakalui, ūdrai, miškinei kiaunei, šeškui) draudimas medžiojant naudoti prožektorius yra vienareikšmis. Todėl siūlomi Medžioklės įstatymo pakeitimai prieštarauja tarptautiniams gamtosauginiams susitarimams.

Leidžiant naudoti prožektorius vienai rūšiai, kai kitoms jie yra draudžiami, sudaromos sąlygos brakonieriavimui, nes nėra įmanoma sukontroliuoti, ar su turimu prožektorium apšvietus nebus šauta į kitą žvėrį.

Pasirašyk peticiją – padėk mums apginti žvėris!

Pasak peticijos iniciatorių, šį žiaurų ir prieštaraujantį tarptautiniams gamtosaugos susitarimams pasiūlymą Seimui pateikė „žaliaisiais valstiečiais“ save drįstantys vadinti Kęstutis MažeikaJonas JarutisViktoras Rinkevičius ir Dainius Gaižauskas, socialdemokratas Andrius Palionis ir konservatorius Paulius Saudargas.

Visuomenės pozicija labai svarbi. Naktinių taikiklių įteisinimo projektas Seime buvo bandomas prastumti 4 kartus! Dėl jūsų palaikymo ir susipratusių Seimo narių įstatymas nebuvo priimtas. Nelikime abejingi ir šį kartą – užkirskime kelią šiam barbariškam įstatymui!

Peticiją galite pasirašyti čia:

http://www.priesmedziokle.lt/?fbclid=IwAR1z8s2bSi95inx63mBl3wgnObBR0r7EjYuQxMl9eFO9k-nj74mwTAtbpZo


Rašyti komentarą...
A
As
2020-05-11 23:00:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaitet kas nors ten pat rasoma kad kanopiniu sratineis neleis medziot o lanku medziot 10 sudetingeu pataikyt tai reiskia nusaunama 10 kart mazeu ir jei kas zino mirtis nou lanko daug greitesne nie nuo sautuvo tai kad pries nuo proto sokdami pagalvokit jai turit kuo
Atsakyti
-1

A
Augis
2020-05-12 11:33:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasidomėkit apie medžioklę lanku kitose šalyse, pvz JAV, o paskui rašykit savo kliedesius apie žiaurumą ir t. t. Aš pats ne medžiotojas, bet šaudymo iš lanko sporto meistras, todėl žinau kiek reikia įdėti pastangų kad šaudyti taikliai. O apie pramoginį šaudymą tai visiškos ligoto proto fantazijos. Pažiūrėčiau į pramogauja kuris bent sugebėtų įtempti medžioklinį Lanka, vienas tempimas minimum 20 kilogramų, o dar ir tykoti žvėrį po 5-6 valandas. Žaliuku kliedesiai.
Atsakyti
0

D
D.R.
2020-05-12 17:29:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Beveik visa europa medžioja.Triukšmą kelia plunksnuoti vištukai nieko nesuprantantys apie medžioklę.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų