• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tyrimas atskleidžia: Baltijos šalių įmonių produktyvumas – labai panašaus lygio. Vis dėlto iš beveik 30-ies sričių, lietuviškos įmonės pirmauja 11-oje.

REKLAMA
REKLAMA

Specialistai pabrėžia: su mažiau darbuotojų norint padaryti daugiau, reikia ne išnaudoti žmones, o mokėti taikliai nukreipti jų sugebėjimus.

REKLAMA

Kolektyvo našumas įmonėms visada svarbu. Tačiau itin aktualus jis, prognozuojama, bus kelerius ateinančius metus, kol galutinai neatsigaus ekonomika.

Beveik 1,5 tūkst. įmonių, daugiau nei pusė milijono darbuotojų – tiek apėmė produktyvumo tyrimas Baltijos šalyse. Lietuvos rezultatai nėra labai išsiskiriantys.

REKLAMA
REKLAMA

„Lygindami save su kitomis Baltijos šalimis, mes matom, kad nesam labai išskirtiniai: nei labai geri, nei labai blogi. Bendrai vidutinis darbo produktyvumas visose šalyse yra labai panašus, skirtumai nėra esminiai, laimėtojų turim tiek pat, kiek ir latviai“, – sakė „Profiles International“ vadovė Baltijos šalims Airida Zavadskė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi iš beveik 30-ies sričių Lietuvos įmonės, kaip ir Latvijos, lyderiauja 11-oje. Estija pirmūnų turi mažiau – savo srityje produktyviausiomis pripažintų jos bendrovių yra septynios.

Estai ir latviai akivaizdžiai pirmauja gamybos, ypač tekstilės, sektoriuje; taip pat medienos, automobilių pardavimo ir kas esą visai netikėta – statybų ir nekilnojamojo turto srityse. Lietuvos įmonėms čia, tyrimą atlikusių specialistų teigimu, reikėtų pasitempti.

REKLAMA

Tačiau Lietuvos bendrovės neginčijamai pranašesnės biotechnologijų, chemijos, informacinių technologijų ir telekomunikacijų bei degalų rinkose. Šauniausia ketveriukė – „Sicor Biotech“, „Mestilla“, „Tele2“ ir „Neste Lietuva“. Taip pat stiprios yra Lietuvos maisto pramonės, mažmeninės prekybos ir draudimo įmonės.

REKLAMA

Vertinant bendrovių produktyvumą, žiūrėta, kiek įmonės pajamų tenka vienam darbuotojui. Pastebėta, kad našiai dirbantys koletyvai turi stiprų vadovą, kuris geba taikliai panaudoti darbuotojų stipriąsias puses ir nebijo inovacijų.

„Norint paprasto recepto, ko mes norim, ką reikėtų daryti, siekiant didesnio darbo našumo, reikia tobulinti du dalykus: veiklos organizavimą ir personalo valdymą. Tai yra du ingredientai, kurių negalima pamesti iš akių ir reikia dirbti su abiem. Čia kaip blynus kepant – reikia dėt ir kiaušinių, ir miltų“, – kalbėjo A. Zavadskė.

Statistikos departamento duomenimis, pernai darbo našumas visame Lietuvos ūkyje nusmuko beveik 6,5 proc. Pridėtinės vertės per vieną valandą sukurta vidutiniškai už 31 litą, o per metus vieno darbuotojo – mažiau nei už 60 tūkst. litų.

Irma Janauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų