Kultūros objektų statybos sunkmečiu vyks lėčiau, nubraukus kitų metų lėšų dalį, tačiau bus skubinami statybos darbai Valdovų rūmuose, siekiant juos užbaigti artėjančiam Lietuvos pirmininkavimui ES.

„Kai kuriuos objektus tikėjomės pabaigti kitais metais, deja, pabaigsime dar kitais arba lėtės tiek savivaldybių kultūros objektai, tiek valstybiniai. Klaipėdos, Kauno dramos teatrai ir Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bus statoma panašiais tempais, o gal ir dar greičiau, nes pavyko gauti Struktūrinių fondų lėšų iš kitų programų. Kaip tai juokingai skambėtų, Klaipėdos ir Kauno dramos teatrai pateko į turizmo plėtros programą ir iš čia gavo lėšų, o Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka gaus struktūrinių lėšų iš energijos taupymo programos“, - vardijo kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Jo teigimu, kauniečiai savo dramos teatro didžiąsias scenas išvys jau kitų metų rudenį. „Yra vilties, kad Kauno dramos teatro aktoriai vaidins ne tik mažosiose salėse, bet ir didžiojoje“, - kalbėjo ministras.

Pasak A. Gelūno, Valdovų rūmų pirmojo etapo darbams šiais metais įsisavinta daugiau negu 2 mln. Lt, kitais metais numatoma investuoti 17 mln. Lt, o iki 2013 metų gegužės, kai tikimasi užbaigti pirmojo etapo darbus, - apie 10 mln. Lt.

„Šįmet įsisavinta labai mažai (lėšų). Dalį lėšų nubraukėm, atidavėm kitiems objektams, nes rangovas pasakė, kad tikrai nespės įsisavinti jokiais būdais. O kitais metais bus ta liūto dalis - planavome 18 mln., bet dėl sunkmečio investuosime 17 mln. (...) Labai tikiuosi, kad per 2012 metus bus padaryta tiek daug, kad žmonės galės vaikščioti ne tik po rūsius, bet ir po šiokias tokias ekspozicijas ir kituose aukštuose“, - sakė ministras.

REKLAMA

Pasak A. Gelūno, patirti nuostoliai dėl nutrauktos sutarties su rangovu PST buvo minimalūs, negu jie būtų, jeigu reiktų bylinėtis su rangovu arba konservuoti Valdovų rūmus. „Būtume patyrę dar didesnius nuostolius, o dabar galima sakyti, kad skirti asignavimai nebuvo panaudoti Valdovų rūmams, bet jie buvo panaudoti dideliam spektrui teatrų, muziejų, bibliotekų, kurie gavo papildomo kvėpavimo ir paspartino projektus. Šioje vietoje, sakyčiau, neblogai išsisukom, bet esminis dalykas, kalbant apie nuostolius, - ar mes gausime tą pastatą pirmininkavimui (ES). (...) Jeigu vėl užtruktų tas projektas, mes turėtume apie 20 mln. Lt nuostolių“, - preliminariai skaičiavo ministras.


Rašyti komentarą...
d
dasa
2012-06-06 14:29:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
ogo kokia solidi suma. bet dar kiek ten reikės sukišti, siaubas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų