REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skandalas dėl kandidatų į Anykščių ir Visagino merus yra absurdas, sako į rinkimus sugrąžinti politikai Kęstutis Tubis ir Dalia Štraupaitė.

Skandalas dėl kandidatų į Anykščių ir Visagino merus yra absurdas, sako į rinkimus sugrąžinti politikai Kęstutis Tubis ir Dalia Štraupaitė.

REKLAMA

Apie tai jie trečiadienio vakarą diskutavo TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“.

Skandalas prasidėjo po pirmojo rinkimų turo. Tuomet VRK pašalino du kandidatus į Anykščių ir Visagino merus iš rinkimų. Kiek vėliau teismai abu kandidatus į rinkimus sugrąžino. RInkėjai pasimetę, o susiklosčiusi situacija atrodo kaip patyčios.

Svarsto po rinkimų kreiptis į teismą

Kandidatas į Anykščių merus K. Tubis sako dėl nesusipratimų patyręs didžiulį stresą.

„Tai yra didelis stresas ir tokios netiesos pajautimas, pasitikėjimo pakirtimas pirmiausia rinkėjams savo valstybe ir rinkimų organizavimu“, – pastebi jis.

REKLAMA
REKLAMA

Kandidatė į Visagino meres D. Štraupaitė situaciją taip pat sako vertinanti itin blogai.

„Negalima žaisti žmonių likimais, žaisti ir mūsų likimais, ir mūsų gyventojų likimais, kurie balsavo ir patikėjo mumis. <...> Yra tokia situacija, kuri turėtų būti labai analizuojama ir peržiūrimas tiek rinkimų kodeksas, tiek nuo balandžio 1-osios įsiteisinantis savivaldos įstatymas.

REKLAMA

K. Tubis pastebi, kad rinkimų laikotarpiu devynias dienas iš jo buvo atimta galimybė agituoti.

„Dvi dienas VRK agitavo prieš mane kaip politinė organizacija, nors turėtų tik organizuoti rinkimus“, – tikina jis.

Abu kandidatai sako svarstantys apie galimybę prašyti naikinti rinkimų rezultatus, jei rinkimuose nelaimėtų.

„Mes renkame visą medžiagą su advokatu. Mūsų vienas advokatas, Justas Vilys, ačiū jam, jis žino įstatymus, konsultuojamės su kitais advokatais, sieksime teisingumo“, – sako D. Štraupaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Kandidatai Štraupaitė ir Tubis piktinasi politikų pasisakymais

Dalis Seimo narių, tarp jų ir Seimo pirmininkė, kalba, kad galbūt iš viso reikėtų naikinti rezultatus ir pradėti rinkimus iš naujo. Anot kandidatų, Seimo pirmininkė apskritai turėtų būti nešališka šiuo klausimu.

„Tokį dalyką vertinu kaip Seimo pirmininkės poveikį VRK. Seimo pirmininkė neturi komentuoti dar nepasibaigusių rinkimų ir formuoti nuomonės VRK. Tai yra šiurkščiausias teisės pažeidimas. Šituos dalykus galima skųsti ir Europos žmogaus teisių teismui. Joks pareigūnas negali duoti ir nustatyti išankstinės nuomonės“, – sako K. Tubis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jam antrina ir D. Štraupaitė. Anot jos, VRK pirmininkę delegavo Seimo pirmininkė, todėl ji turėtų būti nusišalinusi nuo komentarų.

„Yra sudaryta nauja VRK ir naujas rinkimų kodeksas. Manau, kad jie nepasiruošė namų darbų ir negerai suprato rinkimų kodeksą. Mūsų Visagino sąrašas „Laisvė ir Teisingumas“ buvo pašalintas iš rinkimų, nes neužpildėme biografinių duomenų. Kreipėmės į teismą ir laimėjome. Jie neįsigilino. Sistema leido biografinių duomenų nepateikti, o VRK tiesiog nesusitvarkė nei su sistema, ir vėliau nepadarė išvadų. Čia yra absurdų teatras VRK šiandien“, – stebisi D. Štraupaitė.

REKLAMA

„Jokie politikai, pareigūnai negali kištis į kitos institucijos veiklą. Šiuo atveju mes matome pavyzdį, kad pas mus teisinėje valstybėje yra daroma. Poveikis VRK yra akivaizdus. Todėl jie priima ne teisinius, o politinius sprendimus“, – įsitikinęs K. Tubis.

VRK: komisija įgyvendino teismo sprendimus

VRK pirmininkės pavaduotojas Maksimas Reznikovas pripažįsta, kad kilęs skandalas dar kurį laiką tęsis.

„Šią savaitę mes koncentruojamės į tai, kad kuo aktyviau būtų dalyvaujama rinkimuose, kad šitoje netinkamai susiklosčiusioje situacijoje žmonės galėtų pareikšti savo valią. Tikiu, kad kitą savaitę turėsime skundų, protestų, jie bus vertinami atsižvelgiant į rezultatus penktadienį.

REKLAMA

Taip, rinkimų rezultatai gali būti skundžiami teismui ir kaip VRK turėjo vykdyti teismo sprendimus dėl ankstesnių nutarčių, kuriomis buvo naikinamas dalyvavimas, taip VRK turės vadovautis ir sprendimais dėl apskųstų rezultatų“, – sako M. Reznikovas.

Anot jo, jei VRK būtų žinojusi, kad tokia situacija susiklostys, būtų geriau pasiaiškinę teismo sprendimus.

„VRK nėra ta institucija, kuri gali paneigti teismo nutartį. Teismas sako, kad negali eiti renkamų pareigų – VRK turi įgyvendinti teismo sprendimą. Mes turime teismus, teismai vykdo teisingumą, buvo priimti sprendimai panaikinti, sprendimai, kuriais mes rėmėmės, tada mes naikinome savo sprendimus“, – komentuoja Jolantos Petkevičienės pavaduotojas.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

Bet juk jie buvo teisti. Sumokėjo baudas ir vėl kandidatai. Tokiu neturėtu išvis būti. Klaunai kažkokie.
Nausėda su savo teisėjais.
Šitie dar laisvėje, bet jūs paklausykite kaip apie valdžią kalba kaliniai kalėjime...ir kokie jie nekalti- aplinka kalta...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų