• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš namų į areštinę išvežtas biržietis tik prieš paleidžiant į laisvę sužinojo, kad per įkalinimo vietas jis keliavo be paso. Maža to - paaiškėjus, kad dokumentai liko Rokiškio policijos komisariate, šiuos pareigūnai nurodė pasiimti pačiam.

REKLAMA
REKLAMA

Policija mane iš namų paėmė ir į areštinę išvežė su dokumentais. Vadinasi, jie turėjo keliauti su manimi, o paleistas iš įkalinimo įstaigos į namus turėjau grįžti su jais", - kalbėjo į redakciją kartu su artimaisiais kreipęsis negalią turintis 32 metų biržietis D. R.

REKLAMA

Vyras prisiminė šių metų balandžio 13-ąją miegojęs namuose, kai anksti ryte atvyko policijos pareigūnai.

Remiantis teismo sprendimu D. R. turėjo atlikti kelių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

D. R. pasiėmė piniginę, kurioje buvo pasas, neįgaliojo pažymėjimas, žvejo bilietas, buto raktai. Tai matė ir jo mama.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos pareigūnai iš jo šiuos daiktus paėmė Biržų policijos komisariate.

Nuteistasis buvo išvežtas į Rokiškio policijos komisariatą, kurio laikino sulaikymo kameroje praleido penkias paras. Po to jis buvo išvežtas į Lukiškes. Po dviejų parų išsiuntė į Pravieniškių atviro tipo koloniją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nustebo, kad nuteistasis - be paso

D. R. visą laiką sakė galvojęs, kad dokumentai keliauja kartu su jo byla.

Birželio 30 dieną suėjus teismo nustatytam terminui - 80 parų - D. R. buvo išleistas iš kolonijos.

„Įkalinimo įstaigos darbuotojas, kuris išdavė pažymą apie išleidimą, manęs paklausė, kodėl aš nesakiau, kad neturiu dokumentų. Pasakiau - kai iš namų į Rokiškį išvežė, buvau su dokumentais. Bet juk nuteistieji jų neturi, jie, kaip suprantu, turi keliauti su byla", - svarstė bausmę atlikęs biržietis.

REKLAMA

Tąkart kolonijos vadovybė išdavė pažymėjimą apie paleidimą. Jame nurodytas jo asmens kodas, tačiau paaiškinta, kad „paso asmens byloje nebuvo".

Kolonijos buhalterija paleistajam į laisvę dar skyrė 60 litų, kad galėtų sugrįžti į namus.

Parvykęs į Biržus vyras tuojau nuskubėjo į Biržų policijos komisariatą. Kadangi jau buvo po 17 valandos, rado tik budėtoją.

REKLAMA

Išsakęs savo bėdą vaikinas paprašė pasidomėti, kur jo asmens dokumentai ir kaip šiuos jam susigrąžinti.

Budėtojas, pasak biržiečio, liepė ateiti po valandos, vėliau - dar po valandos.

Sugrįžusiam pareiškė, kad dokumentai liko Rokiškio policijos komisariate. Ir šiuos dokumentus jis turi pats nuvykęs į Rokiškį pasiimti. Esą asmens dokumentų siuntinėti negalima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Niekaip nesuprantu, kaip aš į Lukiškes ir Pravieniškes buvau vežiojamas be dokumentų? Taip išeina, už mane laisvės atėmimo bausmę galėjo atlikti bet kas? Be to, jei mane paėmė su dokumentais iš Biržų, šiame rajone juos turiu ir atgauti", - kalbėjo D. R.

Pasiekti Rokiškį iš įkalinimo įstaigos ką tik sugrįžusiam vyrui sudėtinga. Samdyti transporto neišgali. Jis automobilio neturi, o galėjęs jį pavežti giminaitis išvykęs į užsienį.

REKLAMA

Maršrutinis autobusas į Rokiškį važiuoja tik vieną kartą per dieną. Sugrįžti iš šio miesto į Biržus tą pačią dieną nėra galimybių, o giminių, pas kuriuos galėtų pernakvoti, šiame mieste neturi.

Blogiausia, kad grįžęs iš įkalinimo įstaigos vyras per dvi dienas turi prisiregistruoti Darbo biržoje, kreiptis į savivaldybės Socialinės paramos skyrių dėl vienkartinės paramos. Tačiau neturi dokumentų.

REKLAMA

Maža to - birželio 30 dieną baigėsi jo neįgalumo pažymėjimo galiojimas, jį reikia pratęsti.

Laimė, šiose įstaigose D. R. kartu su artimaisiais sutiko geranoriškų ir supratingų žmonių. Reikalus tvarkėsi pažadėjęs kuo greičiau pateikti asmens dokumentus.

Dokumentus nurodė atsiimti Rokiškyje

Paklausėme Biržų policijos atstovės ryšiams su visuomene, kokiu keliu su nuteistuoju keliauja jo daiktai ir dokumentai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Z. Žalinkevičienė sakė, kad sulaikius asmenį surašomas jo daiktų paėmimo protokolas. Asmens dokumentai įdedami į bylą ir su juo turėtų keliauti į bausmės atlikimo vietą. Išleidžiant asmenį iš karto turi būti atiduodami ir jo daiktai, jis pasirašo, jog juos atgavo.

„Mūsų budėtojas susiskambino su Rokiškio policijos komisariato darbuotojais. Jie patvirtino, kad šio asmens dokumentai yra. Jie užantspauduoti ir juos atiduoti galima tik pačiam savininkui į rankas", - teigė Z. Žalinkevičienė.

REKLAMA

Įmanoma pasižiūrėti ir žmogiškai

Ar iš tiesų nėra kitų būdų žmogui grąžinti jo dokumentus?

Kreipėmės į Rokiškio policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininką Ričardą Stanį.

Pašnekovas patvirtino, kad Rokiškio areštinėje šiuo metu laikino sulaikymo kamerose būna laikomi ne tik biržiečiai, bet ir pasvaliečiai.

REKLAMA

„Asmens daiktų konvojus neima. Kai žmonės sugrįžta iš įkalinimo įstaigos, patys ateina ir juos pasiima", - sakė R. Stanys, pripažinęs, kad tai sudaro daug nepatogumų kituose rajonuose gyvenantiems žmonėms.

Paklausus, ar nebūtų įmanoma į šią situaciją pasižiūrėti žmogiškai ir neįgalaus D. R. asmens dokumentus perduoti į Biržus - juk ir į šį rajoną vyksta darbuotojai, ir rokiškėnai pasiekia Biržus, pareigūnas žadėjo pabandyti išsiaiškinti situaciją.

Po kurio laiko telefonu paskambinęs korespondentei jis pranešė, kad D. R. dokumentai bus atvežti į Biržus, kai vieno iš šių dviejų komisariatų pareigūnai turės vykti tarnybiniais reikalais į kaimyninį rajoną.

Jurgita Vitkauskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų