REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Nacionalinio diktanto finalą Vilniuje šeštadienį atvyko trys iš 11 patekusių užsienio lietuvių. Iš viso Lietuvos televizijos studijoje rengiamame diktanto finale 11 val. varžėsi 74 dalyviai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip BNS sakė viena organizatorių Indrė Makaraitytė, du dalyviai atvažiavo iš Didžiosios Britanijos, vienas - iš Airijos.

REKLAMA

Nors į diktanto finalą pateko per 80 dalyvių, dalis užsienio lietuvių į Lietuvą atvykti negalėjo. Ji nurodė, kad išskirtinėmis teisėmis finale dalyvavo du žmonės, turintys regėjimo negalią.

Diktanto tekstą specialiai diktantui finalui parašė Nacionalinės premijos laureatas lietuvių prozininkas Juozas Aputis. Tai - vaizdelis „Kelyje“. Tekstą diktavo radijo laidų vedėja Bernadeta Lukošiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Raštingiausias lietuvis, užsienio lietuvis bei raštingiausias moksleivis bus apdovanoti Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyksiančiame šventiniame vakare, kuris prasidės 16 val.

Nacionalinio diktanto finalo dalyvių apdovanojimo vakare taip pat bus paskelbtas populiariausias ištiktukas, kuris buvo renkamas pirmojo diktanto turo metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai besikartojantys ištiktukai buvo: „šypt“, „keberiokšt“, „pokšt“, „triokšt“, „krepšt“, „pykšt“, „tekšt“. Tarp rečiau minimų: „kiūrkt“, „gurguliūkšt“, „cap carap“ ir kt.

Visiems finalo dalyviams bus įteikti knygynų tinklo „Pegasas“ įsteigti prizai, o raštingiausias diktanto dalyvis bus apdovanotas Mokslų ir enciklopedijų leidybos įsteigtu prizu - Visuotinės lietuvių enciklopedijų komplektu.

REKLAMA

Pirmasis diktanto turas vyko sausio pabaigoje. Minint pokario Lietuvos partizanų atminties metus, buvo skaitomas rašytojo Vytauto V.Landsbergio tekstas „Partizanas“.

Lietuvių kalbos ekspertų komisija, ištaisiusi pirmojo turo dalyvavusių darbus, nusprendė, kad finale varžyti turi teisę visi, kurie rašydami diktanto tekstą padarė tik vieną klaidą.

REKLAMA

Tuo metu moksleiviams komisija buvo griežtesnė, į finalą atrinkti tik mokiniai, nepadarę nė vienos klaidos.

Komisijos nariai prisipažino tikėjęsi, kad moksleivių, parašiusių be klaidų, bus kur kas daugiau, tačiau į finalą pateko tik penki mokiniai.

Šiemet, kaip ir pernai, nemažai konkurso pirmo turo dalyvių nemokėjo parašyti Vytauto V.Landsbergio pavardės. Kitos dažniausiai besikartojančios klaidos buvo žodžiuose „sučęžta“, „kaži kas“, „kaipmat“, „surūdijęs“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinį diktantą pirmame konkurso ture rašiusiems užsienyje gyvenantiems lietuviams komisija buvo šiek tiek atlaidesnė. Į nacionalinio diktanto finalą pateko ir tie užsienio lietuviai, kurie padarė po dvi klaidas.

Nacionalinį diktantą organizuoja savaitraštis „Atgimimas“ bei Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Diktantas buvo rašomas ketvirtą kartą.

Per pirmąjį turą sausio pabaigoje nacionalinį diktantą rašė per 5000 žmonių Lietuvoje ir užsienyje.

REKLAMA

Pernai diktanto finale varžėsi 65 dalyviai, kurie pirmajame ture padarė ne daugiau kaip vieną klaidą. Teisė dalyvauti finale buvo suteikta ir 6 užsienyje diktantą rašiusiems lietuviams, kurie padarė ne daugiau kaip dvi klaidas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų