Į mokyklas dalis moksleivių grįžtų ne anksčiau nei vasario viduryje, blogesniu atveju – gegužę

Moksleiviams, kurie svajoja ištrūkti iš namų ir mokytis klasėse įprastai, panašu, teks palaukti pavasario. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija numato, kad daliai moksleivių mokyklas būtų galima atverti vasario viduryje ar kovą, o pagal blogesnius scenarijus – tik gegužę.

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pirmadienį posėdyje aptarė nuotolinio ugdymo iššūkius ir galimybę atnaujinti pradinį ugdymą.

Teks laukti pavasario

Nors Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) norėtų palaipsniui atverti mokyklas pradinukams, abiturientams, o vėliau ir priešmokyklinukams, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šį procesą atideda iki Covid-19 pandemija Lietuvoje ims slūgti.

„Mūsų matymas buvo, kad pradinis ugdymas ir abiturientai eitų pirmieji srautai. Vėliau, po maždaug poros savaičių, – priešmokyklinis ir dešimtokai, kurie baigė pagrindinio ugdymo programą. 

Dar vėliau mokyklos galėtų dirbti mišriu būdu ir užsiimti savireguliacija. SAM pristatomuose scenarijuose labiau akcentuojami rodikliai sergamumo, ne tiek siejama su datomis, kiek su rodikliais“, – pirmadienį kalbėjo ŠMSM Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

Anot A. Aldakausko, įprastas ugdymo procesas būtų atnaujinamas, kai užsikrėtimų Covid-19 skaičius 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų sieks 200 atvejų. Šiuo metu šis rodiklis siekia 527.

„Jei nebūtų keičiamas visas kompleksas priemonių, kuris dabar yra dėl karantino ribojimų, tai ekspertai mato tą kritimą 25 proc. per savaitę žemyn. Bet su tokiu kritimo pagreičiu pasiekti 200 atvejų per [dvi savaites 100 tūkst. gyventojų] ir mažiau yra realu kovo pirmomis dienomis. Ties 200 atvejų yra pajėgiama kontroliuoti situaciją“, – kalbėjo A. Aldakauskas.

Pagal pirminį ŠMSM planą, į mokyklas bent pradinukai ir abiturientai būtų galėję grįžti nuo vasario, tačiau dėl sergamumo rodiklių procesą tenka atidėti.

REKLAMA

„Mes norėjome pradėti atlaisvinti švietimo sistemą nuo vasario mėnesio porcijomis – pradinukai, abiturientai, priešmokyklinukai. Deja, ką teikia SAM, dabar matome maždaug dviejų savaičių slinktį, maždaug nuo vasario vidurio. Bet daugiau atkreipiamas dėmesys į rodiklius. Jei rodikliai blogės, ši data gali pasislinkti iki kovo ir toliau.

Jeigu iki 10 proc. kritimas liktų, reikiamo rezultato galima pasiekti tik gegužės mėnesį. Prognozės sudėtingos. Noro yra daug, bet ekspertai mato, kad švietimas yra vienas iš tų veiksnių, kuris sąlygoja plitimą labiausiai“, – akcentavo A. Aldakauskas.

Į mokyklas jau grįžo dalis mokslevių

Šiuo metu į mokyklas gali grįžti tie moksleiviai, kuriems sunku mokytis nuotoliniu būdu iš namų arba jie tam neturi sąlygų. Tiesa, net ir grįžę į mokyklas jie mokysis nuotoliniu būdu, tačiau bus aprūpinti reikiamomis priemonėmis, tie, kuriems priklauso, gaus nemokamą maitinimą.

Taip pat nuotoliniu būdu mokyklose gali mokytis pradinukai, kurių tėvai negali dirbti iš namų, nes prisideda prie Covid-19 pandemijos suvaldymo.


Rašyti komentarą...
M
Mama
2021-01-25 12:11:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir labai gerai! Nėra ko eksperimentuoti su vaikais ir jų šeimomis! Jeigu karantinas, tai neturi būti mažiukai siunčiami į židinius viruso platinti ir namo nešti!
Atsakyti
-45

k
kimi
2021-01-25 12:13:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko , nieko - pasėdės.Juk mokytojai ir darželio auklėtojos toks totalus blogis , ko ten veržtis? Tegul super tėveliai " klasę " parodo...
Atsakyti
-18

V
Viktoras
2021-01-25 11:46:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ziulio Verno kūrinių nagrinėjimas, o ne rimtas svarstomas imkite pavizdi iš Izraelio ir pradėkite dirbti, o ne gusaukite dėl visokių Navalnu, Cichanovskoju rūpinkitės Lietuvos gyventojais gudruciai
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų