Šiandien, baigę šios informacijos patikrinimui būtinas procedūras, galime faktiškai išdėstyti įvykio aplinkybes. Spalio 7 d. 23 val. 28 min. Narbuto ir Stumbrų g. sankryžoje Kelių patrulių rinktinės pareigūnai sustabdė automobilį VOLVO, kurio vairuotojas važiavo neleistinu 89 kilometrų per valandą greičiu. Vairuotojas sutiko padaręs pažeidimą, paaiškino, kad į ligoninę Antakalnyje veža apsinuodijusią šešerių metų dukrą. Pasak jo, mergaitė ilgai vėmė, yra netekusi daug skysčių ir jai reikia lašelinės – šią rekomendaciją telefonu davė šeimos gydytoja.
Paklaustas, ar nereikia papildomos pagalbos, ar palydėti į ligoninę arba iškviesti greitąją medicinos pagalbą, vairuotojas atsakė neigiamai ir prašė greičiau leisti važiuoti. Administracinių teisės pažeidimų ir eismo įvykių registro bei bendros policijos pajėgų valdymo sistemos duomenys liudija, kad administracinio teisės pažeidimo protokolo įforminimas tetruko 6 minutes. Pareigūnų tvirtinimu, viso aiškinimosi ir pažeidimo įforminimo metu su pareigūnais kalbėjosi prie tarnybinio automobilio priėjęs vairuotojas. Jis elgėsi ramiai ir mandagiai. Moteris su mergaite sėdėjo sustabdytame automobilyje ir pokalbyje nedalyvavo.
Buvo aiškiai matyti, kad mergaitė buvo sąmoninga ir bendravo su šalia sėdinčia motina. Tai, kas buvo publikuota anksčiau, nei policija galėjo patikrinti informaciją ir pateikti šiuos paaiškinimus, akivaizdžiai neatitinka daugelio publikacijose pateiktų teiginių ir vertinimų. Belieka pastebėti, kad policijos pareigas apsunkinant nepagrįstomis pretenzijomis pakenkiama ne tiek pačiai policijai, bet daugiau žalos padaroma visuomenės interesams. Juk keliais netiesos žodžiais ar blogų nuotaikų pliūpsniais galima lengvai sugriauti tai, be ko neįmanoma kokybiška policijos paslauga – tarpusavio pagarba, pasitikėjimas ir palaikymas.