naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį Lietuvoje buvo šilti, pilki ir labai ramūs orai, tačiau pirmadienį jie pasikeitė. Dabar paskutinius medžių lapus bando nudraskyti sustiprėjęs vėjas. 

Savaitgalį Lietuvoje buvo šilti, pilki ir labai ramūs orai, tačiau pirmadienį jie pasikeitė. Dabar paskutinius medžių lapus bando nudraskyti sustiprėjęs vėjas. 

REKLAMA

Orai rudenėja – šiaurinėje Europos dalyje vis labiau įsitvirtina ir jėgas kaupia metų laikui būdingi vėjuoti ciklonai, bet kitur vis dar karaliauja ramios aukštesnio slėgio sritys. Ciklonai dabar lems orus ir Baltijos regione, todėl pilkoji ramybė yra jau nustumta tolyn į rytus ir Lietuvoje nusistovės vėjuoti, kartkartėmis su lietumi orai. 

Per savaitgalį pilka ramybė pasitraukė, atkeliavo rudeniškai vėjuoti orai. Artimiausią naktį taip ir bus – pūs stiprokas, gūsingas pietinių krypčių vėjas, bus debesuota, per visą šalį nukeliaus lietaus debesys, kurį laiką lietinga bus visur, tačiau šalies rytuose labai tikėtinas jau ne lietus, o šlapdriba. 

Šlapdriba rytiniame šalies pakraštyje gali kristi ir kurį laiką ryte, bet gana greitai iškeliaus tolyn į rytus. Kitur Lietuvoje dangumi greitai plauks žemi pilki debesys, kartkartėmis vis palis – dažniausiai ir trumpai, ir negausiai. 

REKLAMA

„Kitaip tariant, bus šlapia ir vėjuota. Naktį bus debesuota, visur kurį laiką lis, rytiniame šalies pakraštyje gali ne lyti, o kris šlapias sniegas. Ryto valandomis šlapdriba gana greitai iškeliaus tolyn į rytus, diena bus vėjuota, tai šen, tai ten vis palis, dažniausiai ir trumpai, ir negausiai. Naktį atvės iki 3–5 laipsnių, kur kris šlapdriba, bus apie 1–2, prie jūros 9 šilumos, dieną bus 2 ar 3 laipsniais šilčiau nei naktį“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

REKLAMA

Trečiadienį vėjas bus dar stipresnis. Ir naktį, ir dieną trumpai palis, dažniausiai negausiai. Oras naktį daug kur atvės iki 3 – 5, prie jūros maždaug 9 laipsnių, dieną šils iki 8 – 10, kai kur 11 laipsnių šilumos. Ketvirtadienio naktį lietaus tikimybė nedidelė, dieną beveik visur palis. Pietvakarių vėjas taps dar smarkesnis, ypač prie jūros, tačiau bus gana šilta – naktį vyraus 5 – 7, dieną bus iki 8 – 10 laipsnių šilumos. Savaitės pabaigoje vėjas aprims. 

REKLAMA

„Ką gi, pagaliau atkeliauja vėlyvam rudeniui būdingi orai, teks prie jų prisitaikyti“, – pridūrė N. Šulija.

Tuo metuRomoje rytoj saulėta ir 19, Barselonoje taip pat saulėta ir 18 laipsnių šilumos. Paryžiuje rytoj debesuota ir 14, Londone dangus irgi apniukęs, čia irgi 14 laipsnių. Nebus saulės ir Berlyne, čia šils iki 11, debesuotoje Varšuvoje 9 šilumos. Į rytus nuo Baltijos orai vėjuoti, bus ir mišrių kritulių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų