Kaune nelaukiamiems kūdikiams taip pat suteikiama galimybė išgyventi, o ne būti išmestiems kaip kokiems nereikalingiems daiktams. Kauno miesto savivaldybės kolegija trečiadienį pritarė Krikščioniškųjų gimdymo namų iniciatyvai Kaune įrengti "gyvybės langelį".
"Apie tokio langelio atsiradimą Kaune buvo diskutuota ne kartą, todėl Krikščioniškųjų gimdymo namų iniciatyva tokį langelį įrengti Miško gatvėje yra sveikintina. Langelis bus įrengtas gimdymo namų ir rėmėjų lėšomis", - sakė meras Andrius Kupčinskas.
Lapkričio mėnesį pirmieji "gyvybės langeliai" atsirado Vilniuje ir Klaipėdoje.
Šios idėjos iniciatorės Seimo narės Astos Baukutės teigimu, Teisingumo ministerija išaiškino, kad motinai, palikusiai naujagimį saugioje vietoje, negresia jokia atsakomybė. Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijos oficialiai pritarė "gyvybės langelių" steigimui vaikų globos ar sutrikusio vystymosi kūdikių namuose bei ligoninėse.
Nuo Nepriklausomybės atkūrimo per metus atliekų konteineriuose vidutiniškai randama po šešis nužudytus kūdikius.
Paprastai "gyvybės langelis" įrengiamas gimdymo namų sienoje. Tai - speciali kapsulė, į kurią iš gatvės įdėjus naujagimį, budintį personalą pasiekia perspėjimo signalas, ir specialistai skubiai pasirūpina vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis mama.
Pirmasis pasaulyje "gyvybės langelis" buvo įrengtas XII amžiaus pabaigoje Vatikane, "Šventosios Dvasios" ligoninėje, kur buvo priimami ir prižiūrimi mamų palikti kūdikiai, iki tol mirdavę gatvėje.