Gyvenimas be elektros suartino miestelio bendruomenę: internete dalijasi išgyvenimo triukais

Giminė už mylios, o kaimynas už tvoros – sako lietuvių liaudies patarlė. Panašu, kad jos esmę bėdai ištikus puikiai suprato vieno miestelio Vilniaus rajone gyventojai. Dėl intensyvaus snygio dingus elektrai ir medžiams užvertus kelius, bendruomenės nariai vienas su kitu ėmė dalintis šmaikščiais išgyvenimo be elektros triukais, o papuolusius į bėdą lekia gelbėti ne vienas.

Bezdonių miestelio gyventojai be elektros gyvena jau kelias paras. Kaip nurodoma miestelio gyventojų grupėje socialiniuose tinkluose, elektra dingo savaitės pradžioje Lietuvą užklupus gausiam snygiui.

Tačiau panašu, kad Bezdonių bendruomenė net ir didelėje bėdoje gali įžvelgti gera. Dingus elektros energijai ir iškilus kitiems sunkumams, itin atsigavo bendruomenės grupė Facebook’eBezdonys kalba“.

Miestelio gyventojai vienas po kito dalijasi viskuo: nuo šmaikščių išgyvenimo triukų, kaip neturint dujinės viryklės ir dingus elektrai pasigaminti maisto, iki pagalbos kaimynams pasiūlymų.

Dingus elektrai iškilo sunkumų

Dingus elektrai kai kurie miestelio gyventojai liko be galimybės pasigaminti maisto. Tačiau grupės nariams tai, regis, menka problema – pasirodė siūlymų, kaip maistą pasigaminti naudojant žvakes.

„Naujos technologijos. Tobulėjame. Pripratome prie karantino, priprasime ir be elektros gyvent“, – rašo grupės narė.

Įrašo komentaruose pasirodė ir idėjų, kaip be elektros užvirinti vandenį.

Kviečia padėti

Bendruomenės nariai taip pat ragina padėti vieni kitiems. Vienas kitą Bezdonių gyventojai ragina pašalinti ant kelio užkritusias šakas, išvartytus medžius.

„Sveiki, atsižvelgiant į oro sąlygas, turiu didelį prašymą vyrams, važiuodami link miesto ar atgal, esant galimybei prigriebkit pjūklą, kirvį, nepatingėkit sustoti ir padėkit pravalyti kelią tiek sau, tiek aplinkiniams, tiek palengvint darbą tarnyboms, prie ko prisidedu ir aš pats“, – kviečia vienas bendruomenės narys.

REKLAMA

Į kvietimus reaguojama, vieni po kitų žmonės dalinasi ir rezultatais.

Grupėje taip pat netrūksta ir pagalbos šauksmų.

Be elektros – tūkstančiai

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ketvirtadienio ryte informavo, kad be elektros vis dar yra tūkstančiai namų ūkių. Daugiausiai jų – Vilniaus regione, apie 6,6 tūkst. Utenos regione be elektros ketvirtadienį ryte buvo apie 4,2 tūkst., Kauno regione – apie 700, Panevėžio regione – apie 150 namų ūkių.

ESO duomenimis, iš viso elektros tiekimas, kuris buvo nutrūkęs ilgiau nei tris minutes, atnaujintas apie 220 tūkst. klientų, įskaitant pasikartojančius gedimus. Likusi dalis gedimų, apie 40 proc., sutvarkomi automatikos veikimo pagalba.

Bendrovė teigia, kad nors pasibaigus intensyviam snygiui gedimų yra mažiau, po atstatymų vis dar formuojasi nauji nutraukimai pakartotinai ant oro linijų užvirtus medžiams. 

ESO nurodo, kad ketvirtadienį gedimus nuolat taiso apie 230 brigadų.


Rašyti komentarą...
B
Bla bla
2021-01-28 17:51:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bezdoniu bendruomenes zmones yra nuostabus !
Atsakyti
0

Ot
2021-01-30 09:05:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ar ESO apmokės patirtus dėl elektros netiekimo nuostolius gyventojams ? Sniegas sniegu ,o kaip dėl pasiruošimo žiemai ir oro linijų priežiūros ,iškertant proskynas ,genint medžius? Kokias išvadas iš to padarė ENERGETIKOS MINISTERIJA?
Atsakyti
0

S
Sd
2021-02-02 19:06:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uz elektra ir jos tiekima nemazai lupo, dabar atidave viska i privacias rankas- tai lups dar daugiau. Ale tipo europa. Tai tegu ir tiekejai sudaro salygas, kaip europoj. Pvz- jei tiekejas negali uztikrinti elektros tiekima- turi atlygint del to patirtus nuostolius, iskaitant sugedusi maista, buities ar ukio prietaisus...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų