Ilgas diskusijas abortų klausimu žadama užbaigti įstatymu, leidžiančiu gydytojams patiems apsispręsti dėl nėštumo nutraukimo. Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys patikino, jog šiam sprendimui priešinosi katalikų bendruomenė.

Numatoma, jog gydytojai akušeriai bei ginekologai galės apsispręsti dėl aborto nutraukimo. Šis leidimas numatomas atsižvelgus į medicinos darbuotojų religinius įsitikinimus. Katalikų bendruomenės atstovai priminė, jog abortų leidimas pažeidžia ir gydytojų teises, kuomet šie verčiami nutraukti gyvybę, nors jų įsitikinimai to neleidžia.

Gydytojai apie savo nuostatas turės pranešti iš anksto. Bus sudarytas nėštumo nutraukimo paslaugas suteikiančių gydymo įstaigų sąrašas.

Kaip teigė R. Šukys, konsensusas priimtas atsižvelgiant į Šventojo sosto pageidavimus. Katalikų bendruomenės atstovai iš dalies nesutiko su galimybe leisti apsispręsti dėl aborto, tačiau nutarta priimti abiems pusėms dalinai tinkamą sprendimą.

Ministras patikino, jog besimokantys studentai bus mokomi atlikti šią operaciją. Tokiam leidimui prieštarauja Šventasis sostas. „Tačiau tai neišvengiama. Gydytojų bendruomenė patvirtino, jog pasitaiko atvejų, kuomet abortas būtinas“, – kalbėjo R. Šukys.

Ministras priminė, jog leidimas gydytojams apsispręsti dėl tam tikrų medicinos paslaugų sutikimo jau egzistuoja. Šis įstatymas tik sukonkretintų sritį.

Įstatymų pakeitimams šiandien pritarė ministrų kabinetas, kuriuos turės patvirtinti Seimas. R. Šukys mano, jog Seime bus ilgai ginčijamasi dėl šio įstatymo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų