Grybauskaitės palaikymo žodžiai Nausėdai: pirmieji metai visada sudėtingi

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino prezidentą Gitaną Nausėda su pirmuoju metiniu pranešimu Seime. Ilgametė šalies vadovė sakė suprantanti, kad pirmieji prezidento darbo metai yra sudėtingi, ypač turint omenyje dabartinę situaciją pasaulyje dėl Covid-19 pandemijos ir ekonominės nežinios.

36

Prezidentas Gitanas Nausėda Seime ketvirtadienį skaitė savo pirmąjį metinį pranešimą.

„Tiesiog sveikinu prezidentą su pirmuoju metiniu pranešimu. Pirmieji metai visada yra sunkesni. Ir šie pasitaikė ypatingai komplikuoti su pandemija ir ekonomine situacija. Bet, manau, kad prezidentas tuos pirmuosius metus atlaikė. Tiesiog norėčiau jam palinkėti stiprybės, nes puikiai žinau, koks tai darbas. Kaip kolegė prezidentė linkiu jam visko geriausio“, – žurnalistams Seime kalbėjo D. Grybauskaitė.

(36 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prezidento metinis pranešimas Seime

Akcentavo vertybes

Pirmajame savo metiniame pranešime Seime prezidentas Gitanas Nausėda apžvelgė nuveiktus darbus, iškėlė artimiausius tikslus Lietuvai bei išryškino svarbiausias dabartines valstybės problemas. Tarp jų – politinės kultūros stoka, per mažas dėmesys švietimui, kultūrai, neišspręstas Astravo atominės (AE) elektrinės klausimas.

Savo kalboje prezidentas įvertino tai, ką Lietuva sugebėjo pasiekti per tris dešimtmečius, tačiau ragino „išmokti geriau įgyvendinti tai, ką užsibrėžėme, ir veikti drauge kaip visuma“. G. Nausėdos akimis, kitas didysis Lietuvos tikslas – teisinga, žalia ir inovatyvi gerovės valstybė. 

Vis dėlto, pasak prezidento, gerovės valstybė prasideda ne nuo ekonominių ar socialinių rodiklių, o nuo vertybių – pagarbos, tarpusavio pasitikėjimo, atsakomybės už bendrą interesą ir pagalbos vienas kitam.

Krizės egzaminą išlaikėme

Nemažas dėmesys kalboje skirtas ir Covid-19 pandemijai. Kaip sakė prezidentas, ši krizė parodė, kaip mokame ištiesi ranką vienas kitam, laikytis karantino reikalavimų, vykdyti savo pareigas.

Prezidentas pripažįsta, kad „vėlavome imtis žingsnių, kurie būtų padėję sustabdyti viruso plitimą sveikatos įstaigose“, taip pat trūko apsaugos priemonių, pasiruošimo. Tačiau, anot G. Nausėdos, specialistai, pilietinė visuomenė ir verslas egzaminą virusu išlaikė.

REKLAMA

Trūksta politinės kultūros

Kalboje palietas ir politinės kultūros klausimas. G. Nausėda pastebėjo, kad „asmeniniai ir grupiniai interesai prasimuša beveik visose srityse – nuo kaimo seniūnijos iki Seimo“. Prezidentas kritikavo dalies parlamentarų užmojį mažinti Seimo rinkimų kartelę ir siūlymą leisti valstybei reguliuoti kainas, dalies politikų užsispyrimą priešintis įvairioms iniciatyvoms dėl asmeniškumų.

Taip pat prezidentas apžvelgė savo siūlymus dėl pernykščio valstybės biudžeto, viešųjų pirkimų, korupcijos prevencijos.

Taip pat G. Nausėda kritikavo dabartinę švietimo politiką, sakydamas, kad blogai vertina „amžinas sistemos reformas, darbo imitavimą, negebėjimą optimizuoti mokyklų tinklo, atnaujinti mokymo programų turinį, pinigų nutekėjimą pro šalį“.

Tikslai užsienio politikoje ir energetikoje

G. Nausėda kalboje tvirtino, kad „Astravo atominė elektrinė (AE) yra ir mūsų 12 metų trunkanti klaida“. Jis patikino, kad Lietuva iš tarptautinės bendruomenės reikalaus atsakomybės dėl nesaugiai statomos Astravo AE.

Prezidentas kalboje minėjo Lietuvos santykius su kaimyninėmis šalimis, pažymėjo teikiantis didelę svarbą santykiams su kaimynais, transatlantiniais sąjungininkais, Europos Sąjunga. Tiesa, pasak G. Nausėdos, santykiuose su Rusija vis dar yra neįveikiamų kliūčių, kurių net padaugėjo.


Rašyti komentarą...
V
Vidas Tom
2020-06-18 11:16:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmieji metai Grybauskaitės buvo ijojimas į prezidentūra ant Brazausko arkliuko, geri santykiai su kaimynais , įpač su Rusija , atsisakymas važiuot susitikti su B. Obama, pasiriankant tautą o ne Obamą.
Atviras pasisakymas , kad Lietuva valdo pedofiliniai klanai.
Antra kadencija- visiškas reversas.
Ijojo į prezidentūrą ant Landsbergio ožio , susipyko su Rusija ir visas kadenciją spjaudė ant Rusijos, gynė pedofilinius klanus ir išdavė valstybę ir tautą.
Gerai kad nėra trečios kadencijos .
O tai pradėtų studijuoti komfucionizmą, susisiaurintų akis ir kalbėtų kiniškai.
Ir be abejo istotų į kinų komunistų partiją. Nors konten stotį. Ji juk ir yra komunistė.
Tad ką ta spinta gali kalbėti Nausėdai ?
Atsakyti
-1

R
Rimas
2020-06-18 13:37:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip uzpiso ta morda
Atsakyti
-1

B
Benas Urbutis
2020-06-25 10:29:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu žmogeli esi kvailas per visą savo pilvą... Ne Tau šnekėti politinėmis temomis, tad giau patylėk.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų