Grybauskaitė ragina Vyriausybę nepasiduoti populizmui

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė iš esmės palankiai vertina Vyriausybės veiksmus koronaviruso krizės metu, tačiau perspėja nepasiduoti populistiniams pasiūlymams. 

„Kol kas Vyriausybė elgiasi santykinai atsakingai – išskyrus kai kuriuos niuansus – ir aš labai palaikau tuos atsakingus veiksmus. Na, ir aišku, nepasiduoti politiniam populizmui visada yra sunku, ypač prieš rinkimus, bet ta dalis profesionalų, kurie yra Vyriausybėje, tikiuosi, supranta savo atsakomybės mastą“, – pirmadienį pradėdama kasmetinę akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui” kalbėjo D. Grybauskaitė. 

Ji perspėjo, kad ekonominė „pandemija“ dar tik prasideda. 

„Ekonominė pandemija, kuri prasideda, išryškės visu savo gražumu ir smūgiu, matyt, šių metų gale ir kitų metų pradžioje (...) Čia, ko gero, reikės ir išmanumo, ir drąsos, ir galų gale, sugebėti atmušti kai kuriuos pasiūlymus, kurie dabar atsiranda kaip grybai po lietaus, kurie nėra tikslingi ir tiksliniai ir net, sakyčiau, neatsakingi“, – sakė kadenciją baigusi prezidentė. 

„Ko gero, sukrėtimas gali būti neką menkesnis, negu mes matėme 2008-2009 metų krizės laikotarpiu, tiktai ji bus, aišku, visai kitokia“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pasak jos, šešėlio mažinimo kontekste būtina kalbėti ne tik apie verslą ar jo pasirengimą būti skaidriam. Reikalingas ir visuomenės, ir valdžios įsitraukimas. 

„Nes to šešėlio pagunda kyla labai dažnai, ypač kai atsiranda galimybė arba priežastis skolintis, dalinti, o dar ir rinkimai ateina. Tai išties, ta atsakomybė bus ne tik verslo, bet ir valstybės, kiekvieno žmogaus ir, aišku, valdžios“, – sakė buvusi prezidentė. 

Ji kartu padėkojo verslui už iniciatyvas krizės metu. 

„Todėl visiems labai linkiu įdėmiai ir atsakingai vertinti savo veiksmus, o verslui – tiesiog padėkoti, už tai, kad  pandeminė pradžia parodė, kad verslas ir toliau sugeba net tokiu sunkiu metu išlikti atsakingas, sugeba aukoti (...)“, – kalbėjo D. Grybauskaitė. 

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo devintoji kasmetinė akcija, skirta atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą valstybei ir gyventojams.

Akcijos organizatorių teigimu, šiemet saugantis viruso plitimo, grynieji pinigai daugelyje prekybos vietų buvo nepriimami – tai, tikėtina, bent trumpam sumažino dalį šešėlio. Tačiau dėl pandemijos praradus dalį planuotų pajamų, sunkiai verčiantis gali kilti noras nemokėti valstybei dalies mokesčių.

Akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ organizuoja asociacija „Investors‘ Forum“ ir skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“.


Rašyti komentarą...
a
aRTURaS
2020-05-25 15:40:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu gall appseissim be tavo komentaru niekam tikusi ex.Dabar Prezidentas geresnis uz tave.Tu ziurejai tik savo naudos ir buvai be galo kerstinga nors Skvernas taves isvis neklause su korbiku .Valink pas savo europa iskrypelius GRYBE:
Atsakyti
-1

Žiurkė
2020-05-29 22:24:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savo pamokas gali dėstyti ožio tvarteliu jis dabar našlys tai galite pasisikniuoti ha
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų