Grybauskaitė negaili kritikos dabartinei situacijai: bukas užsispyrimas ir neigimas yra nusikalstama

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad viena didžiausių iki šiol darytų klaidų – vilkinti sprendimai dėl koronaviruso tyrimų plėtimo, o šiuo metu būtina testuoti visus, neišvengiamai kontaktuojančius su galbūt užsikrėtusiaisiais. 

„Tokioje situacijoje pirmiausia reikia klausyti epidemiologų, ne politikai turi spręsti, ką testuoti ir kiek testuoti, tai turi mums sakyti profesionalai gydytojai ir čia yra didžiausios mūsų klaidos. O dabar testuoti būtina visus, kurie privalo dirbti – tai yra ir pardavėjai, ir vaistininkai, ir gydytojai. Visi, kas turi eiti ir kontaktuoti, kitaip neapsaugosime savo žmonių ir negalėsime sustabdyti tos pandemijos plitimo tempo“, – interviu Lietuvos radijui antradienį kalbėjo D. Grybauskaitė.

Anot jos, visą pasaulį netikėtai užklupus koronaviruso sukeltai krizei pasiruošti buvo itin sunku, todėl klaidos yra neišvengiamos ir jų dar bus. Tačiau, pasak D. Grybauskaitės, yra nusikalstama klaidas neigti bei neskubėti jų taisyti.

„Klaidos galimos ir suprantamos, bet jas būtina kabai greitai taisyti. O bukas užsispyrimas ir neigimas tų klaidų – tai yra nusikalstama. Ir didžiausias pavyzdys – testavimas, buvo neigiama apskritai, kad jo reikia, kad jo reikia plačiau, ir dabar mes prarandame gydytojus, uždarome dalį savo gydymo įstaigų vien todėl, kad gydytojai nebuvo testuojami“, – sakė buvusi šalies vadovė.

„Dabar ir neklausom, ir negirdim ir neigiame, kol kas iš šios stadijos neišeinam“, – pridūrė ji.

D. Grybauskaitė vadovauja Finansų ministerijos įsteigto koronaviruso pasekmių mažinimo fondo tarybai. Pirmosios į šį fondą surinktos lėšos bus skiriamos medikams ir ligoniams – perkamos apsaugos priemonės, reagentai ir kita medicininė įranga. 

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?


Rašyti komentarą...
N
Nuomone
2020-03-24 08:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką ji nuveikė tam fonde? Nei medikų aprūpino, tik kritikuot moka ir interviu dalint, paziuresim kada ji aprūpins medikus nors kažkiek
Atsakyti
-1

K
Kiesa
2020-03-24 08:27:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kritikuoti lengviausia gal galetu pasavanoriaut
Atsakyti
0

P
Pilietis
2020-03-24 09:00:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per savo gyvenima sita pone nieko gero nenuveike,tik ejo per gyvenima lengviausiu keliu,grieztumas, tai menas priimti teisingus sprendimus...todel daugumos tauta praso jus uzsikimsti....
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų