Grubliauskas susitarė, kad antradienį grįžtantieji su keltu nebūtų priverstinai izoliuoti

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pranešė apie sėkmingas derybas su Sveikatos apsaugos ministerija, kad antradienį grįžtantieji su keltu dar nebūtų priverstinai izoliuojami. Apie tai meras rašė asmeninėje savo „Facebook“ paskyroje.

„Trys ilgos derinimo, įtikinėjimo ir tarimosi valandos su SAM ir DFDS vadovais, vis tik davė rezultatą. Ir bent jau reikalavimų Klaipėdai kontekste, rytojus [antradienio] V-499 „reikale“ – tai dar viena diena, iškovota pasirengimui tos tvarkos įgyvendinimui. Rytoj [antradienį] visi visų keltų keleiviai sugrįžę į Klaipėdą dar bus aptarnaujami kaip įprasta, o jau nuo trečiadienio – pagal naują tvarką. Susitvarkysime civilizuotai, bet griežtai ir teisingai“, – pranešė meras „Facebook'e“.

Veryga: prievolė izoliuoti grįžtančius gyventojus dienai atidėta tik Klaipėdoje

Prievolė savivaldybėms izoliuoti iš užsienio grįžtančius gyventojus įsigaliojo nuo antradienio, dienai ši tvarka atidėta tik Klaipėdos miestui, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Interviu LRT radijui jis teigė, kad Klaipėdai išimtis padaryta po pokalbių su meru Vytautu Grubliausku ir bendrove, keltu gabenančia keleivius į uostamiestį.

„Kadangi keleiviai, kurie šiandien atplaukia į Lietuvą, išplaukdami dar nežinojo apie tokias sąlygas, Klaipėda prašė jiems skirti papildomą dieną, kad nekiltų neramumų. Galų gale, yra specifika, labai daug žmonių atvyksta su nuosavais automobiliais, Klaipėdai reikia pasirūpinti vieta, logistika šių automobilių. tai jūrų uostui duosime papildomą dieną, o visos  kitos savivaldybės nuo šiandien turėtų šią tvarką įgyvendinti“, – tvirtino A. Veryga.

Anot jo, tai reiškia, kad visi grįžtantieji nuo šiol privalės praleisti dviejų savaičių karantiną savivaldybių numatytose patalpose.

„Suprantu, kad savivaldybėms tai yra iššūkis, bet savivaldybėms buvo duotas labai ilgas laikas pasiruošti (...). Be to, nepamirškime, kad mūsų viešbučiai stovi tušti, tas ne kartą buvo sakyta. Tai tikrai yra geros sąlygos mūsų parvykusiems žmonėms karantinuotis ir išbūti tą keturiolika dienų“, – tikino ministras.

REKLAMA

A. Verygos, vadovaujančio valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijoms, įsakymas įsigaliojo antradienio naktį. Jis numato, kad  visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose. Taip pat numatyta, kad į savivaldybių parengtas patalpas turi būti gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Didmiesčių merai tvirtina, kad tai apsunkins kovą su COVID-19, bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes.

Lietuvoje iš vis nustatyti 179 koronaviruso atvejai. 

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?


Rašyti komentarą...
T
To Klaipedai
2020-03-24 08:11:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas ten per meras pas jus?? Zioplys.. didziausias.. Greitu metu Klaipeda tures daugiausia serganciu..
Atsakyti
-2

M
Marija
2020-03-24 08:36:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mere ar jus suprantate kas per virusas ? ,tai garsiai kritikavote ir issigandote,ko ? matote kaip gryzusieji elgiasi ,nesaugoja ir nesisauga patys ,nieko negerbiantys ,nepyksta tie kurie saugojasi ,butina
Mere nuvykite prie kelto pasitikti ir matysite kaip jie koki ir kaip elgesi,parsiveskite i savivaldybes patalpas ,i seima pabendrauti ir suprasite delko prasoma jiems apsaugos
Atsakyti
0

E
Eva
2020-03-24 09:51:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gėda Grubliauskui! Pats "lįsdavo" į televiziją, kad Klaipėdoje nesaugu, daug grįžta žmonių su keltais. O, kai paskelbė,kad reikia grįžtančius priverstinai karantinuoti, tai, pasirodo, nepasiruošęs. Laiko tam buvo. Gėda!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų