• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešai bus skelbiami greičiau nagrinėtinomis pripažintų bylų sąrašai, nusprendė Teisėjų taryba.

Viešai bus skelbiami greičiau nagrinėtinomis pripažintų bylų sąrašai, nusprendė Teisėjų taryba.

REKLAMA

Kaip skelbia Nacionalinė teismų administracija, siekiant optimaliai sutrumpinti visuomenei svarbiausių ir sudėtingiausių baudžiamųjų bylų nagrinėjimo proceso trukmę, Teisėjų taryba prieš savaitę vykusiame posėdyje patvirtino aprašo dėl bylų pripažinimo greičiau nagrinėtinomis ir teismo posėdžių koordinavimo jose tvarkos pakeitimus.

Vienas iš projekto iniciatorių, Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Ernestas Rimšelis Teisėjų tarybos posėdyje teigė, kad naujai patvirtinta tvarka sudarys galimybes teismams paspartinti didžiausią rezonansą visuomenėje sukėlusių bylų nagrinėjimą, nes jų negalės trukdyti proceso dalyvių ar teisėjų užimtumas kitose bylose.

„Tokioms byloms galės būti suteiktas specialus statusas, dėl kurio sprendimą vienbalsiai galės priimti septynių aukščiausios grandies teismų vadovai, o tokiu atveju byla, remiantis užsienio šalių patirtimi, galės būti nagrinėjama sparčiau ir intensyviau, nes teismas turės susikoncentruoti į darbą vienoje byloje. Be to, posėdžių grafiko tokiose bylose negalės trukdyti kitos bylos ir proceso dalyvių užimtumas jose“ – pranešime teigia E. Rimšelis.

REKLAMA
REKLAMA

Visuomenė ir byloje dalyvaujantys asmenys (advokatai, gynėjai) apie pirmo ir antro lygio greičiau nagrinėtinomis pripažintas bylas bus informuojami Nacionalinei teismų administracijai paskelbus greičiau nagrinėtinų bylų sąrašą teismų internetinėje svetainėje teismai.lt.

REKLAMA

Artimiausiu metu bus parengtas ir viešai paskelbtas dar iki šio pakeitimo pripažintų greičiau nagrinėtinomis bylomis sąrašas. 

Nacionalinės teismų administracijos atstovė Vesta Ražanauskaitė BNS informavo, kad atsiras du greičiau nagrinėtinomis pripažintų bylų lygiai – pirmas ir antras. Iki šiol kai kurios bylos buvo paskelbiamos greičiau nagrinėtinomis, neskirstant į lygius, informacija apie prioritetinių bylų paskelbimą būdavo prieinama tik teismams, proceso dalyviams. 

REKLAMA
REKLAMA

„Taigi, iš svarbių ir skubių bylų dar bus išskiriamos pačios svarbiausios, didžiausią rezonansą visuomenėje sukėlusios bylos (antras lygis) ir jas bus galima nagrinėti greičiau“, – teigia V. Ražanauskaitė.

Greičiau nagrinėtina buvo pripažinta ir dabar jau išnagrinėta 1991 metų Sausio 13-osios įvykių byla, Apeliaciniame teisme baigta nagrinėti koncerno „MG Baltic“, pakeitusio pavadinimą į „MG grupė“, politinės korupcijos byla ir kitos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prioritetine yra pripažinta Vilniaus miesto apylinkės teisme nagrinėjama 2021 metų rugpjūtį prie Seimo vykusių riaušių byla, joje teisiami 87 asmenys. Taip pat – Šiaulių apygardos teisme nagrinėjama Kuršių marių taršos byla, joje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo jais bei aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų pareikšti akcinei bendrovei „Grigeo Klaipėda“ ir dar 14-ai esamų bei buvusių šios įmonės darbuotojų.

Bylose, kurios pripažįstamos prioritetinėmis, ilgam laikui paskiriamos posėdžių datos, advokatai ir kiti proceso dalyviai privalo pirmumą teikti dalyvavimui jų posėdžiuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų