• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, Lietuvos valstybės dienos atkūrimo išvakarėse, susitiko su Lietuvai akredituotais užsienio šalių ambasadoriais.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, Lietuvos valstybės dienos atkūrimo išvakarėse, susitiko su Lietuvai akredituotais užsienio šalių ambasadoriais.

REKLAMA

Metiniame susitikime su užsienio šalių diplomatiniu korpusu šalies vadovas pabrėžė, kad Rusija ir toliau išlieka didžiausia ir tiesiogine grėsme euroatlantiniam saugumui. Pasak jo, yra akivaizdu, kad Rusijos elgesys nesikeis, todėl yra būtina stiprinti savo saugumą ir gynybinius pajėgumus, taip pat skirti visapusišką pagalbą Ukrainai.

„Vien empatijos ir moralinės paramos nepakanka, kad šis karas būtų laimėtas. Visai tarptautinei bendruomenei reikia aiškios strategijos ir pasiryžimo siekti Ukrainos pergalės. Norėdami padėti kitiems, turime pasirūpinti, kad mūsų pačių saugumas būtų stiprus, o atgrasymas ir priešakinė gynyba – patikimi. Turime užtikrinti, kad NATO išliktų stipriausias aljansas“, – susitikimo metu kalbėjo šalies vadovas.

Padėkojo sąjungininkams

Kaip nurodoma Prezidentūros išplatintame pranešime, G. Nausėda dėkojo Vokietijai ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms (JAV) už tvirtą įsipareigojimą Lietuvos ir viso regiono saugumui, taip pat kitiems NATO sąjungininkams už karinių pajėgų dislokavimą Lietuvoje ir produktyvų bendradarbiavimą gynybos srityje.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos vadovas akcentavo, kad Europa negali būti atsiejama nuo transatlantinio ryšio su Jungtinėmis Valstijomis.

„Nežinomybė ir netikrumas dėl politinių ciklų Europoje ir už Atlanto neturėtų tapti kliūtimi plėtojant šiuos nepamainomus ryšius. Turime ir toliau kurti patikimą partnerystę su JAV. Turime stiprinti ES ir NATO bendradarbiavimą. Kitų alternatyvų tiesiog nėra“, – pabrėžė jis.

Prezidentas akcentavo ir svarbiausius šių metų ES darbotvarkės aspektus – derybų dėl narystės ES pradžią su Ukraina ir Moldova, ilgalaikės finansinės paramos teikimą Ukrainai, sankcijų Rusijai politikos tęstinumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų