Girto vairuotojo bėdos: paaiškėjus, kad serga koronavirusu, sulaukė tūkstantinės baudos

Sostinės policijos pareigūnai šių metų kovo 30-osios vakarą sustabdė automobilį „Chrysler“. Mašiną vairavusiam vilniečiui Anatolijui D. tuo metu buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,95 promilės alkoholio.

Bet, kaip paaiškėjo įvykio vietoje, tuo vairuotojo problemos nesibaigė. Prie vairo vyras sėdo žinodamas, kad serga pavojinga užkrečiama COVID-19 liga. Nors buvo įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, bei privalėdamas saviizoliuotis, jis nusprendė pasivažinėti po miestą.

Tad Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjams teko nagrinėti bylą ne tik dėl vairavimo išgėrus, bet ir dėl to, kad Anatolijus D. sukėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti koronavirusu. Vyras kaltės neneigė bei pridūrė, kad jį taip elgtis išprovokavo alkoholis.

Tūkstantinė bauda

Įvertinęs visus surinktus įrodymus, teismas Anatolijų D. pripažino kaltu tiek dėl vieno, tiek dėl kito kaltinimo.

Už vairavimą išgėrus vilniečiui paskirta 3 tūkst. eurų bauda. Lygiai tokia pati bauda skirta ir dėl saviizoliacijos pažeidimo.

Apjungus jas Anatolijui D. grėsė susimokėti 6 tūkst. eurų dydžio baudą.  Bet dėl visiško kaltės prisipažinimo, ji sumažinta trečdaliu.

Atmetus sulaikyme praleistą vieną dieną (ji įvertinta 100 eurų), galutinė teismo nustatyta bauda – 3,9 tūkst. eurų, kurią vyras įpareigotas sumokėti per dešimt mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Pažeidėjui dar paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas vairuoti kelių transporto priemones dvejus metus. Taip pat nuspręsta konfiskuoti jam priklausantį automobilį „Chrysler“.

Kaltas alkoholis

Teisiamojo posėdžio metu Anatolijus D. patvirtino, kad kaltinimą jis supranta, kaltę pripažįsta ir sutinka duoti parodymus. 2021 m. kovo 29 d. jis darėsi COVID-19 testą. Prisijungęs prie e-sveikata sistemos jis sužinojo, kad testo rezultatas teigiamas.

Taip pat buvo nurodyta, kaip elgtis ir ką daryti. Apie saviizoliacijos taisykles jį informavo šeimos gydytoja, kuri jam paskambino ir viską pasakė.

Tačiau jau kitą dieną namuose išgėręs du butelius vyno jis sugalvojo iš savo automobilio pasiimti daiktus. Nuėjęs iki automobilio jis sėdo prie vairo ir išvažiavo, pasivažinėjo po miestą bei grįžo atgal į savo kiemą.

Tuomet atvyko policijos pareigūnai. Anatolijus D. patvirtino, kad sėsdamas prie vairo jis jautėsi išgėręs. Žinojo, kad girtam vairuoti pavojinga, tačiau dėl neblaivumo jis savęs nekontroliavo. O saviizoliacijos jis nesilaikė taip pat dėl girtumo, nes išgėręs, anot vyro, jis nesuvokė, ką daro.

Vyras pasakojo, kad dirba, sportuoja, gyvena vienas, nėra teistas. Jis dažnai alkoholio nevartoja, bet jeigu geria, tai per vieną dieną išgeria didelį kiekį alkoholio. Tą dieną jis pradėjo gerti nuo 14 val. ir išgėrė 0,7 l talpos butelį vyno.

REKLAMA

Nesaugiai manevravo

Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytojas pasakojo, kad tos dienos vakarą jis važiavo Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gatve, Vilniuje. Jam sustojus prie sankryžos šalia sustojo sidabrinės spalvos automobilis „Chrysler“.

Pastarojo vairuotojas buvo atsidaręs langą ir pradėjo rodyti jam gestus, nesaugiai manevravo kelyje, autobuso juosta aplenkė automobilį, ties kita sankryža pravažiavo per raudoną ar per mirksintį šviesoforo signalą.

Todėl liudytojui kilo įtarimas, kad minėto automobilio vairuotojas gali būti neblaivus. Jis sustojo ir paskambinęs policijai papasakojo, ką matęs, padiktavo minėto automobilio „Chrysler“ valstybinius numerius bei policijos pareigūnams paaiškino, kuria kryptimi nuvažiavo minėtas automobilis.

Pareigūnams Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus budėtojas pranešė automobilio savininko namų adresą, todėl jie iškart nuvyko į galimo pažeidėjo namus.

Įsukęs į vairuotojo gyvenamojo namo kiemą policininkas pastebėjo važiuojantį automobilį „Chrysler“, kurį iš karto sustabdė. Priėjęs prie automobilio vairuotojo jis pamatė, kad vairuotojas akivaizdžiai neblaivus, nes šis neaiškiai kalbėjo, jo judesiai buvo nekoordinuoti, vairuotojui iš burnos sklido alkoholio kvapas.

Vyriškis buvo be burną dengiančios kaukės. Paklaustas, ar vartojo alkoholį, vairuotojas atsakė teigiamai. Duomenų bazėse patikrinęs automobilio „Chrysler“ vairuotojo tapatybę pareigūnas pamatė, kad prieš dieną jam nustatytas teigiamas COVID-19 testo rezultatas. Tačiau Anatolijus D. tuo metu negalėjo paaiškinti, kodėl važinėja automobiliu ir nesiizoliuoja.


Rašyti komentarą...
n
nu va
2021-08-04 20:13:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
turbut pasiskiepijo susirgo, blogai pasidare, pasitestavo, suzinojo, kad serga ir is to skausmo, kad skiepijos be naudos prisigere:)))
Atsakyti
-5

H
Haroldas
2021-08-04 20:18:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
DVIGUBAS NUSIKALTELIS IR GIRTAS IR VIRUSU SERGANTIS PAPLOKIT JAM MEGEJAI !
Atsakyti
-2

N
Nepaistykite
2021-08-04 21:35:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasiskiepijusiems nereikia saviizoliuotis sergant..
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų