Garsios Ulbinaitės ar Graužinienės pavardės nepadės: ekspertai apie tai, kas svarbiausia rinkimuose

Seimo rinkimuose dalyvaus 28 savarankiški kandidatai. Tarp jų ir tokie gerai žinomi veidai kaip buvusi prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Daiva Ulbinaitė ar buvusi Seimo pirmininkė bei ilgametė Darbo partijos narė Loreta Graužinienė. Ekspertai sako, kad savarankiški kandidatai turi šansų, tačiau viskas priklausys ne nuo jų garsaus vardo ar pavardės, o kiek pastangų įdės prieš rinkimus.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politologas Lauras Bielinis pažymėjo, kad žinomas vardas ir pavardė nepadės laimėti vietos Seime, bet viskas priklausys nuo atlikto darbo.

„Kiekvienas atskirai save vienmandatėje apygardoje iškėlęs kandidatas turi suprasti, kad šie paskutiniai mėnesiai bus sunkūs. Viskas priklausys nuo to, kaip energingai ir kūrybingai jie veiks savo apygardoje.

Jeigu jie tik užsiregistravo, pareiškė, kad dalyvauja, bet nieko nedarys – tai jų vardas ar kažkada atlikti darbai tikrai nepadės laimėti. Reikia veikti, dirbti ir komunikuoti su rinkėjais“, – sakė politologas.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ direktorius, sociologas Vladas Gaidys pažymėjo, kad savarankiškiems kandidatams labai svarbi reputacija ne tik jų, bet ir jo tėvų ar giminaičių.

„Šansų turi kiekvienas, tik reikia pataikyti į rinkėjus. Labai svarbi intuicija, kaip tave vertina aplinkiniai“, – pažymėjo sociologas V. Gaidys.

Žinoma, šiuo metu sudėtinga komunikuoti su rinkėjais dėl koronaviruso situacijos, bet, politologo teigimu, reikia kūrybiškai žvelgti į situaciją. Pasitelkti internetą ir visas kitas įmanomas galimybes.

Politologas L. Bielinis kalbėjo, kad į Seimą veržiasi daug žinomų visuomenės veidų įvairiose politinėse partijose.

Į Seimo rinkimus si socialdemokratais ant „viruso bangos“ keliauja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. Saulius Čaplinskas. Į parlamentą eina ekonomistas Romas Lazutka, pasaulio dviračių treko čempionė Simona Krupeckaitė ar žurnalistas Giedrius Drukteinis. Su Darbo partija į rinkimus žengia buvęs europarlamentaras, dabar verslininkas Antanas Guoga.

REKLAMA

„Kai kurie žinomi žmonės yra vertingi kaip tam tikrų specifinių žinių turėtojai. Jie bet kokioje politinėje struktūroje sužibėtų kaip gera žvaigždė“, – pažymėjo politologas.

Gegužės pabaigoje D. Ulbinaitė BNS teigė, kad dėl vietos parlamente ji varžysis Dzūkijos vienmandatėje rinkimų apygardoje, nes tai yra kraštas, kuriame ji užaugo ir kurio problemas žino geriausiai.

D. Ulbinaitė sakė, kad patekusi į Seimą geriausiai įsivaizduojanti savo darbą Švietimo ir mokslo ar Socialinių reikalų komitetuose.

Liepos pradžioje L. Graužinienė paskelbė, kad grįžta į politiką. Moteris teigė, kad ją paskatino ukmergiškiai ir nori dirbti šio krašto žmonėms.

Ji teigė, kad turi didžiulę politinę patirtį, gerai išmano ekonominius, finansinius dalykus ir dabar, artėjant naujai pasaulinei ekonominei krizei, kuri neišvengiamai palies ir Lietuvos ekonomiką , negali likti nuošalyje pasyviu stebėtoju.

L. Graužinienės teigimu, grįžimo į aktyvią politiką tikslas neapsiriboja vien kandidatavimu į Seimą. Tai pasirengimas ateinantiems savivaldos ir mero rinkimams.

Kaip savarankiškas kandidatas užsiregistravo Seimo narys, valstietis Darius Kaminskas, Šiaulių mero Artūro Visocko bendražygis, miesto tarybos narys Zakiras Medžidovas, Seimo konservatorių frakcijos narys Raimundas Martinėlis, buvusi Indijos prekybos rūmų Lietuvoje prezidentė Alina Adomaitytė, Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius.

Taip pat rinkimuose kaip savarankiški kandidatai dar registravosi konservatorius Mantas Adomėnas, buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko bendražygis Olegas Beriozovas, Kauno Aleksoto seniūnijos seniūnė Liukrecija Navickienė, Arūnas Rimkus, Tauragės rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas Vidas Bičkus, Radviliškio rajono paramos centro vadovas Gediminas Lipnevičius ir kiti asmenys.

Artėjant Seimo rinkimams kaip iš gausybės rago pasipylė registruotis politinės partijos ir savarankiški kandidatai. Dėl valdžios postų Seime iš viso nusprendė varžytis 22 politinės partijos, 282 partijų keliami kandidatai ir 28 asmenys, kurie kandidatuoja savarankiškai.


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2020-08-06 13:20:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinomi vardai, kurie nieko nereiškia. Tai ištikimi liokajai savo pono, daugiau nieko. Ko toliau nuo tokių asabų, Lietuvai tik geriau.
Atsakyti
-1

A
Asara
2020-08-06 15:51:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gyvenime nebalsuosiu, ypač už graužiniene. Garsios jos ar ne. Kai buvo išrinktos reikejo pasirodytka gali.
Atsakyti
-1

K
Konsti
2020-08-06 14:59:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuti tuti ta
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų