Gamtosaugos aktyvistai išreiškė nuomonę dėl Mažeikos: ragina atleisti

Nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos ragina atleisti aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką dėl jo įsakymu priimtų Medžioklės taisyklių pataisų, įteisinusių medžioklę lankais.

Baltijos aplinkos forumas antradienį pranešė, kad 16 gamtosaugos aktyvistus vienijančių organizacijų pasirašė kreipimąsi į premjerą ir prezidentą reikalaudamos pakeisti aplinkos ministrą. 

„Tai – jau ne pirmas kartas, kai K. Mažeika veikia prieš aplinkosaugos interesus, ne pirmas kartas, kai jis viešai meluoja. Ministras pamynė demokratinės valstybės principus, nusižengė politinei etikai, pažemino aplinkos ministerijos vardą ir turi už tai sulaukti griežto atpildo – kviečiame aukščiausius šalies vadovus principingai tai įvertinti ir atleisti jį iš užimamų pareigų“, – pranešime teigė Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.

„Svarbu pastebėti, kad šį raginimą per ypač trumpą laiką pasirašė praktiškai visos aplinkosauginės nevyriausybinės organizacijos”– sakė jis.

Tarp pasirašiusiųjų – Baltijos aplinkos forumas, Lietuvos ornitologų draugija, Gamtos paveldo fondas, Studentų gamtininkų mokslinė draugija, „Gyvas miškas“, „Tušti narvai“, judėjimas „Fridays for Future Lietuva“, Lietuvos arboristikos centras, Lietuvos dirvožemininkų draugija, Aplinkosaugos koalicija, visuomeninis judėjimas „Aš prieš medžioklę“ ir kitos organizacijos.

Aplinkos ministras K. Mažeika praėjusią savaitę pasirašė įsakymą dėl medžioklės taisyklių pakeitimo. Juo nuo 2022 metų, be kita ko, būtų leidžiama ir medžioklė lankais.

Tai sulaukė ne tik opozicijos, bet ir valančiųjų kritikos, įsakymą sukritikavo taip pat ir premjeras Saulius Skvernelis bei Prezidentūra.

K. Mažeika gynėsi, kad leidimas medžioti lankais pagal jo įsakymą įsigaliotų tik 2022 metais, prieš tai apsvarsčius tai su visuomene, tačiau vėliau teigė pavedęs aplinkos viceministrei Rasai Vaitkevičiūtei parengti nedelsiant parengti įsakymą, kuriuo sustabdomas medžioklės taisyklių punktas, įteisinantis medžioklę lankais.


Rašyti komentarą...
j
j
2020-05-12 10:25:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
ponas ministre kiek tu klau baigiai kad tu tokias nesamones galvoji prie lanku galetai prideti ir jietis butume kaip pirmyksciai zmones
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų