REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol vieni dar tik svarsto skiepytis nuo COVID-19 arba nė nesiruošia to daryti, kiti gi laukia, kada galės gauti trečiąją vakcinos dozę. Tačiau nors daliai gyventojų ir atsirado galimybė registruotis sustiprinamajai vakcinos dozei, ministerijos atstovai primygtinai ragina to nedaryti, jei asmuo nepriklauso nurodytoms grupėms. Be to, aiškėja, kad trečiam skiepui reikės mažesnės „Moderna“ vakcinos dozės.

Kol vieni dar tik svarsto skiepytis nuo COVID-19 arba nė nesiruošia to daryti, kiti gi laukia, kada galės gauti trečiąją vakcinos dozę. Tačiau nors daliai gyventojų ir atsirado galimybė registruotis sustiprinamajai vakcinos dozei, ministerijos atstovai primygtinai ragina to nedaryti, jei asmuo nepriklauso nurodytoms grupėms. Be to, aiškėja, kad trečiam skiepui reikės mažesnės „Moderna“ vakcinos dozės.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) patvirtinus trečios (arba sustiprinamosios) COVID-19 vakcinos dozės tvarką, pirmieji praėjusią savaitę džiaugėsi galėję pasiskiepyti medikai, mat ne vienas jų nerimavo dėl sumažėjusio antikūnų titro. 

Prioritetine tvarka, suėjus pusmečiui nuo antrosios vakcinos dozės, taip pat vakcinuojami globos ir slaugos sektoriaus darbuotojai ir vyresni nei 65 m. amžiaus asmenys.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, kai kurie šioms grupėms ir nepriklausantys žmonės nudžiugo elektroninėje sistemoje radę jiems paskirtą sustiprinamojo skiepo datą. Visgi skubėti planuotis vizito į vakcinacijos centrą nereikėtų.

REKLAMA

Ministro patarėja: trečio skiepo reikia ne visiems

Sveikatos apsaugos ministro patarėja Aistė Šuksta pabrėžė, kad kitiems, minėtoms prioritetinėms grupėms nepriklausantiems asmenims, su trečiu skiepu skubėti nevertėtų. 

„Tiems žmonėms, kuriems nėra suėję 6 mėnesiai po antros vakcinos dozės, jie registruotis ir negali, gali tik tie, kurie jau suėjo pusmetis. Tačiau ne visiems jiems reikia registruotis. O tiems, kuriems reikia, jie yra informuoti – tai yra atitinkamos grupės: medicinos, slaugos-globos sektoriai.

Ir čia turima omenyje ne tik ten dirbančiuosius, bet ir paslaugų tiekėjus, kitaip tariant, tai – žmonės, kurie yra aktyvioje COVID-19 aplinkoje, susiduria su didžiule rizika užsikrėsti arba pasidalyti virusu su žmonėmis, kurie yra didelėje rizikoje. Taip pat sustiprinančioji dozė numatyta asmenims, kurie turi tam tikrų ligų arba yra vyresni nei 65 m.“, – informavo ministro patarėja. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu kitiems trečioji dozė nėra rekomenduojama, nes dar trūksta daugiau duomenų.

„Kol kas trūksta tyrimų, įrodančių, kad visai visuomenei jau reikėtų skiepytis sustiprinančiąja doze. Laukiame duomenų, žiūrime, kaip elgiasi kitos Europos Sąjungos šalys. Kaip žinote, esame vieni pirmųjų, kurie pradėjo skiepyti rizikos grupes, tačiau visai visuomenei to daryti dar nereikia“, – aiškino A. Šuksta.

Ji teigė, kad visuomenė bus tikrai informuota apie pasikeitimus ir skatinama skiepytis sustiprinančiąja doze, kai tam ateis laikas.

Kurį skiepą rinktis revakcinacijai?

Kitas aktualus klausimas, kurį pastarosiomis dienomis kelia sustiprinamąja doze besiruošiantys skiepytis asmenys, kurio gamintojo – „Pfizer“ ar „Moderna“– vakciną rinktis geriau?  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsakydama į šį klausimą VU Gyvybės mokslų centro imunologė prof. Aurelija Žvirblienė teigė, kad didelio skirtumo, kurį skiepą rinktis, nėra, mat abi vakcinos pagamintos naudojant tą pačią RNR technologiją. 

„Visų pirma abiejų šių gamintojų vakcinų trečios dozės yra išbandytos ir yra duomenų, kad jos gali būti tam naudojamos. Bet čia vakcinų „miksavimas“ didelės prasmės neturi, nes šių vakcinų veikimas yra panašus, ne taip, kai yra skiepijama po vektorinių („Vaxzevria“ ar „Janssen“) vakcinų. Tokiu atveju būtų tam tikras pranašumas naudoti kito formato vakciną. Kiek rodo moksliniai tyrimai, toks vakcinų kaitaliojimas padeda sukurti tvaresnį imunitetą“, – sakė mokslininkė.

REKLAMA

„Modernos“ skiepo reikės pusės dozės?

Kartu ji pažymėjo, kad „Moderna“ vakcinos gamintojai teiks rekomendaciją sustiprinančiajam skiepui naudoti pusę dozės. 

„Jie išbando pusę vakcinos dozės sustiprinančiam skiepui. Ir kas dabar yra pateikta JAV reguliuojančiai vaistų agentūrai, tai yra pusė vakcinos dozės. Taigi gali būti, kad skiepijantis „Moderna“ tikslinga bus naudoti pusę dozės. O kadangi dabar Lietuvoje sprendimas priimtas nelaukiant gamintojų ir agentūrų nurodymų, galbūt tada geriau skiepytis „Pfizer“ vakcina, nes jie nekeičia dozavimo revakcinacijai“, – komentavo A. Žvirblienė.

Tiesa, kartu ji pridūrė, kad tikrai nereikia sunerimti, jei kažkas jau pasiskiepijo pilna „Moderna“ skiepo doze. 

REKLAMA

„Nieko blogo dėl to nebus, bet yra toks faktas, jog revakcinacijai gamintojas svarsto, kad turbūt reikės mažesnės skiepo dozės“, – sakė pašnekovė.

DIENOS PJŪVIS. Danija atšaukia visus ribojimus: ar taip galėtų būti ir Lietuvoje? 

Kas jau skiepijasi trečiąja vakcinos doze?

Portalas tv3.lt primena, kad sustiprinančiąja doze „Comirnaty“ (gam. „BionTech“ ir „Pfizer“) arba „Spikevax“ (gam. „Moderna“) vakcina taip pat bus skiepijami šie asmenys (neteikiant prioriteto):

- pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos;

- gydymo įstaigų darbuotojai, teikiantys arba dalyvaujantys teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kiti gydymo įstaigų, išskyrus tų, kurių pagrindinė veikla nėra asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, darbuotojai;

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- gydymo įstaigose praktiką atliekantys profesinio mokymo įstaigų mokiniai ir studentai, dalyvaujantys teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas;

- darbuotojai, dirbantys mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose;

- savanoriai, gydymo įstaigose vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, ir kitų juridinių asmenų darbuotojai, gydymo įstaigose teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turintys sąlytį su pacientais ar būnantys patalpose, kuriose jie lankosi;

- socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, budintys globotojai ir nuolat kartu su budinčiais globotojais gyvenantys asmenys, šeimynų dalyviai ir kartu šeimynoje dirbantys ar nuolat kartu su šeimynų dalyviais gyvenantys asmenys, socialinės globos įstaigų gyventojai, socialinės globos įstaigų veiklos kontrolę atliekantys specialistai, vykstantys į COVID-19 ligos židinius, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai, tiesiogiai dirbantys ir (ar) besilankantys šeimose, neįgaliųjų asmeniniai asistentai, gestų kalbos vertėjai ir asmenys, socialinių paslaugų įstaigose vykdantys savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, kitų juridinių asmenų darbuotojai, socialinių paslaugų įstaigose teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turintys sąlytį su šių įstaigų gyventojais ar lankytojais ir (arba) būnantys patalpose, kuriose minėti gyventojai ar lankytojai lankosi;

REKLAMA

- visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų įstaigų laboratorijų darbuotojai, atliekantys COVID-19 ligos tyrimus, įskaitant ėminių paėmimą;

- COVID-19 ligos atvejų ir protrūkių epidemiologinę diagnostiką atliekantys specialistai, vykstantys į COVID-19 ligos židinius;

- vaistinių darbuotojai;

- savivaldybės (ar jos paskirti) ir gydymo įstaigų vairuotojai, pervežantys asmenis, sergančius arba įtariamus, kad serga COVID-19 liga;

- vyresni nei 65 metų asmenys.

Primenama, kad dar rugpjūčio pradžioje Lietuva viena iš pirmųjų Europos Sąjungos šalių pradėjo sustiprinančiąja trečia vakcinos doze skiepyti asmenis, kuriems atliktos organų arba kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos, taip pat pacientus, sergančius kraujo ligomis, kuriems taikomas kraujo ligos ar jos komplikacijos gydymas arba toks gydymas baigtas ne seniau kaip prieš 24 mėn. arba aktyviai stebimi dėl kraujo ligos. Trečios dozės sulaukė ir galutinės stadijos lėtine inkstų liga sergantys pacientai, kuriems taikoma nuolatinė pakaitinė inkstų terapija (hemodializė ar peritoninė dializė).

Pasiskiepijus trečia doze, apie tai informacija bus generuojama ir galimybių pase bei ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime, jų galiojimo sąlygos nesikeis.

po 8 dozes lietuviu liks milijonas,musulmonu ,ukrainieciu,belarusu,zydu , kokie 4 milijonai,pirma tegul aferistai politikai pasiskiepije pirma doze,o tada reikalauja mums tas dozes varyti, kuo daugiau doziu tuo labiau musu organizmui kapec bus,,busime kaip tos darzoves pilnos chemijos prekybcentriuose
Na taip,daug pazystamu zmoniu po vakcinos suleidimo turi salutiniu reiskiniu,kuriu neturejo anksciau,ir ta busena ar pasekmes,po vakcinos negereja,o tik prasteja,o ir irodyti neimanoma...o rasote apie 3 doze...
Maždaug taip.....vienam reikia pusės dozės, kitam visos,treciam sustiprintos....tiksliai nežinome kokios,bet vistiek reikia skiepytis...kelia siaubą ir stiprių nervų zmogui
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų