Gabrielius Landsbergis po susitikimo su prezidente: raudonos linijos išlieka

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir toliau brėžia raudonas linijas po antrojo Seimo rinkimų turo, o tokios partijos derybinės pozicijos konservatoriams nebūtų priimtinos, sako Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis, susitikęs su prezidente Dalia Grybauskaite.

10

„Išlieka tos pačios raudonos linijos „valstiečių žaliųjų“, kurios buvo nubrėžtos iki rinkimų. Akivaizdu, kad jie nesitraukia nuo jų (...) ir tokia forma mums nėra priimtina“, - žurnalistams pirmadienį Prezidentūroje sakė G.Landsbergis.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prezidentės susitinka su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovais

„Situaciją matome panašiai, kad jinai nėra paprasta, nėra lengva. Lengvų sprendimų nenusimato“, - sakė politikas.

Pasak G.Landsbergio, dėl valdančiosios koalicijos su „valstiečiais žaliaisiais“ derėtųsi jis pats, A.Kubilius, Ingrida Šimonytė, Dainius Kreivys ir Irena Degutienė.

Konservatorių lyderio teigimu, derybos galėtų vykti tik tuo atveju, jeigu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga tuo pačiu metu dėl koalicijos nesiderėtų su socialdemokratais. Valdančiojoje koalicijoje konservatoriai taip pat nori matyti Liberalų sąjūdį.

„Mes matome stiprią dešinės koaliciją ir Liberalų sąjūdis yra svarbus strateginis partneris, (…) dirbant ir valdančiojoje daugumoje, ir opozicijoje“, - sakė G.Landsbergis.

Tuo metu A.Kubilius sakė, kad konservatoriai nepažįsta „valstiečių žaliųjų“ taip, kaip pažįsta kitas didžiąsias partijas ir tai gali apsunkinti derybas.

„Aš tai pavadinčiau fizikiniu terminu – mažai žinomas dydis. Ir derėtis ar tartis su tokia partija ši aplinkybė nepadeda. Mes iš tikrųjų norėtume pamatyti ir suprasti, kas yra ši partija ir jos vadovybė, nes per paskutinį laiką matėme gana skirtingo elgesio, Sauliaus Skvernelio racionalaus elgesio, Ramūno Karbauskio nelabai racionalaus elgesio“, - kalbėjo A.Kubilius.

Konservatoriai Seimo rinkimuose iškovojo 31 Seimo nario mandatą ir liko antri, nusileidę Lietuvos valstiečiai ir žaliųjų sąjungai, užsitikrinusiai 56 parlamentaro mandatus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų