Gabrielius Landsbergis apie maištą partijoje: jų sąžinės reikalas

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis LRT laidoje „Dėmesio centre“ prakalbo apie didžiausias padarytas klaidas ir iššūkius, kurie dar gali laukti tolimesnėse derybose su valstiečiais.

23

„Mes buvome „užliūliuoti“. Mes per anksti apsidžiaugėme. Patikėjome žavia Sauliaus Skvernelio šypsena“, - laidoje sakė konservatorių lyderis G. Landsbergis.

„Reikia pirmiausia paklausti savęs ir visuomenės. Jeigu analizuotume rinkimų laikotarpyje. Pirmiausia reikia paminėti, kad pirmas rinkimų turas mums pasisekė. Išties reikia nebėgti nuo fakto, kad nuo 1996 metų pasirodėme geriausiai rinkimuose. Tai ir didelis jaunimo pasitikėjimas mūsų partija. Antrasis rinkimų turas...Galbūt pradėjome džiaugtis šiek tiek per anksti.

Supratome, kad ateitis yra miglota. Tolimesnis bendradarbiavimas, derybų raundui – jis buvo labai sudėtingas. Pirmiausia dėl to, kad kita pusė, turiu omenyje valstiečius, derėtis nenorėjo. <..> Mes buvome atviri, tikrai.

Nebuvo pasimetimo, mano nuomone, mes buvo nuoseklūs“, - sakė G. Landsbergis.

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gabrielius Landsbergis su šeima balsavo seimo rinkimuose

Konservatorių lyderis LRT laidoje tik dar kartą pakartojo, kad svarbiausios derybos turėtų vykti ne dėl postų.

„Svarbiausia yra kalbėti apie tai, kokia ta Vyriausybė bus, koks bus jos turinys“, - sakė G Landsbergis.

„Pats terminas „būti valdžioje“ nėra labai tinkamas. <..> būti valdžioje, dėl ko? Čia yra pagrindinis klausimas. Akivaizdu, kad mes bandėme. Tas buvo atskleista. Valstiečių akyse mes matėme pasimetimą, akivaizdu, kad deryboms nebuvo pasiruošta. Buvo pasakyta, kad jūs laukite, o mes vadovybėje pasitarsime. Mes su Sauliumi Skverneliu draugiškai ir nuoširdžiai vėliau pakalbėjome, tačiau pokalbio eigoje sužinojome, kad Saulius Skvernelis neturi įgaliojimų priimti jokio sprendimo ir pasakyti, ką jis iš tiesų galvoja apie mūsų siūlomas pozicijas“, - sakė konservatorių lyderis.

„Nuotaika bendra, nepriklausomai nuo verdančių emocijų, liko tokia pati, mes esame vieningi. Kalbant apie atskalūnus, tai kol kas mes girdime tik gandus. Jie, tiesa, kelia nerimą dėl to, kad, anot jų, yra kalbos dėl postų, tie asmenys tas kalbas toliau plėtoja. Aš pats neturiu oficialaus pagrindo besti pirštu ir sakyti, kad taip yra, arba nėra. Šiandien tai yra jų sąžinės reikalas“, - sakė G. Landsbergis.

REKLAMA

Konservatorių prezidiumas patvirtinto, kad partija lieka atvira deryboms dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), jei pastaroji nesusitars su socialdemokratais.

Tam trečiadienį Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas pritarė bendru sutarimu.

„Partijos prezidiumas bendru sutarimu sutarė, kad lieka prie anksčiau suformuluotų nuostatų ir laukiame žingsnio iš valstiečių žaliųjų“, – po prezidiumo posėdžio žurnalistams sakė TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

„Jeigu derybos nepavyktų su socialdemokratais, Tėvynės sąjunga yra konstruktyvi politinė jėga, kuri svarstytų galimybę grįžti prie konsultacijų“, – teigė jis.

TS-LKD anksčiau skelbė, kad nesikalbės su „valstiečiais“ dėl valdančiosios koalicijos sudarymo, jeigu šie tuo pačiu metu derėsis su socialdemokratais. Taip pat jie reikalavo, kad parašą ant koalicijos sutarties dėsiantys asmenys būtų patikrinti specialiųjų tarnybų. Konservatoriai taip pat pareiškė, kad pirmiausia reikėtų susitarti dėl bendro koalicijos darbo turinio, nes kai kurios LVŽS skelbiamos pagrindinėmis idėjos ar iniciatyvos jiems atrodo nesuprantamos, neracionalios ir galbūt net žalingos šalies ekonomikai bei švietimo sistemai.


Rašyti komentarą...
m
manau,
2016-11-03 00:52:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
jog pas si anuka protas ir ismintis galbut uzsuks kai jam sukaks ~60 metuku
Atsakyti
-1

C
Chustti
2016-11-03 08:30:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAU KAI KAM GERIAU NEKALBETI APIE SAZINE, O PATYLETI!!!
Atsakyti
0

A
Aurius
2016-11-02 22:15:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aciu dievui, kad oziu ir vagiu klanas pralose, jei pries 10 metu taip, tai butumem svedai:-)
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų