Įsiaudrinę konservatoriai griebė jautį už ragų: vilties dėl koalicijos nelaidoja

Konservatorių kapitonui – pirmas rimtas išbandymas maištu. Dalis partijos narių, daugiausiai krikščionių demokratų partijai kažkada priklausę politikai, veržiasi į Valstiečių ir žaliųjų valdžios glėbį. Nors partijos pirmininkas nedviprasmiškai pasakė – dešinieji, bent jau kol kas, lieka dirbti opozicijoje.

Konservatorių prezidiumas patvirtinto, kad partija lieka atvira deryboms dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), jei pastaroji nesusitars su socialdemokratais.

Tam trečiadienį Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos prezidiumas pritarė bendru sutarimu.

LVŽS yra pradėjusi derybas su Lietuvos socialdemokratų partija. Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis ne kartą yra sakęs, kad jo vadovaujama partija dėl valdančiosios koalicijos formavimo su LVŽS nesiderės, kol šie tarsis su socialdemokratais.

Degutienė: nėra apie ką kalbėtis

Irena Degutienė, per praėjusius pirmininko rinkimus metusi iššūkį Gabrieliui Lansbergiui, aiškina, kad krikdemai konservartorių gretų niekada nepaliks. O su valstiečiais esą nėra apie ką kalbėtis.

(47 nuotr.)
FOTOGALERIJA. BNS spaudos konferencijos rinkimų rezultatams aptarti

„Niekas čia niekur neskyla, nesuprantu, kas paleido tokius gandus. Kažkas labai nori, kad partija skiltų. – Bet nesutarimas partijoje yra, ar eiti ar neiti į valdžią? – Negirdėjau tokio nesutarimo, todėl mane tai labai ir stebina. {..} Iš valstiečių pažįstu tik du žmones – Rima Baškienę ir Ramūną Karbauskį, kas jei daugiau tokie – aš nežinau“, - sakė I. Degutienė.

Užgavo ir valstiečių tonas

Aiškėja, kad konservatorius užgavo ir valstiečių tonas. Nors dar prieš rinkimus tartasi dėl koalicijos, po triuškinamos valstiečių ir žaliųjų pergalės žaidimo taisyklės staiga pasikeitė.

Konservatoriai patys suvokia, kad jų galimybės įtakoti tą procesą buvo labai ribotos. Bet tai nereiškia, kad turėtų būti patenkinti esama situacija partiečiai, nes vis tiktai tai gali lemti 8-ierius metus opozicijoje. Bet kuriai didžiajai politinei jėgai tai yra labai ilgas laikotarpis, kuris bet kuriuo atveju silpnina partijos pozicijas rinkėjų tarpe. Tai turbūt šiuo atveju nusivylimo tikrai bus“, - sakė politologas Linas Kojala.


Rašyti komentarą...
k
kojs
2016-11-02 18:51:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas ten jusu nelaukia atsirado mat permanu skleidejai jeigu konservatoriai tai kur tos permainps manau aisku permainos ir buvo valstieciai o kad tariasi su tais kurie nusileido ant zemes .bet ne su tais kur anukelis skraido padebesiais ir premjerauja
Atsakyti
0

s
sakes
2016-11-02 19:11:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
atejo i valdzia tie kuriuos isrinkom, o kai Kubiloidas su anukeliu ateis bus blogiau nei 2008m. idomu ar grazins ta ka nueme tada jeigu raunasi i valdzia dabar...
Atsakyti
0

J
Jan
2016-11-02 20:43:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siknuke jau liandsbergis valstieciam sitas nedapistas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų