• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Gediminas Kirkilas įtaria, kad verslininkai naudojasi infliacinėmis nuotaikomis šalyje ir galbūt nepagrįstai kelia kainas.

REKLAMA
REKLAMA

G.Kirkilas ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė, kad ketina artimiausiu metu susitikti su Konkurencijos tarybos vadovais ir aptarti susidariusią situaciją.

REKLAMA

„Aš planuoju susitikti su Konkurencijos taryba, kad nebūtų sudaromi tokie susitarimai. Nes iš tikrųjų tokių įtarimų gali kilti, kadangi kažkodėl vienu metu kelia kelios bendrovės kainas, nors galbūt ir sąlygos yra skirtingos“, - sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, infliaciniais lūkesčiais naudojasi visi - prekybininkai, gamintojai, bankai, biržos prekiautojai. Kartu Vyriausybės vadovas nepagailėjo kritikos Konkurencijos tarybai.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano nuomone, ji galėtų dirbti ir aktyviau, ir efektyviau. Tokių pastabų yra ir iš pačios Europos Sąjungos. Konkurencijos komisaras ne sykį yra pasakęs, kad ši tarnyba turėtų veikti efektyviau, drąsiau ir griežčiau bausti už susitarimus. Tuo tikslu mes neseniai sugriežtinome įstatymus“, - teigė G.Kirkilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis tvirtino, kad Vyriausybę daugiau išlaidauti verčia Seimas.

„Keisčiausia, kad tos partijos, kurios inicijavo tokių sprendimų, pavyzdžiui, Liberalų sąjūdžio frakcija, dabar daugiausiai piktinasi infliacija“, - sakė G.Kirkilas.

Jo teigimu, Vyriausybė ėmėsi visų įmanomų priemonių infliacijai užkardyti, priimti atitinkami teisės aktai.

REKLAMA

Infliacija Lietuvoje artimiausiu metu didės ir gali būti didesnė nei prognozuoja dauguma tarptautinių institucijų, šį mėnesį prognozavo Europos centrinis bankas (ECB), kartu ragindamas Vyriausybę stiprinti fiskalinę politiką ir didinti valstybės išlaidų veiksmingumą.

Trečiadienį paskelbtame pranešime apie konvergenciją, kuriame vertinama dešimties naujų Europos Sąjungos narių pažanga siekiant įsivesti eurą, ECB nurodo, kad 2008 metų kovą pasiekusi 11,4 proc., infliacija Lietuvoje ir toliau didės.

Taip pat prognozuojamas ir fiskalinio deficito augimas bei perspėjama apie pirmuosius ekonomikos augimo sulėtėjimo požymius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų