Šalies vadovas Valdas Adamkus Gediminą Černiauską paskyrė sveikatos apsaugos ministru, praneša prezidento spaudos tarnyba.

Sprendimą dėl naujojo ministro valstybės vadovas priėmė vadovaudamasis  Konstitucijos 84 straipsnio 9 punktu ir atsižvelgdamas į premjero Gedimino Kirkilo teikimą.

Prezidento dekretas įsigalioja nuo pasirašymo dienos.

Oficialiai ministro pareigas G. Černiauskas pradės eiti tik po priesaikos Seime.

Premjeras G. Černiausko  kandidatūrą į sveikatos apsaugos ministrus prezidentui pateikė penktadienį.

G. Černiauskas SA viceministro pareigas ėjo nuo 2007 m. gruodžio mėn. Šių metų birželio pabaigoje, atsistatydinus SA ministrui Rimvydui Turčinskui, viceministras, kaip politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas, atsistatydino kartu. Laikinai einanti SA ministro pareigas Vilija Blinkevičiūtė jį vėl paskyrė į tas pačias pareigas. Viceministru G. Černiauskas buvo ir 2001–2004 m.

Premjero teigimu, būta penkių kandidatūrų į sveikatos apsaugos ministro postą. Kaip kandidatai buvo minimi krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimo narė Vilija Vertelienė, LSDP Sveikatos komiteto pirmininkas Jonas Kairys ir Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktorius Juozas Raistenskis.

G. Černiauskas 2007 m. sausį – lapkritį dirbo Ministro Pirmininko G. Kirkilo patarėju SA politikos klausimais.

REKLAMA

SA ministro postas liko laisvas, kai iš pareigų atsistatydino R. Turčinskas. Atsistatydinimo pareiškimą premjerui jis įteikė birželio 18 d.

R. Turčinskas nusprendė atsistatydinti po prezidento V. Adamkaus išreikštos kritikos - šalies vadovas suabejojo, ar ministras geba kontroliuoti jam pavaldžias institucijas. Ministrui buvo priekaištaujama, kad jo paskirta Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkė Aurelija Kulčickienė-Gutienė įsivėlė į korupcijos skandalą. Specialiųjų tyrimų tarnybai pateikus įtarimus piktnaudžiavus tarnybine padėtimi ir padarius finansinių pažeidimų, ji buvo nušalinta nuo pareigų.

R. Turčinskas buvo kaltinamas dar ir tuo, jog perdavė Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialą privačiai uždarajai bendrovei „Kraujo donorystės centras“ bei pirko greitosios pagalbos automobilius ir medicininę įrangą ženkliai didesnėmis nei rinkos kainomis.


Rašyti komentarą...
K
KA
2008-07-14 18:47:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar tai triumfuoja Tiesa? Kurumpuotas ministras atsaistatydino ir tiek? Ką reiškia neturėti vadovui griežtos ,bet teisingos rankos...Mūsų prezidentui laikas pensijon,kol naujas seimas nebruks lauk.Tvarka priklauso nuo šeimininko.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų