Tarp įtariamųjų – nusikalstamos grupės organizatorius, kuris už analogiškus finansinius nusikaltimus anksčiau teistas 14 kartų, bei didelių reklamos ir statybos darbus teikiančių bendrovių vadovai. Tyrimo metu nustatyta, kad fiktyvių bendrovių direktoriai – tai dažniausiai asocialūs asmenys, neturintys darbo ir pajamų šaltinio, vienas jų buvo įsikūręs sostinės Naujosios Vilnios rajono daugiabučio namo laiptinėje.
Sostinėje veikiančią organizuotos grupuotės nusikalstamą veiklą FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai išaiškino bendradarbiaudami su Valstybine mokesčių inspekcija. Pirminiais tyrimo duomenimis, fiktyvių bendrovių direktoriai išrašydavo PVM sąskaitas faktūras dėl neva suteiktų reklamos ir statybos darbų paslaugų, nors iš tiesų paslaugos nebuvo suteikiamos.
Realią veiklą vykdančios įmonės banko pavedimais apmokėdavo už neva gautas paslaugas, tačiau pervesti pinigai būdavo išgryninami ir po to grąžinami tų pačių pinigus pervedusių įmonių vadovams.
Preliminariais skaičiavimais, pasinaudojant fiktyviomis bendrovėmis per kelerius metus buvo išgryninta daugiau kaip 2 mln. eurų.
Surinkus nusikalstamos veikos įkalčius, vasario 21–22 dienomis buvo atlikta visų organizuotos grupės narių sulaikymo operacija, kurios metu buvo atliktos kratos jų darbo vietose, namuose ir automobiliuose.
Kratų metu rasti realios veiklos nevykdančių įmonių dokumentai, banko mokėjimo kortelės, internetinės bankininkystės slaptažodžiai ir kiti tyrimui reikšmingi įkalčiai. Vieno iš įtariamųjų namuose FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai namuose rado narkotinių medžiagų – 10 dozių heroino. Po sulaikymo 15 organizuotos grupės narių buvo pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo stambiu mastu, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo.
Siekiant užtikrinti valstybei padarytos žalos atlyginimą, visų įtariamųjų turtui, kurio vertė daugiau nei 1 mln. eurų, pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas. Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.