Finansų ministrė: vakcinavimo planai leidžia tikėtis, kad jau šiemet grįšime į normalų gyvenimą Papildyta 12.01 val.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, kad tikslinant valstybės biudžetą bandoma pasiruošti popandeminiam laikotarpiui, kuris, jei vakcinavimas klostysis sėkmingai, galėtų prasidėti jau šiemet.

„Esminė žinutė, kurią norime formuoti šiame biudžete, tai būtent papildomos lėšos pandemijos pasekmių neutralizavimui ir pasirengimui naujam laikotarpiui po pandemijos, kuris lauks atsižvelgiant į dabartines tendencijas. Matome, kad vakcinavimo tempai yra geri.

Taip pat artimiausio laikotarpio vakcinavimo planai leidžia tikėtis, kad jau šiais metais grįšime į normalų gyvenimą. Todėl norime užtikrinti sklandų perėjimą iš karantininio režimo priemonių prie popandeminio laikotarpio, kad nebūtų ekonomikai tam tikro šoko. Todėl numatytos tam tikros pereinamojo laikotarpio priemonės“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo G. Skaistė.

Portalas tv3.lt primena, kad penktadienį ministrų kabinetas pritarė patobulintam šių metų valstybės biudžetui ir su juo susijusiems įstatymų projektams. Šiemet ketinama išleisti beveik 732 mln. eurų daugiau, palyginti su praėjusį gruodį patvirtintu biudžetu.

Kaip nurodė finansų ministrė Gintarė Skaistė, patobulintu biudžetu iš papildomų išlaidų daugiausia pinigų bus skirta sveikatos apsaugai (36 proc.), socialinei apsaugai (35 proc.) ir ekonomikai (15 proc.), valstybės paslaugoms (9 proc.) ir švietimui (beveik 3 proc.).

Didžiausia šių lėšų dalis – per 581 mln. eurų – yra susijusios su Covid-19 pandemijos valdymu, neigiamų padarinių mažinimu.


Rašyti komentarą...
M
Mmm
2021-05-14 12:12:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol nebus isvaikytas šis seimas bei vyriausybė normalaus gyvenimo nebus tikrai
Atsakyti
-4

K
Kosmonautas
2021-05-14 12:26:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į kosmosą visas keturias!!! Armonaitę su PIŠ pirmu reisu!!!
Atsakyti
-1

H
Hmmm
2021-05-14 12:24:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
B.Gaatsas sake,gal būt tik 2022m,pradzioj!!!dar reikės palaukti!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų