• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Europos Tarybos komisaras ir seksualinių mažumų organizacija paragino Lietuvos Seimo narius atmesti įstatymo projektą, kuris numatytų baudas už „šeimos viešą niekinimą“, sakydamas, kad tai pažeistų seksualinių mažumų saviraiškos laisvę.

REKLAMA
REKLAMA

 

„(Esu) susirūpinęs dėl galimo lapkričio 12 dienos balsavimo dėl įstatymo, numatančio administracines sankcijas už LGBTI bendruomenės saviraišką Lietuvoje“, - socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Nilas Muižniekas.

REKLAMA

Tuo metu tarptautinė LGBTI organizacija „ILGA-Europe“ paragino Lietuvos parlamentarus „ginti savo piliečių teises“ ir atmesti minimą įstatymo projektą.

Organizacija pabrėžia, kad 2013 metais Europos Tarybos Venecijos komisija išaiškino, kad įstatymų nuostatos, įtvirtinančios vadinamosios „homoseksualumo propagandos" draudimą yra nesuderinamos su Europos Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija (EŽTK) ir tarptautiniais žmogaus teisių standartais.

REKLAMA
REKLAMA

„ILGA-Europe“ ragina Lietuvos valdžios atstovus pasipriešinti baimei ir atskirčiai“, – organizacijos pranešime cituojama jos vadovė Evelyne Paradis.

Seimas antradienį iki ketvirtadienio nukėlė balsavimą dėl įstatymo pataisų, kurios numatytų baudas už „Konstitucijoje įtvirtintos vertybės - šeimos viešą niekinimą kalbomis, demonstruojamais daiktais, plakatais, šūkiais, audiovizualinėmis priemonėmis ir kitokiais veiksmais“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai parengtame projekte numatoma, kad baudos siektų nuo vieno iki trijų tūkstančių litų (nuo 290 iki 869 eurų), nusižengus pakartotinai baudos augtų.

Iniciatoriai teigia, kad pataisos padėtų ginti tradicinę šeimą. Kritikai teigia, kad jos ribotų žodžio laisvę diskutuojant apie seksualinių mažumų teises, pavyzdžiui, homoseksualų partnerystės įteisinimą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų