• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Santuokos tarp skirtingų tautybių piliečių tapo tokios pat įprastos kaip ir tos pačios tautybės žmonių. Visi mes vienodi, tad neretai ir tokios santuokos neišvengia liūdnos pabaigos. Visgi sunkumų tokiu atveju - daug daugiau, rašo "Respublika".

REKLAMA
REKLAMA

Nesusitarė

Europos Sąjungos narė ir vėl nesugebėjo rasti bendro susitarimo dėl savo skirtingų tautybių piliečių supaprastintos skyrybų tvarkos.

REKLAMA

Antrąjį šių metų pusmetį prie ES vairo stosianti Prancūzija šią prieštaringą projektą, kurio tikslas - supaprastinti skyrybų procesus ir jiems įtaką darančius teisės aktus, paveldės iš savo pirmtakų.

Dabar pirmininkaujančios Slovėnijos teisingumo ministras Lovro Sturmas po susitikimo su kolegomis Liuksemburge žiniasklaidai sakė: „Šiandienos diskusijos buvo gana išsamios ir parodė, kad visiems reikia laiko apie tai pamąstyti“.

Kada kitą kartą ES grįš prie šios temos - kol kas neaišku.

REKLAMA
REKLAMA

Atviras klausimas

Kad ši tema yra aktuali ir lietuviams, byloja statistikos duomenys.  Vien 2007 metais su kitų ES šalių gyventojais lietuviai sukūrė apie 1000 oficialiai registruotų šeimų, o tais pačiais metais oficialiai buvo išskirta 190 sutuoktinių.

Pasak Alos Morkūnienės, Teisingumo ministerijos atstovės, kiekvienas skyrybų atvejis yra individualus. ES piliečiams taikomos reglamento nuostatos. Pagal gausybę nustatytų kriterijų sprendžiama, kurioje valstybėje turi įvykti skyrybos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 „Daugelis šių kriterijų yra susiję su gyvenamąja vieta“, - sakė A.Morkūnienė. Bendrų taisyklių kol kas nėra. „Sutuoktiniai šiuo metu patys negali pasirinkti, kurioje šalyje skirtis“, - teigė ji.

Paprasčiau

Šios taisyklės nulemia tai, kad tokia skyrybų procedūra neretai būna ilga ir skausminga, o tai 170 tūkst. mišrių porų iš 845 tūkst. visų skyrybų tampa didele problema.

REKLAMA

Kad būtų įmanoma to išvengti, ir buvo sugalvota priimti bendrus teisinius dokumentus bei supaprastinti taisykles. Pagal jas sutuoktiniai patys galėtų pasirinkti, pagal kurios šalies teisinius dokumentus norėtų būti išskirti, o konflikto atveju - automatiškai tos šalies, kurioje gyvena, teisme.

REKLAMA

Visgi, diplomatų teigimu, šį kartą Švedija, Čekija ir Nyderlandai nepritarė šiai minčiai.

Jau anksčiau Danija, Airija ir Didžioji Britanija pareiškė nepritarsiančios supaprastintos skyrybų tvarkos įvedimui, o Malta, kurioje skyrybos išvis draudžiamos, net nesvarsto tokių minčių.



Giedrė Lesmaitytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų