Nelegalūs rūkalai, alkoholis ir degalai keliauja iš Rusijos į Lietuvą per kaimyninės šalies postus, kur į kontrabandą žiūrima pro pirštus.
Estijos kriminalinės policijos vadovas Raigo Haabo teigė, kad šalies teisėsaugininkų prioritetas – kova su pedofilija, vaikų pornografijos platinimu bei plėšimais elektroninėje erdvėje.
Kova su kontrabanda ir biudžeto skylių lopymas – perduoti Lietuvai ir Latvijai. Tiek mūsų šalies, tiek Latvijos teisėsaugininkai itin uoliai tikrina sunkvežimius, automobilius, laivus ir lėktuvais skrendančių asmenų bagažą.
„Estai kitaip žiūri į kontrabandos gabenimą. Pagal jų įstatymus, tai yra sukčiavimas, už kurį atitinkamai baudžiama. Be to, kaimyninės šalies muitininkai neturi tiek galimybių tikrinti transporto priemones, kiek mes ir latviai“, – sakė Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Juozas Rimkevičius.
Pasak jo, kontrabandos išaiškinimas gerokai papildo Lietuvos biudžetą milijonais litų: „Be to, padeda atsikratyti falsifikatų. Juk ne paslaptis, kad dalis kontrabandinių cigarečių gaminama nelegaliai veikiančiose fabrikuose ir prekių ženklai yra padirbti“.
Tokiais atvejais, sako J. Rimkevičius, susisiekiama su originaliais gamintojais, kurių atstovai yra ir Baltijos šalyse: „Paaiškėjus, kad prekė yra padirbta, ji taip pat naikinama, kaip ir originali“.
Ypatingai daug falsifikuotų cigarečių gabenama iš Kinijos, Čekijos ir Olandijos, kur rūkalai gaminami rūsiuose.
Į Lietuvą iš šių šalių „plaukia“ ir srautai kitų klastočių – drabužių, galanterijos, aksesuarų, avalynės, žaislų.
Pasirodo, kai kurie gamintojai sugeba atsispirti klastočių gamintojams originaliais prekių ženklais – pavyzdžiui, kinai niekada negalėjo padirbti „Lego“ konstruktoriaus, „Chicco“ gaminių vaikams.
Neįmanoma padirbti kai kurių džinsų, rankinių bei drabužių.