Šiame daugiabutyje gyvenanti ponia Danutė jau septintus metus kartu su vyru renka akmenis, ir puoselėja bendrą daugiabučio kiemą. O viskas prasidėjo išvydus apleista ir netvarkingą kiemo aplinką.
„Todėl, kad per mūsų langus matosi ir man gražiau žiūrėti per gražų langą, balkone kavą gert per gražią aplinką, negu per šiukšlyną”, - pasakoja Danutė.
Ji sako, jog pradėjo keisti ne tik tą kiemo pusę, kurią pati mato per langą, o ir viską, kas netvarkinga aplink.
Už tai, kad Danutė kone kasdien pluša bendrame kieme, sodina gėles, dekoruoja aplinką, atlyginimo negauna. Tokį užsiėmimą ji vadina hobiu bei teigia, jog į šią veiklą įtraukė visus savo šeimos narius. Anūkai padeda smulkiais akmenėliais dekoruoti takų pakraščius, o vyras iš įvairių Lietuvos vietų kiekvieną kartą parveža ir mažų, ir didelių akmenų.
Pavydžiais žvilgsniais išpuoselėtą ir akmenimis išdekoruotą kiemą nužiūri ir gretimuose namuose gyvenantys žmonės. Geras pavyzdys užkrečiamas, tačiau kol kas dauguma gyventojų savo aplinką puoselėja kas sau ir tik po savo butų langais, esą viso kiemo tvarkyti neapsimoka, mat vis tiek žmonės šiukšlina, o ir trūkta tokių žmonių, kurie savo jėgas skirtų bendro kiemo puoselėjimui.
Gražinant savo kiemą, bėdų ir nusivylimų neišvengsi. Kiemo aplinką prižiūrinti Danutė sako, jog kartais ilgapirščiai pavagia dešimtis pasodintų žemėje gėlių, o kartais ir pačius gražiausius akmenis nusineša. Tačiau, kad ir kaip ten būtų, įspūdingas akmenų plotas šiame kieme tikrai plėsis, o prie to prisidėti gali kiekvienas į kiemą atnešęs ir savo akmenėlį.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.