• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujuoju sostinės meru turėtų tapti konservatorių atstovas Valdas Benkunskas, prognozuoja politikos ekspertai Mažvydas Jastramskis ir Vytautas Bruveris. Anot jų, nors šis kandidatas yra mažiau žinomas už Artūrą Zuoką, būtent tai ir gali tapti didžiausiu jo pliusu.

Naujuoju sostinės meru turėtų tapti konservatorių atstovas Valdas Benkunskas, prognozuoja politikos ekspertai Mažvydas Jastramskis ir Vytautas Bruveris. Anot jų, nors šis kandidatas yra mažiau žinomas už Artūrą Zuoką, būtent tai ir gali tapti didžiausiu jo pliusu.

REKLAMA

Jau sekmadienį bus renkami 34 savivaldybių merai – vyks antrasis rinkimų turas. Naktį arba ryte turėtų paaiškėti, kas taps naujuoju Vilniaus meru.

Į kovą čia stoja buvęs sostinės meras A. Zuokas ir dabartinis vicemeras V. Benkunskas. Pastarasis pirmojo turo metu pirmavo – surinko beveik 31 proc. rinkėjų balsų. A. Zuokas kovo 5-ąją vykusiuose rinkimuose gavo kiek daugiau nei 21 proc. balsų.

Išskyrė daugiausiai šansų laimėti turintį kandidatą

Naujienų agentūros „Elta“ vyriausiasis redaktorius V. Bruveris pastebi, kad V. Benkunskas pirmauja ne tik surinktų balsų skaičiumi. Anot jo, „politinėje atmosferoje“ taip pat jaučiama V. Benkunsko lyderystė.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip žinome, antrasis rinkimų turas visada arba dažnai būna mažiau aktyvus, o tai į naudą tiems, kurie yra ant bangos, turi drausmingesnius elektoratus. Šiuo atveju visos kortos ir žvaigždės šviečiasi į konservatorių pusę“, – svarsto jis.

REKLAMA

Anot V. Bruverio, gali būti taip, kad didelė dalis rinkėjų eis balsuoti prieš A. Zuoką, tai reiškia, kad biuletenyje X žymės prie V. Benkunsko pavardės. Be to, galima tikėtis, kad Liberalų sąjūdžio rinkėjai šių rinkimų metu taip pat rinksis balsuoti už konservatorių kandidatą.

M. Jastramskio vertinimu, A. Zuokas gali tikėtis nebent tautinių mažumų, pavyzdžiui, Valdemaro Tomaševskio rinkėjų palaikymo.

„Zuoko pliusas yra tai, kad jis yra žinomas. Tačiau klausimas, kaip žinomas. <...> Nuomonė daugiau yra neigiama, matosi iš pirmo turo. Jeigu žmogus būtų ir žinomas, ir populiarus, jis būtų nešęs pirmą turą.

REKLAMA
REKLAMA

Benkunskas yra nežinomas, daugiau žinomas dabar, žmonės jo pavardę mato pirmame ture. Tokio neigiamo krūvio jo karjeroje nėra, tai bus jam pliusu“, – sako politologas.

Anot jo, nors vilniečiams V. Benkunskas yra mažiau žinomas, didelė dalis rinkėjų yra nusiteikę balsuoti prieš A. Zuoką.

„Manyčiau, kad Benkunskas turėtų aiškiai laimėti šiuos rinkimus“, – įsitikinęs M. Jastramskis.

Rinkimai vyks šį sekmadienį, kovo 19 d. Balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės, rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą iki 2023 m. sausio 4 d., rinkimų apylinkes 7–20 valandomis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apklausa: Vilniaus mero rinkimuose pirmauja Benkunskas

Vilniaus miesto mero rinkimuose pirmauja konservatorių kandidatas V. Benkunskas, rodo trečiadienį paskelbta portalo „15min“ užsakymu atlikta bendrovės „Norstat“ apklausa.

Kovo 7-14 dienomis atliktos apklausos duomenimis, už V. Benkunską balsuotų 45,4 proc. respondentų, o už  „Laisvės ir teisingumo“ kandidatą, buvusį sostinės merą A. Zuoką – 32,3 proc. respondentų.

Dar 14,4 proc. teigė esantys neapsisprendę, o 7,9 proc. nurodė, kad nebalsuos.

Reprezentatyvioje apklausoje internetu apklausti 700 žmonių.

Dabartinis vicemeras Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas į sostinės merus V. Benkunskas pirmajame ture surinko 30,79 proc., o A. Zuokas – 21,4 proc. balsų.

Tik ne už Benkunska neduok dieve vėl ta pati šutvė darkys Vilniu. Mišias užpirkom kad tik laimėtu Zuokas .
Geriau vagis nei koncervatorius
Aš prieš konservus, todėl balsuosiu už ZUOKĄ!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų