Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sovietmetį primenančios eilės nebėra tik tolimas prisiminimas – Alytuje ir kituose Lietuvos miestuose panašaus ilgio eiles pamatyti esą galima ir prie pašto skyrių. Alytaus miesto meras sako laukiantis Lietuvos pašto sprendimų, mat tokios eilės neturėtų būti normalizuojamos, o visos situacijos esą negalima suversti vien karantinui. Pats Lietuvos paštas atsiprašo dėl nemalonumų ir teigia, jog problemą mato bei ieško jai sprendimų.

Sovietmetį primenančios eilės nebėra tik tolimas prisiminimas – Alytuje ir kituose Lietuvos miestuose panašaus ilgio eiles pamatyti esą galima ir prie pašto skyrių. Alytaus miesto meras sako laukiantis Lietuvos pašto sprendimų, mat tokios eilės neturėtų būti normalizuojamos, o visos situacijos esą negalima suversti vien karantinui. Pats Lietuvos paštas atsiprašo dėl nemalonumų ir teigia, jog problemą mato bei ieško jai sprendimų.

REKLAMA

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino nuotrauka, kurioje matyti eilė žmonių, laukiančių prie Lietuvos pašto klientų aptarnavimo skyriaus. Mero teigimu, tokio ilgio eilė jam priminė sovietmetį, kuomet žmonės laukdavo deficitinių prekių.

„Kol užsidegė žalias šviesoforo signalas, suspėjau suskaičiuoti 46 žmones. Laukia pusvalandį, valandą. Gal ir dar daugiau. Gyventojai stovi lauke per lietų, šaltį. Nežinau, kaip Jums, bet toks vaizdelis miesto centre man neatrodo normalus“, – rašė N. Cesiulis.

REKLAMA

Jis teigė susisiekęs su Lietuvos pašto atstovais, kurie esą patikino, kad eilės susidaro dėl karantino metu išaugusio siuntų kiekio:

„Aiškinomės beveik valandą. Ir gražiuoju, ir piktuoju. Ši problema egzistuoja kokius 4 metus, tad karantinas negali būti tikroji tokių eilių priežastis.

Optimizuodamas savo veiklą, Lietuvos paštas vieną filialą Vidzgirio mikrorajone uždarė. Beliko du: Putinuose ir centre. Kiek daug alytiškių gyvena centre? Iš kito miesto galo atvažiuoti apmokėti sąskaitų ir eilėje stovėti valandą vyresnio amžiaus žmogui, pasikartosiu, NENORMALU“.

REKLAMA
REKLAMA

Po N. Cesiulo įrašu greitai pasipylė gyventojų komentarai, palaikantys mero žodžius. Kai kurie jų teigė, kad ši problema egzistuoja ne tik Alytuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

„Ačiū dievui, kad nors kažkas pastebėjo, kad paštas pastoviai aptvertas gyva tvora, nes kiek paskaitai Vilniaus permainų vykdytojus kaip viskas gerėja, kaip džiugu, tik kažkodėl tuo džiaugsmu nei klientai, nei darbuotojai netrykšta“, – piktinosi viena internautė.

Lietuvos paštas: atsiprašome dėl nepatogumų

Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas tv3.lt sako, jog apgailestauja dėl klientams kylančių nepatogumų, o ilgas eiles prie pašto skyrių lemia keli aspektai. Vienas jų – „rekordinis“ siuntų skaičius, J. Sadausko teigimu, primenantis kalėdinį laikotarpį.

„Tai tiesiogiai susiję su klientų srautu pašto skyriuose – kuo daugiau siuntų, tuo daugiau klientų. Antra, pašto skyriuose dėl karantino ribojimų galime aptarnauti mažiau klientų nei įprastai, todėl susidaro laukiančių eilė. Visi skyriai dirba pilnu pajėgumu, aptarnaujame tiek žmonių, kiek tik galime ir leidžia taisyklės“, – aiškina Lietuvos pašto tinklo direktorius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak J. Sadausko, atsižvelgiant į nemalonią situaciją šiuo laikotarpiu yra prailginamas pašto skyrių darbo laikas, pagal galimybes yra atidarinėjami laikini siuntų išdavimo punktai. Karantino metu esą taip pat išaugo ir paštomatų populiarumas, žmonės vis dažniau jais naudojasi, tad plečiamas ir pačių paštomatų tinklas. 

„Nuolat stebime situaciją ir ieškome sprendimų, kaip klientus aptarnauti greičiau, patogiau, ir svarbiausia, saugiai. Jeigu reikės, imsimės dar daugiau papildomų priemonių“, – teigia J. Sadauskas.

Jis aiškina, kad būtent Alytus yra vienas iš miestų, kur gyventojai siunčia labai aktyviai, tad ir dabar po pokalbio su miesto meru jau yra numatytas veiksmų planas, esą padėsiantis patenkinti jų poreikius.

„Artimiausiu metu bus įrengtas laikinas siuntų išdavimo punktas, priimami papildomi darbuotojai. Tai nėra vieninteliai sprendimai. Alytaus gyventojai aktyviai naudojasi paštomatais, todėl vos prieš mėnesį vienas iš jų buvo praplėstas, siuntas į paštomatus dėsime ir sekmadieniais, kad kuo daugiau siuntų  gyventojai galėtų atsiimti jiems patogiu metu.

REKLAMA
REKLAMA

Lygiagrečiai esame numatę veiksmus ir ateityje – didinti pašto tinklo padengiamumą mieste atnaujinant pašto skyrius, perkeliant juos į klientams patogesnes patalpas, taip pat didinant paštomatų skaičių“, – apie planus Alytuje pasakoja Lietuvos pašto tinklo direktorius.

Daugiausia pašto skyrių uždaroma kaimiškose vietovėse

Daugiausia diskusijų po N. Cesiulio įrašu sukėlė jo išsakyta pastaba dėl Lietuvos pašto filialo Alytaus Vidzgirio mikrorajone uždarymo. Panašiomis istorijomis dalinasi ir kitų miestų gyventojai. Štai, vienas šiaulietis uždaroje „Facebook“ grupėje pasidalino Šiaulių „Akropolyje“ susidariusių eilių nuotrauka su užrašu:

„Visus skyrius panaikino, paliko centre, „Saulės mieste“ ir „Akropolyje“. ir ką turime? O turime šnipštą. {...} Šiandien 14 val. buvo viršūnė – 40 m. iki Luminor banko ir dar užsirietė į kitą pusę. Pabaigai – 20-40 žmonių eilė. Tai padoru?”

Lietuvos pašto duomenimis, 2020 m. lygiai taip pat buvo pertvarkyta dar 100 skyrių veikla visoje Lietuvoje. Kaip teigia J. Sadauskas, daugiau nei 90 proc. jų buvo kaimiškose vietovėse, kurias dabar aptarnauja mobilūs paštininkai.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie pašto paslaugas gyventojams teikia namuose, todėl neliko poreikio turėti fizines paslaugų teikimo vietas. Likusi dalis paštų yra. Visus pokyčius įgyvendiname laikydamiesi įstatymuose numatytų reikalavimų, kad miesto teritorijoje pašto skyriai vienas nuo kito negali būti nutolę didesniu nei 3 km spinduliu, kaimiškose vietovėse – seniūnijoje užtikrinti vieną paslaugų teikimo vietą“, – aiškina jis.

Lietuvos pašto atstovo teigimu, dabar itin daug dėmesio yra skiriama pašto skyrių visoje Lietuvoje atnaujinimui, bandoma perkelti juos į patogesnes dažniau lankomas vietas, tokias kaip prekybos centrai:

„Klientams patogu užsukti į paštą einant apsipirkti, taip pat prekybos centruose įrengtuose skyriuose ilgesnis darbo laikas, yra automobilių stovėjimo aikštelė, patalpos pritaikytos žmonėms su negalia. Atnaujintuose pašto skyriuose užtikriname ne tik šiuolaikiškas paslaugas klientams, bet ir geresnes darbo sąlygas darbuotojams“.

Šiemet, siekiant užtikrinti sklandesnį pašto darbą ir reguliuoti fizinius srautus, esą planuojama ir e-komercijos sprendimų plėtra. Kaip pasakoja J. Sadauskas, vis daugiau paslaugų yra perkeliamos į virtualią erdvę, tobulinama internetinė savitarna.

REKLAMA
REKLAMA

„Viena iš naujovių, pasiūlytų šio karantino metu – pašto skyriuose įrengėme specialias savitarnos zonas, kuriose klientai gali palikti internetu suformuotas siuntas, tokie klientai į pašto skyrių gali įeiti be eilės.

2020-aisias fiksavome internetu suformuotų siuntų rekordą – jų buvo net 8 kartus daugiau nei 2019 m. Tikimės, kad dar daugiau klientų atras savitarnos patogumus“, – tv3.lt dėsto Lietuvos pašto tinklo direktorius J. Sadauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų