lietuvos paštas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lietuvos paštas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lietuvos paštas“.

Lietuvos paštas išleidžia filatelistų bendruomenei skirtą pašto ženklą

Lietuvos paštas penktadienį išleidžia menininkės Augustinos Lubės kurtą pašto ženklą „Lietuvos filatelistų sąjungai – 100 metų“. Kaip skelbia įmonė, pašto ženklo nominalas – 1,55 euro, tiražas – 25 tūkst. vienetų. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Kauno pašte. „Pašto ženklai savo aktualumo ir patrauklumo nepraranda ir skaitmeniniame amžiuje. Vien tik per praėjusius metus Lietuvoje buvo įsigyta apie 1,5 mln.
Aktualijos 2024-07-19

Lietuvos pašto valdybos pirmininke išrinkta Jūratė Stanišauskienė

Naujosios Lietuvos pašto valdybos pirmininke penktadienį išrinkta verslų valdymo įmonės „Silver ventures“ bendraįkūrėja Jūratė Stanišauskienė. Tai antradienį pranešė Lietuvos paštas.
2024-07-09

Kaune iš Lietuvos pašto seifo dingo pinigai

 Antradienio naktį Kaune apvogtas Lietuvos pašto skyrius – rastas atidarytas seifas. Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba skelbia, kad saugos tarnyba atvyko į Kovo 11-osios gatvėje esančias pašto patalpas, jose buvo daug dūmų. 3.19 val. gautas pranešimas iš saugos tarnybos operatorės, kad dega pašto pastatas, patalpa uždūminta. Atvykusius ugniagesius pasitikęs apsaugos darbuotojas paaiškino, kad dėl įvykdytos vagystės iš pašto patalpų suveikė apsaugos signalizacija. Gaisro nebuvo.
Kriminalai 2024-06-11

Išleidžiamas pašto ženklas su dešimtmetės nupieštu augintiniu

 Lietuvos paštas penktadienį išleidžia naują pašto ženklą, kuriame įamžintas dešimtmetės piešinys su jos augintiniu. 1,55 euro nominalo pašto ženklas su buvusios Vilniaus darželio-mokyklos „Saulutė“ auklėtinės, dešimtmetės Kiros Čaiko piešiniu bus išleistas 20 tūkst. egzempliorių tiražu. Pasak Lietuvos pašto, piešinys pašto ženklui atrinktas 2022 metų rudenį vykusiame konkurse.
2024-05-30

Lietuvos paštas aukcione pardavinės pastatą Druskininkų centre

Lietuvos paštas praneša viešo aukcionu būdu parduosiantis Druskininkų centre įsikūrusį buvusį pašto pastatą. „Lietuvos paštas siekia atsisakyti perteklinio ir savo veikloje nebenaudojamo nekilnojamojo turto. Siekdama jį parduoti, bendrovė dažniausiai skelbia viešą aukcioną, arba turtą parduoda kita teisės aktuose nustatyta tvarka“, – sako Lietuvos pašto Turto valdymo departamento vadovas Ernestas Šmerauskas. Kaip nurodoma pranešime, aukcionas tęsis nuo liepos 11 d. 9 val.
2024-05-28

Dingo siunta už 1,2 tūkst. eurų, o pasiūlė kompensuoti tik 40 eurų: štai kada pinigų neatgausite

Nemažai gyventojų siuntas į užsienį arba jų sulaukia į savo namų pašto dėžutes ar paštomatuose. Tačiau ne visos siuntos pasiekia savo galutinį gavėją – kai kuriais atvejais jos tiesiog dingsta. Tad specialistai įspėja, ką reikia padaryti iš anksto, kad blogiausiu atveju neprarastumėte pinigų. Vienoje iš socialinio tinklo grupių internautas papasakojo, kaip užsakyta prekė iš užsienio buvo pradanginta, o dėl to galiausiai teko skaičiuoti nemenkus nuostolius.
2024-04-28

Lietuviai vis dažniau į namus išsikviečia laiškininką: ne tik pristato pensijas

Paštu ant ratų vadinami mobilieji laiškininkai vien tik nuo šių metų pradžios atokesnėse gyvenvietėse pašto paslaugas suteikė kone 4 milijonus kartų – apie milijoną kartų kas mėnesį. Šiuo metu mobilieji laiškininkai visoje šalyje aptarnauja daugiau apie 650 tūkst. adresų – gyventojams pristato siuntas, prenumeruojamus leidinius, taip pat pensijas bei kitas socialines išmokas, rašoma pranešime spaudai.
2024-04-24

Lietuvos paštas išmokės 3,1 mln. eurų dividendų

Valstybės valdomas Lietuvos paštas už 2023 metus išmokės 3,1 mln. eurų dividendų, sako įmonės generalinis direktorius Rolandas Zukas. „Tai yra didžiulis pasiekimas, sunku dirbti tokiame segmente, kuriame yra tiek konkurentų. (...) (Geri rezultatai – BNS) pirmą kartą per paskutinius 10 metų leido sumokėti dividendus“, – pirmadienį pristatydamas 2023 metų rezultatus žurnalistams  sakė R. Zukas.  „Paštas keičiasi“, – pabrėžė jis.
2024-04-22

Lietuvos pašto pelnas 2023 m. siekė 5,1 mln. eurų

Lietuvos pašto (LP) pajamos 2023 m. siekė 14,4 mln. eurų, o pelnas –  5,1 mln. eurų, praneša generalinis direktorius Rolandas Zukas. Anot jo, tokios pajamos leis į valstybės biudžetą už 2023 m. pervesti 3,1 mln. euro dividendų. „Šie skaičiai – be nuostolių kompensavimo. Bet jeigu įskaitytume vienetinius įvykius ir pirkimus, mūsų pelnas siektų 2,8 mln. eurų“, – pirmadienį žurnalistams pristatė R. Zukas.   „Pirmą kartą per dešimt metų galėjome sumokėti dividendus“, – pridūrė jis.
2024-04-22

Gavę tokią nuorodą šiukštu jos nespauskite: įspėja visus

Lietuvos paštas reguliariai įspėja savo klientus dėl sukčių, prisidengiančių bendrovės vardu. Sukčiai bando pasinaudoti pašto vardu ir išvilioti gyventojų pinigus bei duomenis kaskart pasitelkdami vis naujus ir įvairesnius būdus. Pasak Lietuvos pašto saugos ir prevencijos departamento vadovo Andriaus Varnelio pastarosiomis dienomis sukčiai aktyviai siuntinėja apgaulingas žinutes naudojant RCS ar iMessage žinučių protokolus. Jos siunčiamos iš įvairiausių lietuviškų skaitinių telefonų numerių.
2024-03-27
REKLAMA
REKLAMA

Atėjęs atsiimti siuntą kaunietis negalėjo patikėti savo akimis: vaizdo nepamirš ilgai

Naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas pasidalijo reklama, pastebėta „LP Express“ paštomato ekrane. Vyras teigia, kad ši sekso ir erotinių prekių parduotuvės reklama yra netinkama reklamuoti Lietuvos paštą, todėl tai jam sukėlė nuostabą. „Lietuvos paštas – valstybei priklausanti strateginė įmonė. Tad supraskite mano nuostabą, kai atėjęs atsiimti siuntos iš „LP Express“ paštomato, ekrame pamačiau sex shop’o (red. past.
2024-03-07

Sukčiai nesnaudžia: gavę tokią žinutę – neskubėkite, nes prarasite pinigus

Sukčiai ir vėl siaučia prisidengdami Lietuvos pašto vardu. Šį kartą jie bando gyventojus suvilioti melagingomis žinutėmis apie siuntas. Šiuo metu sukčiai itin aktyviai siunčia gyventojams žinutes dėl išperkamųjų siuntų. Išperkamoji siunta – tai siunta, už kurią siuntėjo nurodytą sumą siuntos gavėjas sumoka jos atsiėmimo paštomate ar atvykus kurjeriui metu. Apgaulės sistema veikiai taip: gyventojas gauna SMS žinutę, kad siunta atvyko į paštomatą ir yra kviečiamas ją atsiimti.

Plinta nauja afera: galite prarasti didelius pinigus

Lietuvos paštas atkreipia dėmesį į pastaruoju metu pradėtus vykdyti naujo tipo sukčiavimus. Jais siekiama išvilioti pinigus, pasitelkiant išperkamųjų siuntų siuntimą atsitiktiniams gyventojams. Išperkamoji siunta – tai siunta, už kurią siuntėjo nurodytą sumą siuntos gavėjas sumoka jos atsiėmimo paštomate ar atvykus kurjeriui metu. Sukčiavimo scenarijus paprastas – siunčiamos menkavertės siuntos atsitiktiniams gyventojams.
2024-02-26

Apklausa: gyventojai norėtų greitesnio pašto, bet už tai daugiau nemokėtų

Gyventojai norėtų greitesnių pašto paslaugų, tačiau už tai daugiau mokėti nesutiktų, rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) užsakymu atlikta apklausa. Didžioji dalis apklaustųjų mano, kad laiškas ir siuntinys Lietuvoje turi būti pristatomi per dvi dienas, į Europos Sąjungos šalis – per 5 dienas. Tačiau už greitesnį jų pristatymą daugiau sutiktų mokėti tik 26 proc. apklaustųjų, o pusė (50 proc.) nesutiktų, pranešė RRT. Daugiau nei pusė (58 proc.
2024-02-02

Pasipiktino Lietuvos paštu: lauktos siuntos nepristatė ir neįspėję išsiuntė atgal į Angliją

Būna atvejų, kuomet siuntos vėluoja arba pasimeta. O kartais nutinka ir taip, kad siuntai pasiekus Lietuvą apie tai niekas nepraneša ir palaikę sandėliuose tiesiog nusiunčia atgal į užsienį. Į tokią situaciją pakliuvęs skaitytojas piktinosi, kodėl Lietuvos paštas pasirenka neinformuoti apie gautą siuntą, nors kontaktus turi – esą ne kartą yra siuntęs pranešimus jo el. paštu. Įmonės atstovas įspėja apie privalomus sumokėti muitus ir pataria visad pasitikrinti pateiktus kontaktinius duomenis.
2024-01-27

Nuo pirmadienio atnaujinamas pašto siuntų pristatymas į Izraelį

Lietuvos paštas nuo sausio 22 dienos atnaujina visų siuntų – laiškų, atvirlaiškių bei pašto siuntinių – siuntimą į Izraelį. Lietuvos paštas pranešė, kad dėl apsunkintų pristatymo sąlygų šalies viduje, siuntų pristatymo laikas gali būti kiek ilgesnis nei įprastai.
Aktualijos 2024-01-18

Lietuvos paštas atnaujina siuntų pristatymą į Izraelį

Lietuvos paštas nuo pirmadienio atnaujina visų siuntų – laiškų, atvirlaiškių bei pašto siuntinių – siuntimą į Izraelį. Klientai perspėjami, kad dėl apsunkintų pristatymo sąlygų šalies viduje siuntų pristatymo laikas gali būti kiek ilgesnis nei įprastai. Šios paslaugos teikimą Lietuvos paštas buvo laikinai sustabdęs spalio 11 d., po to kai siuntų pristatymas oro keliais į šią šalį tapo nebeįmanomas – apie skrydžių atšaukimą tuomet informavo siuntas lėktuvais gabenančios logistikos bendrovės.
2024-01-18

Lietuvos paštas atleidžia dar 73 darbuotojus

Laiškininkų tinklą pertvarkanti ir iš viso apie 400 darbuotojų žadanti atleisti bendrovė Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo dar 73 darbuotojus.  Pernai lapkritį apie atleidimą buvo įspėti 72 darbuotojai, o spalį – 85. Apie naują numatomą grupės žmonių atleidimą valstybės įmonė praėjusią savaitę pranešė Užimtumo tarnybai.  Atleis 13 proc.
2024-01-15

RRT: Lietuvos pašto nuostoliai už periodikos pristatymą pernai augo iki 9,2 mln. eurų

Lietuvos pašto leidinių pristatymo kaimo vietovių prenumeratoriams pagrįsti nuostoliai pernai siekė 9,19 mln. eurų, arba 29 proc. daugiau nei 2021 metais, pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Tarnyba tokią išvadą pateikė Susisiekimo ministerijai, kurios Lietuvos paštas prašo kompensuoti nuostolius. Galutinį sprendimą priims ministerija. RRT rugpjūtį buvo pateikusi preliminarią išvadą, kad pašto prašoma kompensuoti suma už 2022 metus negali viršyti 8,76 mln. eurų.
2023-12-21

Paskutinės dienos išsiųsti kalėdines siuntas: to nepadarius, dovanos atkeliaus tik po švenčių

Norint, kad per LP EXPRESS paštomatus keliaujančios kalėdinės siuntos artimuosius ir draugus pasiektų iki Kūčių, gyventojai turėtų suskubti ir tai padaryti vėliausiai jau šį penktadienį, gruodžio 22-ąją. Vėliau išsiųstos šventinės siuntos iki gavėjų atkeliaus tik tarpušvenčiu, praneša Lietuvos paštas. Šiuo metu per LP EXPRESS paštomatų tinklą gabenamų siuntų kiekiai yra išaugę daugiau nei du kartus, lyginant su įprastu laikotarpiu. Nepaisant to, iki šiol per 97 proc.
2023-12-21

Lietuvos paštas brangina paslaugas: už siuntų pristatymą mokėsite 20 proc. daugiau

Šimtus darbuotojų atleidžiantis Lietuvos paštas primena, kad nuo ateinančių metų sausio 1 d. įsigalioja nauji universaliosios pašto paslaugos tarifai privatiems klientams. Dėl jų bus pakoreguotos tiek Lietuvos viduje, tiek į užsienį siunčiamos korespondencijos ir siuntinių kainos, praneša valstybės valdoma bendrovė. Nuo Naujųjų metų korespondencijos siuntų bei siuntinių siuntimas Lietuvos viduje vidutiniškai pabrangs apie 20 proc.
2023-12-19

Laukiate siuntos? Primena – tai turite padaryti kuo greičiau

Per pirmąsias gruodžio savaites LP EXPRESS paštomatais pristatomų siuntų kiekiai jau išaugo daugiau nei dvigubai, teigiama pranešime žiniasklaidai. Sparčiai pildantis paštomatams gyventojai siuntas atsiimti kviečiami pernelyg nedelsiant – taip atlaisvinamos reikalingos vietos naujoms siuntoms. Šiuo metu virš penktadalio LP EXPRESS siuntų iš paštomatų paimamos per dvi valandas. Bendras siuntų atsiėmimo vidurkis – kiek daugiau nei 13 valandų.
Aktualijos 2023-12-13

Lietuvos paštas prašo 3,65 mln. eurų nuostoliams už periodiką padengti

Lietuvos paštas pirmąjį šių metų  pusmetį už periodinių leidinių prenumeratos pristatymą į kaimus ir mažus miestus patyrė 3,65 mln. eurų nuostolį – 15 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu, pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Todėl įmonė prašo Vyriausybės kompensuoti tokius nuostolius.       RRT vertinimu, Lietuvos pašto nuostolių suma turėtų sumažėti dar apie 4 proc., nes į prašomą kompensuoti sumą  nepagrįstai įtraukta per didelė investicijų grąža.
Aktualijos 2023-12-07

Padarykite tą kuo greičiau: kitaip Kalėdų staigmenų laiku sulauks ne visi

Iki Kalėdų likus mažiau nei mėnesiui, paštininkai raitojasi rankoves – žmonės jau skuba siųsti kalėdines siuntas ar laiškus užsienyje gyvenantiems draugams, giminaičiams. Ypač, jeigu norime, kaip sako paštininkai, kad Kalėdų senelio dovanos adresatus pasiektų dar iki švenčių, o ne po jų. Paštininkai pastebi, kad kasmet tokių siuntų daugėja, mat žmonės mieliau dovanas renka elektroninėse parduotuvėse.

Lietuvos paštas plečiasi į Latviją ir Estiją – į paštomatų tinklą investuoja 4 mln. eurų

Valstybės valdoma bendrovė Lietuvos paštas plečiasi į kitas Baltijos šalis – įmonė kuria paštomatų tinklą Latvijoje bei Estijoje. Jos generalinis direktorius Rolandas Zukas sako, jog į plėtrą investuojama apie 4 mln. eurų.   „Mes turėsim infrastruktūrą, tinklą, plėtrą, nuo Lietuvos iki Talino, šiauriausio Estijos miesto.
2023-11-30

Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo dar 72 darbuotojus

Laiškininkų tinklą pertvarkanti ir iš viso apie 400 darbuotojų žadanti atleisti bendrovė Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo dar 72 darbuotojus.  Spalio pradžioje apie atleidimą jau įspėti 85 darbuotojai. Apie naują numatomą grupės žmonių atleidimą valstybės įmonė praėjusią savaitę pranešė Užimtumo tarnybai.
2023-11-23

Lietuvos paštas: siunčiant siuntas į ES šalis per tris dienas kaina didėtų iki 10 kartų

Ryšių reguliavimo tarnybai (RRT) skyrus Lietuvos paštui beveik 185 tūkst. eurų baudą už pernelyg ilgą pirmenybinių laiškų ir kitų smulkių siuntų į Europos Sąjungos (ES) šalis siuntimą, įmonė teigia, kad norint jas nusiųsti per tris dienas, kaip reikalaujama, paslaugos kaina galėtų didėti iki 10-ies kartų. „Šios paslaugos, korespondencijos siutimo per tris dienas Europos Sąjungoje, neužtikrina nė vienas Europoje veikiantis paštas.
2023-11-20

Lietuvos paštui – beveik 184,5 tūkst. eurų bauda už prastą siuntų kokybę

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) akcinei bendrovei Lietuvos paštas paskyrė 184 489 Eur baudą už teisės aktuose nustatytų kokybės rodiklių neįvykdymą. Pastaruosius kelerius metus, RRT duomenimis, nuosekliai prastėja Lietuvos pašto tarptautinių pirmenybinių korespondencijos siuntų, siųstų tarp ES valstybių narių, kokybės rezultatai. „Bendrovė neužtikrino tarptautinių pirmenybinių korespondencijos siuntų pristatymo tarp Europos Sąjungos šalių per nustatytus terminus.

Vyriausybė: leidinių pristatymo miesteliuose ir kaime tarifai kitąmet didės 5-15 centų

Vyriausybė trečiadienį patvirtino didesnius periodinių leidinių pristatymo kaimiškose vietovėse, miesteliuose bei mažesniuose miestuose tarifus 2024 metams. Miestuose, kur paslaugos prieinamumas patogesnis, tarifai kils vidutiniškai apie 15 centų, tuo metu kaimiškose vietovėse – apie 5 centus, pranešė Susisiekimo ministerija.  „Augant ekonomikai ir atlyginimams, bet kasmet mažėjant prenumeratų skaičiams, tarifų perskaičiavimas būtinas. Vien per 2023 metus stebimas beveik 30 proc.
2023-11-15

Brangs Lietuvos pašto paslaugos

Ryšių reguliavimo tarnybai (RRT) leidus didinti universaliosios pašto paslaugos tarifus ir keisti korespondencijos siuntų kainodarą, Lietuvos paštas sako, kad nuo sausio siuntiniai brangs 20 proc.   „Vidutiniškai korespondencijos siuntimas Lietuvoje turėtų pabrangti apie 20 proc. Atvirlaiškio siuntimas dabar kainuoja 1,3 euro, nuo kitų metų sausio mėnesio turėtų kainuoti 1,55 euro“, – penktadienį LRT radijui teigė Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.
2023-11-10

RRT patvirtino didesnius universaliosios pašto paslaugos tarifus

 Išnagrinėjusi Lietuvos pašto prašymą, Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) leido didinti universaliosios pašto paslaugos tarifus ir keisti korespondencijos siuntų, siunčiamų Lietuvoje, kainodarą. „Mes tvirtiname didžiausius universaliosios pašto paslaugos tarifus, o Lietuvos paštas turi teisę taikyti ir mažesnius, atitinkančius naudotojų interesus, vykdomos pašto veiklos pobūdį bei patiriamas sąnaudas, tarifus“, – pranešime sakė RRT tarybos pirmininko pavaduotojas Darius Kuliešius.
2023-11-09

Lietuvos paštas aukcione vėl pardavinės patalpas Druskininkuose

Lietuvos paštas vėl pardavinės patalpas Druskininkuose – lapkričio pabaigoje bendrovė organizuoja pakartotinį patalpų Druskininkų V. Kudirkos gatvėje aukcioną. Parduodamo turto pradinė kaina sumažinta iki 1,599 mln. eurų, rugsėjį aukcione ji siekė 1,684 mln. eurų. Patalpose iki 2018 metų rugpjūčio veikė pašto skyrius.
2023-11-06

Saugokitės, kuriamos netikros socialinių tinklų paskyros: iš lietuvių išvilioja įspūdingas sumas

Sukčiai iš Lietuvos gyventojų apsukriai bando išvilioti vis daugiau pinigų. Liepos, rugpjūčio, rugsėjo mėnesiais mėgino pasisavinti daugiau nei 5 milijonus eurų. Sukčiai ne tik gyventojams siuntinėja apgaulingas SMS žinutes ar elektroninius laiškus, bet ir kuria netikras socialinių tinklų paskyras. Taip pat sukčiai apsimetinėja naujienų portalais, energetikos įmone „Ignitis“ ar Lietuvos paštu, bando įtikinti gyventojus investuoti ir taip ištuština jų banko sąskaitas.

Lietuvos paštas perspėja gyventojus: sukčiai keičia taktiką, plinta nauji pranešimai

Lietuvos paštas perspėja gyventojus – prisidengdami bendrovės vardu, vėl siaučia sukčiai. Pakeitę taktiką, jie masiškai siunčia apgaulingas žinutes ir el. laiškus, siekdami išvilioti gyventojų pinigus ir asmens duomenis. Virtualus policijos patrulis pateikia keletą pavyzdžių, kokio pobūdžio SMS žinutes ir el.

Siuntos už 2 eurus? Neapsigaukite – tai ne Lietuvos pašto išpardavimas, o sukčiai

Pasirodė pranešimai neva Lietuvos paštas valo sandėlius ir už tam tikrą sumą parduoda neatsiimtas siuntas. Lietuvos paštas įspėja, kad tai – sukčių bandymai pasinaudoti institucijos vardu išviliojant asmens duomenis bei pinigus. Sukčiai sukūrė kelias netikras Lietuvos pašto „Facebook“ paskyras, kuriose dalinasi reklaminiais pranešimais, skelbiančiais neva apie Lietuvos pašto organizuojamą metinį sandėlių išpardavimą.

Lietuvos paštas laikinai stabdo siuntų pristatymą į Izraelį

Lietuvos paštas (LP) nuo spalio 11 dienos laikinai stabdo visų siuntų – laiškų, atvirlaiškių bei pašto siuntinių – siuntimą į Izraelį, pranešė LP. „Pašto siuntų pristatymas į šią šalį stabdomas dėl to, kad siuntų pristatymas oro keliais tapo nebeįmanomu – apie skrydžių atšaukimą informavo siuntas lėktuvais gabenančios logistikos bendrovės“, – pranešime teigė LP. Anot LP atstovo Luko Zadaracko, siuntos iš Izraelio į Lietuvą nėra stabdomos.
Aktualijos 2023-10-11

Lietuvos paštas lapkritį atleis 52 laiškininkus

Laiškininkų tinklo pertvarką pradedantis Lietuvos paštas lapkritį atleis 52 darbuotojus, pranešė Užimtumo tarnyba. Anot jos, bendrovė apie atleidimą jau įspėjo 30 laiškininkų Vilniuje ir 22 laiškininkus Kaune, jie bus atleisti lapkričio 1–30 dienomis. Lietuvos paštas ir Užimtumo tarnyba praėjusią savaitę pranešė, kad traukiantis tradicinių pašto paslaugų poreikiui ir keičiantis klientų siuntimo įpročiams bendrovė iki 2024 metų pavasario numato atleisti 400 laiškininkų.
2023-10-05

Nenustebkite, jei pensiją atneš nepažįstami žmonės: jų bus mažiau, bet žada nevėluoti

Didelė dalis gyventojų senatvės pensiją kiekvieną mėnesį gauna į banko kortelę. Tačiau tūkstančiams ji pristatoma ir gyvai į namus ar kitu nurodytu adresu. Taip pensijas dažniausiai pristato Lietuvos pašto laiškininkai. Tačiau netrukus trečdalis jų bus atleisti. Vadinasi, vietoje atleistų darbuotojų dalį pensijų į namus nešios kiti laiškininkai.
2023-10-02

TV3 Žinios. Lietuvos paštas atleis 400 darbuotojų; NATO Lietuvoje dislokuoja išskirtinę sistemą; Netoli Vilniaus kariuomenė pradėjo kaupti barikadas

Vienas didžiausių pastarųjų metų grupinių atleidimų: darbo artimiausiu metu neteks 400 Lietuvos pašto laiškininkų. Anot įmonės profsąjungos pirmininko, kai kurie darbuotojai išsigandę dėl ateities, nežino kur dirbs toliau. O štai įmonės vadovas sako, kad laiškininkus atleidžia nes žmonės per pastaruosius penkerius metus ėmė dvigubai mažiau siųsti popierinių tradicinių laiškų. Žmonės, įmonės, valstybinės įstaigos, pereina į elektroninę erdvę. poreikis.
2023-09-29

LP profsąjunga: daugiausiai darbo neteks Vilniaus ir Kauno laiškininkai

Lietuvos paštui paskelbus apie planuojamą 400 laiškininkų atleidimą, dauguma jų darbo neteks Vilniuje ir Kaune, sako bendrovės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Svajūnas Andriulis.  Anot jo, kitų metų pradžioje laiškininkų atleidimai galimi ir visoje Lietuvoje, be to, likusiųjų dirbti atlyginimas netenkina. S. Andriulio teigimu, įmonės administracija su profesine sąjunga atleidžiamų darbuotojų skaičiaus nederino, tačiau kiek jų neteks darbo, buvo galima nujausti.

Lietuvos paštas atleis 400 darbuotojų

Traukiantis tradicinių pašto paslaugų poreikiui ir keičiantis klientų siuntimo įpročiams, valstybės valdomas Lietuvos paštas pertvarkys laiškininkų tinklą – atleis apie 400 darbuotojų, pranešė bendrovė.  Anot jos, pertvarka leis įvesti penkių darbo dienų savaitę visiems laiškininkams. Atleidžiamų darbuotojų išeitinėms išmokoms iš viso bus skirta apie 800 tūkst. eurų, o bendrovės personalo specialistai žada teikti profesines konsultacijas darbo paieškos klausimais.

RRT: universaliosios pašto paslaugos teikimo vietas keičia mobilūs laiškininkai

Per metus universaliųjų pašto paslaugų vietų Lietuvoje sumažėjo 40,2 proc., rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) surinkti pašto tinklo duomenys. Iš viso šių metų balandį tokių vietų buvo 851. „Pastebime, kad kaimo gyvenamosiose vietovėse stacionariąsias pašto paslaugų teikimo vietas daug kur pakeitė mobilusis laiškininkas“, – teigė Geležinkelių ir pašto reguliavimo grupės vadovė Rita Liuokaitytė.
2023-09-27

Pelningai dirbančio Lietuvos pašto pajamos per pusmetį augo 12 proc.

Lietuvos pašto pajamos pirmąjį šių metų pusmetį siekė 55,6 mln. eurų – 12,2 proc. daugiau nei tuo pat laiku pernai, įmonė uždirbo 5,3 mln. eurų grynojo pelno, kai prieš metus patyrė 4,2 mln. eurų nuostolį, pranešė Lietuvos paštas.  Bendrovės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) šiemet siekė 10 mln. eurų, pernai nuostolis buvo 0,6 mln. eurų.  Pelningai veiklai didžiausios įtakos padarė išaugusios veiklos pajamos ir 5,9 proc.
2023-09-05

Lietuvos pašto nuostoliai už periodiką pernai augo iki 8,8 mln. eurų

Lietuvos pašto leidinių pristatymo kaimo vietovių prenumeratoriams pagrįsti nuostoliai pernai siekė 8,76 mln. eurų, arba 23 proc. daugiau nei 2021 metais, pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Lietuvos paštas prašė kompensuoti 8,86 mln. eurų, tačiau RRT šią sumą sumažino 100,3 tūkst. eurų. Tarnyba tokią išvadą pateikė Susisiekimo ministerijai, kurios Lietuvos paštas prašo kompensuoti nuostolius. Galutinį sprendimą priims ministerija.
2023-08-18

Pašto rinkos pajamos antrąjį ketvirtį augo iki 65 mln. eurų

Bendros pašto rinkos pajamos antrąjį šių metų ketvirtį siekė 65,3 mln. eurų – tai yra 5,5 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, penktadienį pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Pasak tarnybos, daugiausia – 50,2 mln. eurų – pajamų gauta už siuntinių siuntimą – balandį–birželį jos sudarė 76,9 proc. visų sektoriaus pajamų. Tuo metu 13,6 mln. eurų, arba 13,5 proc. sektoriaus pajamų, gauta už korespondencijos pristatymą.
2023-08-11

Lietuvos paštas išleidžia pašto ženklą Druskininkams

Lietuvos paštas penktadienį išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtą pašto ženklą „Lietuvos kurortai. Druskininkai“, pranešė bendrovė. Pašto ženklo nominalas – 1,2 euro, tiražas – 17 tūkst. vienetų. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Druskininkų pašte, adresu M. K. Čiurlionio gatvė 111. Naujajame pašto ženkle bus vaizduojama Druskininkų panorama. Tai – jau antras Lietuvos kurortams dedikuotas pašto ženklas. Pirmasis, skirtas Palangai, buvo išleistas 2021-ųjų kovą.

Lietuvos paštas išleidžia pašto ženklą Lietuvos jūrinės istorijos tema

Lietuvos paštas penktadienį išleidžia menininko Arvydo Každailio kurtą pašto ženklą Lietuvos jūrinės istorijos tema, pranešė bendrovė. Pašto ženklo nominalas – 1,40 euro, tiražas – 17 tūkst. vienetų. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto gatvė 7. Anot bendrovės, naujajame pašto ženkle pavaizduoti vėjų rožė ir kurėnas. Vėjų rožė – tai žvaigždės formos figūra, kurios spinduliai rodo vėjo kryptis.
2023-07-14

Laukiate popierinio laiško? Nuo liepos tūkstančiai jų nebegaus

Nuo liepos nemažai lietuvių gali nebesulaukti laiškų, sąskaitų ir net siuntų, nes paštininkai jų tiesiog nebepaliks. O taip nutiks tiems, kurie per šį mėnesį nepasirūpins savo pašto dėžutėmis. Lietuvos pašto duomenimis, maždaug pusė lietuvių dėžučių yra netvarkingos ir tokiems laiškininkai nieko nebeneš. Pašto darbuotojai dėžučių randa įvairiausių: ir esančių žolėse ar krūmuose, ir apraizgytų vielomis.
2023-06-17

Kėdainietė įspėja visus lietuvius: jokiu būdu nespauskite 1 interneto nuorodos

Kėdainietė Ingrida vos neužkibo ant sukčių kabliuko – gavusi žinutę, neva turi susimokėti Lietuvos paštui, kad gautų siuntą, paspaudė joje pateiktą nuorodą ir tik tada suprato, kad siaučia sukčiai, bandantys pasipelnyti įmonės vardu.  Moteris dalinosi, kad į sukčių pinkles vos nepakliuvo per klaidą. Taip jau sutapo, kad kaip tik laukė ateinančios siuntos, už kurią pasirinko atsiskaityti ją pristačius, ir gavo žinutę, kad turi susimokėti 29 centus, kad siunta būtų pristatyta.
2023-05-19

Išleidžiamas Baltrušaičio 150-osioms gimimo metinėms dedikuotas pašto ženklas

Lietuvos paštas penktadienį išleidžia menininkės Ugnės Žilytės kurtą pašto ženklą skirtą rašytojo ir diplomato Jurgio Baltrušaičio 150-osioms gimimo metinėms. Pašto ženklo tiražas siekia 20 tūkst. vienetų, jo nominalas – 1,50 euro. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Kauno pašte. 1873 metais gimęs J. Baltrušaitis – žymi kultūros ir valstybės asmenybė, poetas simbolistas, rašęs rusų ir lietuvių kalbomis, vertėjas, diplomatas.
Į viršų