REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kilus klausimams, kas mokės už nuo pirmadienio privalomai testuotis įtraukiamų darbuotojų testus, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ramina, kad kol kas jokių pakeitimų nėra. Tai reiškia, kad šie testai ir toliau bus apmokami valstybės.

Kilus klausimams, kas mokės už nuo pirmadienio privalomai testuotis įtraukiamų darbuotojų testus, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ramina, kad kol kas jokių pakeitimų nėra. Tai reiškia, kad šie testai ir toliau bus apmokami valstybės.

REKLAMA

Ministras akcentavo, kad ir dabar besitiriantiems darbuotojams, kaip ir gamybininkams, kuriems testavimas įsigalioja nuo rugsėjo 13 d., tyrimo išlaidas dengia valstybė.

„Dar kartą užsifiksuojame – profilaktinis sveikatos tikrinimas arba profilaktinis testavimasis pagal įstatymą mūsų valstybė je yra nemokamas ir dengiamas valstybės biudžeto lėšomis. Kartais tai yra supainiojama testavimusi galimybių pasui, kada nepasiskiepijęs ir nepersirgęs žmogus nori turėti galimybių pasą veikloms ar renginiams, pramogoms,  tokiu  atveju testą reikia daryti savo lėšomis“, – prieš Vyriausybės posėdį sakė A. Dulkys.

Testą atlikti reikia ne iškart, o per 7–10 dienų

Jis priminė, kad dėl to esama visokių pasiūlymų, kad testus profilaktiniam testavimui turėtų apmokėti darbdavys ar pats darbuotojas, bet tokie pakeitimai turėtų būti priimti įstatymu.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar Vyriausybė ketina kažko papildomai imtis dėl susidarančių „kamščių“ dėl turinčių pradėti testuotis gamybos sektoriaus darbuotojų, A. Dulkys pažymėjo, kad tai yra tik laikina problema.

REKLAMA

„Mūsų patirtis rodo, kad įsiliejus į testavimą vis naujai papildomai žmonių grupei, visada pirmomis dienomis atsiranda „buteliuko kamštis“, tai noriu nuraminti, kad testuotis reikia kas 7–10 dienų. Tai nereiškia, kad visi rugsėjo 13 d. visi turi testavimąsi atlikti, tą galima padaryti 7–10 dienų bėgyje. (...) Vėliau viskas susireguliuoja, nusistovi ritmas. Tad visus kviečiu rimties“, – pabrėžė ministras.

Paprašytas patikslinti, ar gali darbuotojai dėl COVID-19 išsitirti privačiai ir vėliau tikėtis kompensacijos, A. Dulkys tokią galimybė atmetė.

REKLAMA
REKLAMA

„Valstybė yra suorganizavusi testavimosi infrastruktūra, yra mobilūs punktai, yra įvesta registravimosi sistema, tad ja reikia ir naudotis“, – sakė jis.

Portalas tv3.lt primena, kad be prekybos, viešojo maitinimo, švietimo ir kitų sričių darbuotojų, profilaktiškai testuotis kas 7–10 d. reikės ir gamybos įmonių darbuotojams.

Kas testuojasi dabar?

Į darbų ir veiklų, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, periodiškai besitikrinantiems, ar neserga COVID-19, sąrašą patenka:

- asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla:

- asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla;

- valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose;

- praktinis (klinikinis) mokymas, atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose;

- socialinės paslaugos ir veikla:

- socialinių paslaugų įstaigose, paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamos socialinės paslaugos;

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos socialinių paslaugų įstaigose;

- švietimo paslaugos ir veikla:

- švietimo įstaigų, laisvojo mokytojo veikla ir kitų švietimo teikėjų švietimo veikla;

valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos švietimo įstaigose ir kituose švietimo teikėjuose;

- vaikų stovyklų veikla;

- vaistinių darbuotojų veikla;

- krovinių tarptautinio vežimo veikla;

- viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla;

- laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas);

- viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla;

- mažmeninės prekybos srityje dirbančių darbuotojų darbas;

- viešojo administravimo subjektų veikla;

- profesinė karo tarnyba;

- veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (nuolatinis tiesioginis kontaktas su šiais užsieniečiais).

 

Kaip norėtusi tau tas ausis nulupti, kad net liežuvis iškristu. Geriau eisiu rūgštynių rinkti, bet jūms bepročiams, iškrypėliams aš tikrai nepataikausiu. Tau tai tikrai jau jokie skiepai nepadės, tik utelizacija, į krematoriumą. Ten jūsų daug galima surinkti tokių „ministrų“. Taigi po savo pasisakymų perklausyk bent kokių 10 ar pats supranti ką pasakei. Abejoju! Nes tai yra dulkė kurią galima gražiai nušluot nachui nuo paviršiaus
Izraelyje, remiantis 2,5 mln. žmonių sveikatos duomenimis, buvo kruopščiai registruojamas ir moksliškai vertinamas paskiepytų ir pasveikusių žmonių užsikrėtimas COVID infekcija per 17 mėnesių. Gauti rezultatai yra stulbinantys ir verčia gerokai suabejoti dabartiniais „ekspertų" ir valdžios institucijų argumentais. Tyrimo rezultatai skelbia: rizika užsikrėsti koronarine infekcija skiepytiems asmenims yra 13 kartų didesnė nei tiems, kurie pasveiko po SARS-CoV-2 ligos ir įgijo imunitetą natūraliu būdu. Tai apima ir naująjį „Delta" ligos variantą. Tirti asmenys buvo visiškai paskiepyti BioNTech/Pfizer (BNT162b2) vakcina, tačiau nustatyta, jog tikimybė susirgti sunkia simptomine liga skiepytiems asmenims buvo 27 kartus didesnė nei pasveikusiems.
Bet vistiek penktadienis tau ateis ir nusileis tau virš galvos saturnas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų