Dulkys sureagavo į mitinguojančius: „Stengiuosi kalbėtis, bet tau kartais nebeduoda ir pasakyti“

Kitos alternatyvos nuo pirmadienio įvedamiems griežtiems ribojimams nepasiskiepijusiems ir COVID-19 nepersirgusiems asmenims sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nemato.

Paklaustas, kaip jaučiasi šiandien, kai tvyro tokios įtampos dėl nuo pirmadienio priimamų ribojimų, ministras teigė, kad kito pasirinkimo suvaldyti pandemijai dabar nėra.

„Prisiminkime, ką matėme sausio, gruodžio mėnesiais, kada visa sveikatos apsaugos sistema buvo nugulta COVID-19 ligoniais, kada visos reanimacijos buvo užimtos COVID-19 ligoniais, kada 4000  medikų sirgo, nes nebuvo skiepų. Kai sveikatos apsaugos sistema praktiškai neteikė jokių kitų paslaugų  ir tas pasekmes dar dabar matome.

Tai man atrodo, kad šiandien mes turime kur kas geresnę situaciją, turime papildomus įrankius, Lietuva turi geriausius testus, įvairius testavimo algoritmus, Lietuva turi skiepų, ką turi ne visos pasaulio valstybės. Taigi, manau, galime naudotis visais tais įrankiais ir galimybių pasas yra tik vienas iš įrankių, kaip kurti mums saugesnę aplinką, įveikti  pandemiją. Nes kokia alternatyva? Viską uždaryti? Matyt, kad ne, kaip pamenate, tame senovės laive 40 dienų visos valstybės uždaryti neįmanoma. Ir, matyt, net nereikia“, – Seime žurnalistams kalbėjo ministras.

„Prisiėmėme riziką dėl kontaktinio ugdymo“

Paklaustas, ar ketina kalbėtis su į mitingą susirinkusiais ir valdžios priimamais sprendimais nepatenkintais žmonėmis, A. Dulkys teigė, kad, jo manymu, yra stengiamasi kalbėtis.

„Skleidžiame tą informaciją, bet ne visi formatai, kaip žinome, diskusijos virta nesiklausymu. Aš taip pat važinėju po Lietuvą, stengiuosi kalbėtis, bet tau kartais nebeduoda ir pasakyti. Tai, man atrodo, norintys išgirs“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Su kuo ministras sietų blogėjančią epidemiologinę situaciją?

„Mes buvome atkreipę dėmesį, kad prisiėmėme tam tikras rizikas darydami kontaktinį švietimą ir ugdymą ir suvokėme, kad šis etapas sukurs papildomas rizikas. Taip pat mes dar turime nemažai nepasiskiepijusių ir delta atmaina daro savo darbą. O dabar dar prisideda kontaktinis ugdymas ir dabar, matyt, dvi, tris savaites turėsime sunkesnes. Bet jei naudosimės visais įrankiais, stengsimės, tai galima situaciją stabilizuoti ir neturėti tokio gruodžio, sausio, ką turėjome praeitais metais“, – sakė A. Dulkys.

922 nauji atvejai

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 922 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 10 žmonių, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.

Jauniausias praėjusią parą miręs žmogus priklausė 20-29 metų amžiaus grupei, jis nebuvo skiepytas.

Praėjusią parą taip pat mirė keturi 70-79 metų žmonės, kitiems mirusiesiems buvo nuo 40 iki 69 bei nuo 80 iki 99 metų. Visi jie irgi nebuvo paskiepyti.

REKLAMA

14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 349,4 atvejo, o septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis – iki 6,2 procento.

Šalyje per praėjusią parą atlikti 9258 molekuliniai (PGR) ir 7803 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 306 tūkst. 558 žmonės, iš jų tebeserga 8846.

Nuo COVID-19 ligos iš viso mirė 4655 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 47. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamo 9386 mirtys.


Rašyti komentarą...
S
Scorpion
2021-09-10 11:15:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad, ponas minystre, kalbėti nemoki! Tik mykia, kaip bulius prieš raudoną skudurą!....
Atsakyti
-1

T
Tu
2021-09-10 11:37:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau jau patilek,protingiau atrodysi …
Atsakyti
0

T
Taigi
2021-09-10 18:45:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savo beletristiką ir melą į gerą vietą tegul susikiša. Galvoja, kad žmonės kvaili ir neskaito pasaulio dienraščių. Tiek pasiskiepijusių žmonių, o užsikrėtusoų tūkstančiai. Teisingai rašo dienraštyje ,, Laisvas", kad būtent su skiepais žmonės ir yra užkrečiami virusu. Žinoma, bes skiepas ir yra viruso injekcijos būdu įleidžiamas į kūną. Tokius riboto mąstymo ministrus lauk...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų